ŠVÉDSKO: Zdrcující skutečnosti (4)
Sdílet článek:

Právní systém

Na konto katastrofálního vedení lze připsat řadu dalších problémů, které se běžně podle Orwellova „newspeaku“ nazývají „výzvami (utmaningar)“, aby se zmenšil jejich slovní dopad. Je to např. prakticky denní střílení a výbuchy na ulicích s výsledkem jednoho mrtvého mladého muže v týdnu. Často jde o migrantské gangy druhé generace, zapletené v obchodě s drogami prodávanými zcela otevřeně na ulicích a náměstích. Dále přepadání mladých a seniorů, jakož i znásilňování, zatímco policie tvrdí, že jí chybí zdroje na boj proti zločinnosti.

Případ „Karl Hedin“

Tvrzení o nedostatečném financování se nesrovnává mj. s právním případem probíhajícím více než 3 roky, který stál přibližně stejně jako vyšetřování vraždy. Jde o nestydaté pronásledování Karla Hedina, dříve netrestaného podnikatele, zakladatele a majitele obchodního řetězce stejného jména se stavebním materálem a nástroji, majitele lesa a dřevařského průmyslu. Byl křivě obviněn z ilegálního pokusu o lov vlka. Udavačka a svědkyně se později přiznala, že si udání vymyslela, žádný střelený vlk se nenašel, a i když už byl Hedin osvobozen soudem, prokurátor stále hledá možnost postihnout Hedina za pouhý názor na nedostatečnou regulaci vlčí populace. Tedy údajná myšlenka – „on v myšlenkách chtěl zastřelit vlka a kdyby mohl, určitě by to udělal…“ – kterou chce totalita trestat. Na té cestě je dnes Švédsko, pouhá zmínka na Facebooku kritická ke stavbě mešity nebo vůči muslimům může vést k udání a soudu, např. pod nadpisem „Štvaní proti (etnické) skupině“, pokud to jde proti zájmům státotvorné partaje, neboť jde o její voliče. Antisemitské výroky jsou ale vždy v pořádku a toho muslimové a jiní také beztrestně využívají.

Případ „Hedin“ se tedy podobá politickému procesu, kde hrubé přestupky proti loveckým zákonům jsou srovnatelné s pedofilní pornografií, terorismem, těžkými přečiny s drogami, špionáží, vraždami apod.

Je založen na falešných svědectvích a zvukových záznamech, svědcích, kteří odvolali své svědecké historky jako smyšlené a místo toho svědčí o nátlaku policie a prokurátora. Právní instance bezdůvodně vidí lovce jako hrozbu pro policii, společnost a bezpečnost státu.

Úřady tedy tvrdí, že mají vážný nedostatek financí, ale přesto vydávají mnohamilionové částky na nesmyslné maličkosti, jen aby ponížily, pronásledovaly a umlčely kritika havarované politiky týkající se dravé zvěře. Ani zde není nikoho, kdo by se přiznával k odpovědnosti za právní žumpu a vyhozené miliony.

Jiným příkladem propadu právního systému je nedávný případ s mladým syrským násilníkem, který dostal 840 000 SEK (cca 1 916 500 Kč – pozn. red.) odškodného od Právního kancléře (Justitiekansler JK). Ne proto, že by byl nevinen, on za přepadení a znásilnění vinen byl, ale šlo o výsledek posouzení jeho stáří a že byl jako neplnoletý – vzhledem k svému stáří – odsouzen k příliš dlouhému trestu.

Jedné z jeho obětí bylo přiznáno odškodnění 50 000 SEK, které on ani nemohla vymoci od pachatele a tato suma nesměla být stržena z oněch 840 000 SEK, které pachatel dostal rovnou do rukou. Ten je odsouzen k vypovězení ze země, ale z neznámého důvodu je tomu právním systémem zabráněno.

Údajně žije v zemi okolo 50 000 osob bez povolení pobytu, podle posledního odhadu až 100 000. Začalo se o problému víc mluvit, když byla jedna hledaná žena bez povolení pobytu nachytána jako uklizečka u premiérky Anderssonové. Zaměstnána byla u uklizečské firmy. Ilegální muslimka tedy měla volný přístup do soukromí premiérky!

Migrace

Migranti, kteří se zdržují v zemi bez povolení, jsou často kvůli obživě nuceni ke zločinnosti, pracují za minimální mzdu a za špatných podmínek. Je rozšířené obchodování s falešnými dokumenty, přidělovanými občanskými ID-čísly, adresami, čímž tečou peníze do organizovaného zločinu. Vláda ale odmítá sčítání lidu, což by vneslo jisté světlo do otázky, kolik lidí žije v zemi a kde.

Soudy často imigrovaného zločince neodsoudí k vypovězení ze země, protože uvádějí, že zločinec má „napojení“ k zemi, tedy příbuzenské vztahy s osobami již zde usazenými. Existují i jiné příčiny, že jsou ponecháváni v zemi, soudy mají soucit a nemístné ohledy na migrantské kriminálníky, a tyto příčiny a výjimky je třeba zrušit, aby Švédsko přestalo být útulkem pro kriminální živly.

Celá záležitost s vysokým odškodněním násilníka je souhrnný výsledek právních rozhodnutí, která padla za posledních 100 let, řada instancí je odpovědných, ale nepostižitelných, přestože je celá věc hluboce nestoudná a urážející právní povědomí. Mnoho lidí mělo názor, že by pachatel neměl dostat větší odškodnění než jeho oběť, ale otázka je, proč by pachatel vůbec měl něco dostat.

Je to také jeden příklad z mnoha, jaké problémy si země lehkomyslně sama přivodila imigrací stojící enormní částky z peněz daňových plátců, aniž by z toho měla jakýkoliv užitek, odhlédnuto od chlubení falešným humanismem vůči statisícům migrantů, kteří přišli ve svém honu za lepším životem. I tohle by mělo způsobit zažívací problémy Švédům v době, kdy jim účty za elektřinu stouply o 500 % a nafta stojí přes 21 korun za litr (kurz cca 1 SEK = 2,3 CZK).

Politici tvrdí, že nevěděli, „neviděli to přicházet“. Jenže v návrhu zákona předloženého vládou parlamentu stojí jasně: „Zvýšené bio-přídavky (do pohonných hmot) znamenají zvýšené ceny u pumpy, což má vliv na domácnosti, podniky a další spotřebitele benzinu a nafty…. znamená to také zvýšené příjmy z daně z obratu…“ Zdražení má být do roku 2030 3,6 – 5,4 SEK na litr nafty, a 1,9 – 2,9 SEK na litr benzinu.

A 80 % parlamentních stran (kromě Švédských demokratů SD) hlasovalo 22. června 2021 pro zdražení. Teď, když k němu došlo, zase lžou a mají strach z hněvu lidu.

Aby zdražení nebylo pro ministry samotné tak bolestivé, tak si od 1.ledna 2022 zvýšili platy o 3 000 korun na 145 000 měsíčně, pro premiérku o tisíc víc, na 184 000 SEK. A nestydí se, jejich drzost nezná mezí.

Komentáře v alternativních médiích nejsou milostivé: „Tomu říkám šílenství! Sebranka nevzdělaných bláznů s platy nesrovnatelně vyššími než naprostá většina v zemi včetně extrémně kompetentních podnikatelů aj. Blázni, kteří by v normálním podniku byli dávno vykopnuti kvůli nekompetenci a navíc by byli za mřížemi za podvody!“

Je to stejná arogance moci, jak jsme chování politiků – při vší nekompetenci – zažili poslední desetiletí ve všech velkých otázkách, jako je migrace, obrana, právní systém, škola, zdravotnictví, pohraniční kontroly atd.

Dokončení zítra.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*