V Německu sílí varování před blížícím se blackoutem, byl by pro Evropu největší katastrofou od 2. světové války




Sdílet článek:
EU se snaží zlikvidovat evropské země ekonomicky i v jejich energetické soběstačnosti nařízeným zeleným údělem, který eliminoval zejména uhelné, ale v některých zemích i jaderné elektrárny z provozu. Ty mají nahradit zejména neekologické větrníky a solární panely, hyzdící krajinu. Samy evropské země se nyní při ukrajinsko-ruském konfliktu navíc  odřízly od ruského plynu.

Ano, je sice pravda, že v záloze čekají USA se svým silně předraženým plynem, dováženým s obrovskou uhlíkovou stopou na lodích (je zajímavé, že to propagátorům zelené politiky nevadí), ale plyn bude samozřejmě za ceny pro mnohé evropské občany zničující. Jenže krachující USA nyní potřebují každý dolar. A to nejen z v současné době hned několika započatých válek na různých místech planety.

Zelený úděl je pak asi tím nejzásadnějším důvodem stále naléhavějšího varování odborníků před příchodem blackoutu. A to velmi brzkým, jak varují nyní v Německu, kde již ve jménu zelené ideologie postupně odstavili jejich jaderné elektrárny. A to paradoxně v situaci, kdy EU připouští jádro jako „čistou“ energii. Vzhledem k našemu až protektorátně podřízenému postavení vůči Berlínu by se dozajista případný blackout dotkl i nás.

Němečtí pojistitelé a experti bijí na poplach: Německo není připraveno na katastrofální událost rozsáhlého blackoutu.

Asociace pojišťoven GDV alespoň varuje před „brzkým kolapsem společnosti“ a bije na poplach: V Německu chybí opatření na delší výpadky proudu – s potenciálně katastrofálními následky. „Blackout je v současnosti jedním z největších rizik pro naši zemi,“ cituje GDV Wolfram Geier, vedoucí oddělení řízení rizik a mezinárodních záležitostí Spolkového úřadu pro civilní ochranu a pomoc při katastrofách (BBK).

„Předpokládám, že v nejbližších letech k takové události dojde,“ říká odborník na blackout a krizovou prevenci. Německo v tom hraje obzvlášť důležitou roli – výpadek elektřiny v této zemi by mohl postihnout velkou část Evropy. S jistotou postihne sousední země.

„V Německu se o sebe třetina populace nedokáže postarat déle než čtyři dny, další třetina maximálně týden, jen zbytek déle,“ říká odborník. Po rozsáhlém blackoutu by se však dodávka znovu nerozběhla dříve než druhý týden a i poté jen na absolutně minimální úrovni. „V Německu by o přežití bojovaly miliony lidí,“ obává se Saurugg.

Myslíte, že naše vláda, která jako jedna z mála evropských vlád odmítá účinně pomáhat lidem třeba jen v otázce zdražování a dává tím najevo, že na občany této země kašle, je na něco podobného připravena? O tom velmi silně pochybuji. Přitom v zemi, kde vyrobíme víc elektřiny, než kolik jí spotřebujeme, by byl blackout zejména ostudou vlády, která odmítá naší zemi navrátit energetickou soběstačnost (jako to dělaly i všechny vlády předchozí). A to dokonce někteří politici vládních stran navrhují vyrábět energii pro ČR v politicky nestabilní Africe…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Doufam, ze zablokovani nebude dlouho. Nemam slov.
    Problemu v Evrope nejak podezrele je vic a vic. Nejsou umělé?

  2. Ale jo. To všechno přijde. A víte, proč se vede tahle ukrajinská pseudoválka? Aby evropští papaláši mohli buď z grýndylynu vycouvat nebo o jakýchkoli nejrůznějších (nejen elektrických) blackoutech mohli křičet do světa: „ZA TO MŮŽE PUŤYN!!!“

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*