Nahý Trump a blábolící Kamala




Sdílet článek:

BENJAMIN KURAS

Obří třináctimetrovou a třicetimetrákovou sochu nestoudně nahatého Donalda Trumpa si Demokratická strana pověsila (oběsila?) na jeřábu v Las Vegas, centru světové zábavy, gamblerství a smilstva. Socha nese název „Crooked and Obscene“ – něco jako „lump a zvrhlík“. Plánuje se s ní turné po preferenčně nerozhodných státech, aby tam pomáhala získat vítězné hlasy Kamale Harrisové. Té zase postavili sochu v jednom z takových států – Connecticutu. Měří sice jen něco přes 5 metrů a je obstoupená halloweenovými bubáky a kostlivci, ale její zadavatel Central Connecticut University ji přirovnává k soše Svobody jako „symbol stabilní síly“.

 

Proti té soše Trumpově Republikáni mírně zaprotestovali, a teoretici sochařského umění spekulují, jaký kravál by asi spustili Demokraté, kdyby Kamalu někdo vysochal nahou a pokleklou, takto zobrazující její sexuální vzestup žebříkem americké politiky. Už jedna mírná internetová satira na Kamalu přiměla Kalifornii k vydání dvou humorných zákonů umožňujících zákaz politických gagů klasifikovaných jako „znatelně klamné“, a přikazujících označovat satiru předem varováním, že jde o zdraví nebezpečný humor, aby ji někdo nemohl omylem brát vážně. (Na způsob „pozor, teď přijde vtip“).

Kamala Harris supporters placed a giant foot naked statue of Donald Trump near Harris’s Las Vegas rally.

This dangerous rhetoric is correlated to both assassination attempts.
pic.twitter.com/M17IDklNoL— Kacee Allen (@KaceeRAllen) September 30, 2024

Intelektuální úroveň předvolebního boje

Nám stydlivým, upejpavým, ale ještě jakž-takž humorným Evropanům to může ilustrovat, na jakou intelektuální, právní a estetickou rovinu americká politika vystoupala. Na té se vede i volební boj slovní. Trump si bohatě užívá mediálních výsměchů za své dva bláboly – ty „psy a kočky, které si pečou ilegální imigranti“ a „sympatizující podporu od Orbána“ (Orba-kdo? – táže se 99 % Američanů).

Oba ty bláboly jsou disproporčně zveličované, protože on vlastně už nic blbějšího neřekl a jinak mluví věcně a srozumitelně (jako třeba „nedovolím žádný další holocaust Židů“). Naposled hovořil k 50 tisícům shromážděných fandů, jež Kamala s pečlivě nacvičeným úšklebkem popisuje jako „znuděně odcházející“. Pomáhá mu k tomu štědrá mediální podpora ještě věcnějšího a srozumitelnějšího Elona Muska, pro něhož by vítězství Harrisové bylo jednoduše „konec civilizace“ a „globální katastrofa“.

Kamala řečnicky kráčí pevně ve stopách Bidenových, ač se jí daří znít, jako by věděla, co říká. Šperkuje to vznešenými pojmy jako „americký duch“ nebo „signifikance“ nebo „inspirace“ nebo „komunita“ nebo „společně“ a „holisticky“. Tak si její napjatě naslouchající fandové svůj obdiv posilují jejími brilantními rétorskými improvizacemi jako tato:

„Potřebujeme si hlídat tohoto ducha. Musíme si hlídat tohoto ducha. Nechť nás vždy inspiruje. Nechť je pro nás vždy zdrojem našeho optimismu, což je onen duch, který je tak jedinečně americký. Nechť nás tedy on inspiruje tím, že nám bude pomáhat nechat se inspirovat k řešení problémů, jimž čelí tak mnozí, včetně našich drobných podnikatelů.“

Nebo tato:
„Signifikance ubíhajícího času. Takže když se nad tím zamyslíte, signifikance ubíhajícího času je veliká. Ubíhající čas má velkou signifikanci.“

Nebo:
„Když mluvíme o dětech komunity, jsou to děti komunity. Komunitní banky jsou v komunitě… Budeme pracovat společně, a pokračovat ve společné práci, zabývat se těmito problémy, a dohodami, jak bychom měli pokračovat ve společné práci, vycházet z nových norem, pravidel a dohod, které zavedeme, abychom mohli pracovat společně, a budeme na tomhle společně pracovat. A přistupovat k tomu holisticky.“

Stav americké vzdělanosti

Její viceprezidentský parťák Walz jí běží těsně v patách třeba vysvětlením, že jeho prokouknutý výmysl o vlastní ozbrojené účasti na bojích v Iráku byla „gramatická chyba“. Ale Bidenovi oba dohromady pořád ještě nesahají po kotníky. Ten na otázku, co říká na „strike in Yemen“ (izraelský útok na Jemen) odpověděl takto: „Obě strany musí ten strike vyřešit. Kolektivním vyjednáváním se myslím strike vyřeší.“ (Ten strike, s nímž si jemenské bombardování spletl, byla zrovna v tu dobu probíhající stávka amerických dokařů).

Vyjadřovací schopnosti amerických politiků odpovídají současnému stavu americké vzdělanosti. Nad tou hořekují profesoři jedné z nejprestižnějších univerzit, newyorské Columbia University, nucení minimalizovat kritéria, neboť nově přicházející studenti jsou překvapeni a vyděšeni, že se od nich žádá čtení jakýchsi knih. A dozvídají se od nich, že střední škola jim nikdy nezadávala přečtení jediné kompletní knížky, pouze výňatků a zpráv.

Mezitím vynálezce Facebooku Mark Zuckerberg přiznal, že na příkazy Bidenovy vlády praktikoval de facto cenzuru za Covidu, za Trumpovy volební kampaně a při odhalování trestných činů Bidenova syna. Amazon přiznal, že na nátlak vlády vyřazoval z prodeje „závadnou“ literaturu.

Generál Mark Milley, tehdejší velitel štábu, potvrdil, že v lednu 2021 dosluhující president Trump žádal Pentagon tři dny předem o „dostatečnou sílu“ Národní gardy na ochranu Capitolu při demonstraci 6. ledna, a že jeho žádosti nebylo uposlechnuto. Za demonstraci bylo odsouzeno přes tisíc jejích účastníků, mnozí k dlouhému vězení. Tolik k Trumpovu (neprokázanému, ale hojně medializovanému) trestnému činu násilného pokusu o zvrácení výsledku voleb.

Regulérnost prezidentských voleb

O regulérnost letošních voleb vyslovují obavy volební štáby po celé zemi upozorňující na přetrvávající závady poštovních služeb a rozsáhlá rizika nedoručení volebních lístků, doručení zpožděné, nebo doručení na chybné adresy. Třiasedmdesát kongresmanů a senátorů upozornilo na volební podvody v registraci imigrantů bez amerického občanství a vyzvalo Bidenova ministra spravedlnosti k poskytnutí detailů, zatím bezvýsledně, už od července. Alabama za jeden den identifikovala přes 3 254 protiprávně registrovaných. Arizona zjistila „omylem registrovaných“ 97 tisíc voličů, kteří nepředložili důkaz občanství.

Pořád ještě kozí bobky ve srovnání se Severní Carolinou, která z voličského registru odstraňuje 747 tisíc neoprávněně registrovaných osob, včetně 130 tisíc mrtvých. Ale i to bude asi jen ta příslovečná špička ledovce, do něhož Kamala navíc navrhuje amnestii milionů ilegálních imigrantů. Tolik k Trumpovu neoprávněnému zpochybňování výsledků minulých voleb.

Druhý Trumpův neúspěšný atentátník Ryan Routh se za neúspěch omluvil a nabídl odměnu 150 tisíc dolarů tomu, kdo to za něho dotáhne. Komentátoři vyslovují podivení, jednak kde těch 150 tisíc vzal, když se při zatčení vykazoval jako nemajetný, ale hlavně proč to Ministerstvo spravedlnosti pokládalo za rozumné zveřejnit.

Trumpovi může hrozit další atentát

Ze Senátu přišel na Tajnou službu dotaz, proč Trumpovi „nemůže poskytnout dostatečné zabezpečení“, aby nemusel rušit volební shromáždění. Zatím nezodpovězený. 65 procent Američanů se obává, že na Trumpa se ještě před volbou chystá další atentát, zjistila sondáž Rasmussen Reports.

Bývalý Obamův ministr zahraničí John Kerry na Světovém ekonomickém fóru vysvětlil, jak První dodatek ústavy zaručující svobodu projevu „znesnadňuje vládnutí“ a překáží snahám „vymlátit kladivem dezinformace z existence“. Usnadnit vládnutí se proto pokouší „Partnership for Global Inclusivity on AI“, které vláda Bidena-Harrisové zakládá s velkými technology jako Facebook, Instagram a Google. Jejich nové programy mají „identifikovat dezinformaci na umělé inteligenci“ a „zavést prevenci online nenávisti“.

Hillary Clintonová navrhuje zavedení trestů pro Američany „přispívající k šíření propagandy“ jako „varování před šířením dezinformací“. Gorge Soros ke kampani Demokratů skoupil přes 200 rozhlasových stanic.

Jestli se Trumpovi podaří volby vyhrát, bude to jen nějakým „božím zázrakem.“

Jak asi bude politika vlády Harrisové vypadat, naznačil viceprezidentský kandidát Walz slibem, že v Bílém domě budou „sloužit muslimové bok po boku.“ Jakoby na stvrzení tohoto slibu ještě Biden stíhá poslat dalších 336 milionů dolarů Palestincům, doplňujících tak roční příspěvek na miliardu. Pár dní poté, co obětem hurikánu v Severní Karolíně sdělil, že kromě těch lakomých dvaceti milionů na jejich pomoc už nemá další peníze.

Ale pro naše „seriózní, konzervativní a znalecké“ komentátory jako Roman Joch v Reflexu je „nejostudnější prezident všech dob“ Trump.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*