Amputace bez umrtvení, porcování zaživa, zkušební infikování nemocemi. Japonská Jednotka 731 a její odporné zločiny
Sdílet článek:

SM

Japonská Jednotka 731 se během druhé světové války dopouštěla neuvěřitelně brutálních zločinů, které snesly srovnání s těmi nacistickými.

Je známo, že japonské válečné zločiny si nezadaly s těmi nacistickými. Těžko bychom zřejmě hledali vhodnou paralelu s činností Jednotky 731, tajného vojenského tábora umístěného u Charbinu v severovýchodní Číně, kde Japonci vyvíjeli biologické zbraně. Komplex byl maskován jako instituce, která se zabývá čištěním vody, skutečnost však byla úplně jiná.

Odhlédneme-li od strašných podmínek, v nichž žili zajatci, děly se zde takové krutosti, které v řadě případů předčily i ty nacistické. V táboře docházelo každodenně k pokusům na lidech, stejně jako v nacistických koncentračních táborech. Zajatci zde byli záměrně infikováni nemocemi, jako byl například dýmějový mor, nejrůznějšími pohlavními chorobami – kapavkou či syfilisem.

Na vězních se doslova vyžívali sadističtí dozorci, kteří jim zaživa amputovali končetiny, porcovali je zaživa nebo je vystavovali silnému ozařování. Vězni však byli také pohřbíváni zaživa a byly na nich vykonávané vivisekce – operace bez použití anestezie. Tyto sadistické experimenty stály život nejméně 3 000 Číňanů či Korejců, některé zdroje však uvádějí mnohem vyšší číslo. Nebyli však ušetřeni ani zajatí Rusové, kteří se také stali oběťmi zvrácených pokusů. Sadistickému běsnění neušly ani ženy, které byly ,,pitvány” zaživa.

Na vše dohlížel generálporučík Širó Išii. Ten byl mladým a vzdělaným lékařem, z něhož se však brzy stal fanatický stoupenec císařského Japonska a zároveň jedním z krutých vykonavatelů experimentů na vězních. Ishii rovněž plánoval v březnu 1945 útok biologických zbraní na  americké San Diego. Na konci války, když už Japonsko stálo v bezvýchodné situaci, nechal Ishii vyhodit tábor Jednotky 731 do vzduchu, aby zlikvidoval důkazy o výzkumu na lidech a zvrácených experimentech.

Až v osmdesátých letech se svět dozvěděl, že existovala Jednotka 731, která páchala nelidské krutosti na vězních, ženách i dětech včetně nemluvňat. Ishii a další však nikdy nestanuli před soudem, ale ,,koupili” si od Američanů imunitu tím, že jim Ishii předal svůj výzkum, který zahrnoval experimenty na lidech, a o který měli Američané eminentní zájem. Mnoho z velitelů tábora pak po válce zastávalo vysoké politické a jiné posty.

unit731.org

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*