V EU schvalované zákony o nenávistné mluvě jsou ohromným útokem na svobodu slova, říká Elon Musk
Sdílet článek:

PETER CADDLE

Elon Musk odsuzuje nadcházející zákony o nenávistné mluvě v jedné zemi EU jako „ohromný útok na svobodu slova.“

Tento techno-miliardář a generální ředitel Twitteru Elon Musk řekl, že nadcházející zákony o nenávistné mluvě v Irsku jsou „ohromným útokem na svobodu slova.“

Irské úřady budou podle navržené legislativy mít pravomoc k trestním rozsudkům nad lidmi za různé „nenávistné“ přečiny včetně vlastnictví materiálů, které pokud se rozšíří, tak by mohly „podněcovat“ nenávist k jiným.

Navržený zákon rovněž stanovuje, že soudní systém v této zemi může prostě, pokud to soud považuje za rozumné, i jen předpokládat, že osoba vlastnící takové „nenávistné“ materiálu je má v úmyslu distribuovat, čímž budí obavy, že navržený zákon je v podstatě pokusem irské vlády zavést „ideo-zločiny“.

Tato kritika se ozývala během parlamentní debaty tento týden, neboť irská pokrokářská vláda dále tento zákon protlačuje, když teď je už jen pár kroků od schválení.

Avšak během obav z nadcházejícího zákona vystavovaných na internetu se teď do debaty vložil šéf Twitteru Elon Musk s odsouzením této navržené irské legislativy jako útoku na svobodu slova.

„Toto je ohromný útok na svobodu slova,“ napsal v sobotu Musk.

Muskovo odsouzení nejspíš v irském politickém prostředí rozpoutá bouři, když mnozí elitáři z tohoto ostrova uvedeného jihoafricko-amerického podnikatele nesnáší.

Dokonce prezident této země Michael D. Higgins se v minulosti do Muska pouštěl a jeho převzetí Twitteru loni očerňoval jako „formu diktatury“.

Ale ač ho irští politici asi moc rádi nemají, tak mají Muskovy názory v této zemi dost váhu díky její ohromné závislosti na amerických nadnárodních společnostech v technickém a farmaceutickém průmyslu.

I Muskovo vlastní Twitter má své evropské ústředí umístěné v irské metropoli Dublinu, kdy irské regulační orgány mají nad aktivitami tohoto giganta sociálních médií v EU značnou kontrolu.

 

PETER CADDLE

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Tak to by u nás musela jít za katr celá vládní ekipa za šíření nenávistných a pomlouvačných vyjádření vůči každému opozičnímu názoru.

    • To by musela, ale pouze v případě, že by zákony platily pro všechny stejně. Ovšem “zákony” o předsudečné nenávisti a podobné výblitky našich zákonodárců jsou pouze klackem na potenciálně neposlušný plebs.

  2. T.Jinde v zemích žadny opziční nazor vlady nepomlouvají,ale rovnou mu zajistí ubytování a stravu v příjemném penzionu na dálném východě.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*