Atomová puma Evropskému parlamentu




Sdílet článek:

LIBOR ČÍHAL

Macron je inkarnovaným zoufalstvím doby, vypadá sice líp a aranžmá má lepší úroveň než úplně inferiorní Černochová a Fiala. Kdyby šlo o příběh z operety, mohl by mít jistou zajímavost, podobné preference při nominování vlády se naposledy registrovaly u Nerona. Macron uprchl na pár dní před nevolí občanů na státní návštěvu do Švédska, musel být v nepříčetném stavu, když prohlásil, že Francie je ochotná předat Evropské unii do společných pravomocí své jaderné zbraně. Rozhodování o nasazení atomové zbraně je výlučnou prerogativou francouzského prezidenta, puma v Macronových rukách vyvolává velké obavy. V RiposteLaique píše šéfredaktor Jacques Guillemain: “Tento uchýlený člověk je bez cti, je nevídaným koktejlem despotismu, diktatury, autokracie a narcismu, který nerespektuje žádné hodnoty, ani lid, ani parlament. Jeho šílenství nemá limit, devastoval francouzskou ekonomiku, navýšil státní dluh o 3 biliony. V jaderné síle Francie vidí jednu z běžných obchodních afér. Sdílet francouzskou jadernou sílu s Leyenovou, aby se vyděsil Putin, vzdal válku a konečně povolil rozkutání své země nadnárodním společnostem všeho druhu?”

Otec francouzské jaderné doktríny generál de Gaulle se musí v hrobě obracet. De Gaulle podepsal mezinárodní konvenci o nešíření jaderných zbraní, která v povědomí vznešenější Evropy měla status politické svatyně, a nyní jeho trapný následník se o zbraně hodlá dělit s havarujícím konglomerátem bez perspektivy. Generál snil o velikosti, netušil, jak ubozí následníci ho vystřídají. Francouzské jaderné zbraně garantují zemí členství v Radě Bezpečnosti a zcela ojedinělé právo v rodině národů, právo veta. Francii toto právo vyzvedává mezi garanty suverenity národů světa. Dělit se s někým o jaderné zbraně je v rozporu s vyšším mezinárodním právem, které nemohou měnit Západem ovládané nadnárodní organizace, má status nadčasového zákona a navíc je to jeden z vyšších mravních imperativů moderní doby. Absurdně dějiny odsoudily Francii být navždy suverénním státem, pokud chce poskvrnit svoji suverenitu v mesalianci s Evropskou unií, musí zlikvidovat svůj vojenský jaderný potenciál. Evropská unie tak zrelativizovala a zhanobila nejvznešenější zákony, že dnes i studentům české politologie se imperativ nešíření atomových zbraní v případě EU jeví cárem papíru.

V roce 2010 se ve francouzském tisku psalo, že mladý bankéř od Rothschildů Macron trapně vypovídal v parlamentní komisi (tzv. Attaliho), prohlásil, že není komplikované najít 4 miliardy, může se zrušit francouzská nukleární síla, která k ničemu není, ani Němci ji nemají. V ten okamžik Jacques Attali zbrunátněl způsobem, který se u něho nikdy nepozoroval: “Žvaníš jako málo kdo.” A tento člověk se dožvanil k nejvyššímu státnímu úřadu.

Může se bruselská byrokracie zmocnit francouzských jaderných zbraní? Mohou mít lidé jako Černochová přístup k rozhodování o jaderných zbraních, to severokorejský prezident je daleko racionálnějším státníkem než tato ženština. Pokud Macron předá Bruselu nukleární zbraně, kde je důvod ruské zdrženlivosti v předání jaderných hlavic Íránu nebo ještě líp na Kubu? Atomové zbraně v rukách poloanonymní duchovně prázdné kasty by byly zárukou konečné evropské euthanasie. Fakt, že s podobnou možností se v Bruselu tu a tam operuje, ukazuje na kvalitu doby.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (45 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Západní globalisty už nezajímá vlastní lid, národ, stát. Jde jim jen o to, aby se společně stali hegemony celého světa. To jim nevyjde, zrůdám.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*