Novinky

Abramovič prodává Chelsea, peníze mu kvůli sankcím zabaví vláda
Sdílet článek:

Ruský oligarcha se nyní snaží svůj londýnský klub prodat, přičemž vyvolávací cena činí 3 miliardy liber (3,9 miliardy dolarů). Konečný termín pro posílání nabídek byl stanoven na pátek 18. března.

Abramovič byl již odvolán z funkce ředitele klubu, jeho majetek byl zmrazen a vláda Spojeného království mu uložila zákaz cestování. Sankce byly uvaleny také na dalších šest ruských oligarchů, včetně Igora Sečina, Olega Děripasky, Dmitrije Lebeděva, Alexeje Millera, Andreje Kostina a Nikolaje Tokareva.

Anglická Premier League vydala prohlášení: „V návaznosti na uvalení sankcí vládou Velké Británie představenstvo Premier League diskvalifikovalo Romana Abramoviče z funkce ředitele fotbalového klubu Chelsea. Rozhodnutí představenstva nemá vliv na schopnost klubu trénovat a hrát své zápasy, jak je stanoveno v podmínkách licence vydané vládou, která vyprší 31. května 2022.“

Klub tedy může dál hrát, ale kvůli sankcím nesmí prodávat lístky na zápasy.

Abramovič je hlavním vlastníkem soukromé investiční společnosti Millhouse LLC, která vlastní fotbalový klub Chelsea. Ten je nyní omezen ve výdajích na cesty na venkovní zápasy částkou 26 tisíc USD a na pořádání domácích zápasů částkou přibližně 1,17 milionu USD.

Prodej mohou ovlivnit komplikace spojené s dohledem britské vlády, která se bude určitou formou podílet na podmínkách licence po odsouhlasení prodeje klubu a může pravděpodobně ovlivnit výši prodeje.

Horkým kandidátem na nového majitele je londýnský developer Nick Candy, který je sám fanouškem Chelsea, nebo americký miliardář Todd Boehly. Zda budou ochotni sáhnout tak hluboko do kapsy, jak si ruský magnát představuje, však není jisté. Podle sportovního kanálu Sky Sports měl klub „modrých“ hodnotu 1 – 2,4 miliardy liber. To však bylo před ruskou invazí na Ukrajinu a sankcemi. Od klubu se navíc nyní odvrátili i jeho největší dosavadní sponzoři.

Abramovič nebude mít na základě dohody s vládou dovoleno ponechat si zisk z prodeje a souhlasil s tím, že nebude vyžadovat 1,5 miliardy liber, které mu slavný klub dluží.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. To vsetko je malo…! Nestaci volnotrhovo potrestat Abramovica…! Treba tiez potrestat vsetkych, ktori mu doteraz napomahali k rozputaniu vojny s ukrajinskymi na*istami… Ich zoznam by bol velmi dlhy, netykal by sa len vsetkych hracov a fanusikov jeho klubu a hracov a fanusikov vsetkych klubov, proti ktorym jeho klub kedy hral… Je predsa nad slnko jasnejsie, ze Putina podporovali vsetci hraci vsetkych futbalovych klubov na svete, vsetci fanusikovia futbalu, vsetci obyvatelia miest, v ktorych kedy bol nejaky futbalovy klub, alebo televizna stanica, ktora aj co i len jediny raz prenasala futbalovy zapas atd…

    Z tohto dovodu je potrebne zakazat futbal na celom svete a vsetkych jeho hracov a fanusikov verejne popravit… Inac Putina nezastavime…! Pozrite, uz zautocil aj na Slovensko… Nazabudnite, na Ukrajine sa bojuje aj za Prahu…! Na*izmus musi zvitazit…! Len na*izmus je trvalou zarukou volneho trhu…!

    POZNAMKA: Vyrazy „na*istami“ a „na*izmus“ som radsej sam scenzuroval, aby s nimi filter na tychto strankach nemal demokraticky problem…

  2. WU—16.022022-Státní podpora: Komise schvaluje španělský program ve výši 2,9 miliardy EUR na kompenzaci energeticky náročných společností za nepřímé emisní náklady EU. bohamu co to je? )))) Kdo to platí ?))))

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*