Glosa MM: Slabé navýšení penzí
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Důchodci se letos v červnu nakonec dočkají citelně slabšího navýšení penzí, než na jaké by měli nárok. Kabinet tím letos ušetří takřka dvacet miliard korun.
Podíl ukrajinských uprchlíků na celkovém počtu obyvatel dosáhl v Česku zhruba 4,5 procenta. Výdaje státu spojené s uprchlíky z Ukrajiny byly do konce ledna 28,5 miliardy korun. Čtyřčlennou rodinu to tedy přišlo v průměru na 10.857 korun.

Šéf NATO Stoltenberg opět straší veřejnost, neboť na bezpečnostní konferenci v Mnichově prohlásil, že vítězství Ruska by bylo nejen katastrofou pro Ukrajinu, ale i ohrožením Evropy.
Jaké vítězství Ruska má, proboha, na mysli, když již toto jaro bude osvobozená celá Ukrajina včetně Krymu? Nebo snad americký generál Ben Hodges a šéf ukrajinské vojenské rozvědky Budanov flagrantně dezinformují světovou veřejnost?
Viz odkazy:

Ukrajina do léta osvobodí Krym, prohlásil americký generál Ben Hodges


http://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-krym-ziskame-do-konce-jara-pristiho-roku-tvrdi-sef-ukrajinske-rozvedky-40418410

Nedělní Novinky.cz, titulek a začátek článku:
Rusko musí být rozdrceno, řekl Macron
Francouzský prezident Emmanuel Macron v sobotním rozhovoru s francouzskými médii prohlásil, že si přeje porážku Ruska ve válce proti Ukrajině, nechce ale, aby bylo Rusko rozdrceno.
Naštěstí to opravili, to jen redaktor zřejmě vyjádřil svůj názor, jak ostatně bývá v našich mediích u zpráv zvykem.

Původ tří neidentifikovaných letících objektů, které minulý týden sestřelilo americké letectvo, je stále neznámý. Nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o špionážní zařízení Číny nebo jiné země. Nejspíš patřily soukromým společnostem nebo byly vědecké. Ve čtvrtek večer to oznámil americký prezident Joe Biden.
Také si myslím, že šlo o vědecký výzkum americké kovbojské mentality a bohorovnosti.

Americký časopis Aviation Week:
Jeden z neznámých balónů sestřelený raketou v hodnotě 400 tisíc dolarů byl pravděpodobně balón za 12 dolarů. Podle časopisu skupina milovníků balónů ze severního Illinois (NIBBB) uvedla na svém blogu, že se svým balónem s volacím znakem K9YO byla v kontaktu v noci 10. února nad Aljaškou a poté balón “zmizel”.

Vzkaz maďarského ministra zahraničí novému am, který se ihned začal plést do vnitřní maďarské politiky:
„Je absolutně nepodstatné, co si pan velvyslanec myslí o vnitropolitických otázkách Maďarska, protože mu do toho nic není. Maďarsko je suverénní země, nepřijímáme guvernéry a místodržitele, které k nám posílají, aby nám řekli, jak máme žít v naší vlastní zemi. Ty doby už skončily,“ řekl Szijjártó v televizi ATV.

Německé město Trevír ve spolkové zemi Porýní-Falc zažilo dramatickou noc na pátek. Kolem 40 osob napadlo železnými tyčemi, skleněnými lahvemi a dřevěnými holemi policisty, kteří byli přivoláni k incidentu na jedné z tamějších diskoték, píše server týdeníku Focus.
O národnosti či rase útočníků pochopitelně ani slovo, a zřejmě to nebyli ani „pravicoví extrémisté“, to by tisk ihned zmínil…

Několik čtenářů glos mne upozornilo, že protěž roste i na Ukrajině a také, že název Edelweiss měla už během 2. světové války antifašistická skupina mládeže v Německu. Takže tím se prezident Zelenskyj mohl též inspirovat.

Roman Šmucler zcela přesně:
Nikdo neřeší kvalitu péče, zda se pacienti uzdravili. Skoro nulový důraz je na primární prevenci, tj. aby lidé nebyli nemocní. Výsledkem je, že máme skoro 4× více návštěv lékaře než Rakousko, ale žijeme kratší život a jsme více nemocní.
Omezování soutěže myšlenek zabíjelo chybami při covidu, potápí Ukrajinu a zabíjí naši ekonomiku. Nemůžete přijít s jiným názorem – hned jste dezolát a riskujete problémy.
Kapitalismus je nejúspěšnější systém právě proto, že projekty vznikají a zanikají v tvořivé destrukci. Jakmile řekneme, že někdo má patent na rozum, bude z nás Severní Korea.
V Evropě vznikla většinová koalice lidí, která je existenčně závislá na státu, s politiky, kteří by se v privátu neuživili.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Šéf NATO Stolteberg se chová jako správná zelená guma a zcela očekávatelně hájí svoje zelené (tedy nikoli ve smyslu ekologické) zájmy. Od toho by tady ale měli být odpovědní civilní vládní činitelé, kteří by tomu “vojclovi” měli říct: Brzdi hochu, už ti ta zelená zase leze na mozek.”

  2. NATO je jedina zaruka obrany svobodnych demokratickych zemi pred zotrocenim jak to vidime na Ukrajine.Kdyby byla v NATO,agresor by vedel kde ma hranice.Proto Finsko,Svedsko uprkem hledaji ochranu pred sousednim agresivnim statem neuznavajici mezinarodne uznane hranice.Agresor ktery by rad zotrocil mensi a slabsi staty se vsemozne snazi tuto jednotu narusit,aby mohl pokracovat v zotrocovani dalsich statů a zabiranim jejich uzemí.NATO je dobrovolny spolek,a kazdy muze i vystoupit.Co by ho vsak cekalo je snad kazdemu jasné.

    • “Kdyby byla (UA) v NATO, agresor by vedel kde ma hranice.”
      Právě proto, že RF ví, kde má hranice, nemůže UA nikdy být v NATO. Rozumíte?

  3. A Vy rozumite tomu,ze kdyby se Ukrajina nevzdala jadernych zbrani v roce 1994 a nespolehala na RF zaruky bezpecnosti tak by zila v míru?Ktery ji slibila RF a pak ji uprela pravo na existenci jako statu a brutalne ji napadla?Z Vas by meli v OSN radost.Bezte je tam poučit jako mě. Oni na Vas daji a propusti tisice spionu,historiku,atd a provolají Vam slávu jaky mate přehled a nosit na ramenou.Nejste nahodou predseda toho zkrachovaleho spolku?.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*