Glosa MM: Stávky jsou prý zbytečné
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Stávky a další protesty, které plánují odbory na konec listopadu, jsou podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) zbytečné. Vláda podle něj proti drahotě a poklesu životní úrovně mnoha domácností dělá maximum. Současná situace, která lidi tíží, se podle něj stabilizuje a už brzy se zlepší.
Tolik zpráva, při jejímž čtení mne napadly verše Jiřího Haussmanna:
Rozhodně je situace lepší, nežli v lednu:
Chtěli nám dát čtyři facky, dali nám jen jednu.

Pokud se podaří splnit aktuálně stanovené termíny realizace a dálnice D35 mezi Hradcem Králové a Olomoucí (210 km) bude v roce 2030 dokončena, přesáhne doba její výstavby 50 let.
Maně přemýšlím, kolik by za tu dobu popravili v Číně ministrů dopravy…

Jaroslav Láda ze Zemědělského družstva Ostaš:
„Vládne nám politická ideologie, žádní odborníci. Aby se do toho experti nepletli, za náměstky jsou vybráni političtí ideologové, kteří se nedostali do Sněmovny. Mají hypotéky, tak dostali posty náměstků, aby náhodou nemuseli pracovat. Tak to je.“
„Proč máme tolik byrokracie a administrativy? Proč jí je tolik? Já vím, Brusel žádá a my asi máme jen ohnout hřbety, administrovat, vyplňovat, malovat a na hospodaření natož na nějaký odboj nebude čas. Bohužel se k tomu přidali i různí profesoři, ale co by oni dělali, kdyby neměli své granty? Všechna tahle administrativa nás výkonné zemědělce vysává a ničí. V rozpočtové kapitole pro zemědělství není málo peněz, je tam 58 miliard, ale 33 procent z toho spotřebovávají kontroloři, administrátoři a byrokraté. Dejte ty peníze venkovu! My jsme zemědělští odborníci, my víme, co dělat, víme jak pracovat s venkovským prostředím a našimi starosty. Vy to v Praze nevíte. Ti z vás, co nám neustále radí z různých tribun a přednášek, ať si to jdou zkusit na venkov! Jsem zvědav, jestli budou umět hospodařit za podmínek, které nám tato vládní garnitura dává.“
„Nemůžu se smířit s tím, že nám někdo bude přikazovat, jestli smí ráno kohout kokrhat, jestli můžeme orat nebo hnojit. Národ živíme my, produkční zemědělci a ne administrativa z Prahy svými příkazy.“
„Tak to ne, my jdeme na Ústavní soud, který rozhodne. Jdeme si pro rozsudek! Prohrát nemůžeme. Buď bude rozsudek takový, že vláda s pomocí byrokracie rozhoduje nezákonně nebo se dozvíme, že jde o pozitivní diskriminaci a je možné, aby si kdejaký politik nebo ideolog dělal se soukromým vlastnictvím, co chce. Potom to bude velmi nebezpečná zpráva pro všechny vlastníky v České republice, nejenom pro zemědělce. Jakmile Ústavní soud řekne, že si politici mohou v naší zemi se soukromým vlastnictvím dělat, co chtějí, tak se bojte i vy, kteří máte jakýkoli majetek! Odmítám, aby mi někdo z Prahy říkal, jak mám hospodařit. Ať nám to teda jsou ukázat!“

Elon Musk k politice Izraele v Gaze:
„Skutečná otázka zní: kolik nových členů Hamásu vytvoříte za každého zabitého člena? Pokud jich vytvoříte více, než kolik jich zabijete, znamená to, že jste neuspěli.“

Ulice San Franciska byly před příjezdem Si Ťin-pchinga vyčištěny od bezdomovců a narkomanů. Byli násilně přemístěni do odlehlých částí města a stanové osady byly demontovány.
Si Ťin-pching přijel na summit asijsko-pacifické hospodářské spolupráce – za účelem jeho bezpečnosti byla vozovka oplocena železnými mřížemi a zvýšil počet policistů ve městě. Do ulic také umístili nové květinové záhony, začali odchytávat toulavé psy a celkově se aktivně zapojili do zkrášlování města.
Dodávám:
Nemělo by se ustálené spojení „Potěmkinova vesnice“ změnit na „Bidenovo město“?

Tuto Turgeněvovu větu by si měli každý den ráno připomenout všichni novináři a komentátoři:
Věrně a silně reprodukovat pravdu a životní realitu – to je největší štěstí pro spisovatele, dokonce i když tato pravda není totožná s jeho vlastními názory.

Čeština je jazyk vtipný:
Fialova cesta do Afriky: Fiala navštívil pět zemí. Byly to tyto čtyři. Ve všech třech byl náležitě uvítán, tak si pojďme obě vyjmenovat: Etiopie.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*