Bez kolagenu nedokáže organismus správně fungovat. Nejlépe se vstřebává ten hydrolyzovaný
Sdílet článek:

Čechů, kteří se k svému tělu chovají zodpovědně, průběžně přibývá. Na jednu stranu sice část tuzemské populace tráví velkou část volného času u monitoru či televize, na tu druhou ale nemalá část obyvatel Česka vyráží ve volném čase sportovat i na výpravy do přírody.

Přesto však v Česku přibývá obézních nejen mezi dospělými. Stále častěji se do postižené skupiny zařazují i děti. Nezbývá tedy než doufat, že se počet těch, kteří se aktivně starají o své zdraví, bude zvyšovat. Pomoci mohou i potravinové doplňky. Zejména dříve narození, sportovci a ti, kteří si chtějí po dlouhou dobu uchovat mladistvý vzhled, by neměli zapomínat doplňovat kolagen.

Dostatek kolagenu brání vzniku vrásek, omezuje bolest kloubů a zvyšuje hybnost. Pomáhá zajistit i dobrý stav dásní, zubů, kostí a vlasů

Dokonalou pleť, která vydrží hebká, pružná a hladká až do pozdního věku dostal do vínku jen málokdo. Většinu lidí začínají zhruba kolem třicátého roku života trápit pozvolna se objevující vrásky. Nejdříve je zaregistrujete kolem očí, záhy i na čele, kolem rtů a kořene nosu. Zejména ženy nesou tyto změny těžce a snaží se času vzdorovat. Možnosti jsou dnes poměrně široké od nejrůznějších krémů a dalších pleťových přípravků přes využití péče v profesionálních kosmetických salónech až po estetickou chirurgii. Nemělo by se však zapomínat ani na vhodnou stravu a potravinové doplňky. Například kolagen výrazně ovlivňuje stav pleti, pojivových tkání, kostí, kloubů, svalů, dásní, zubů i vlasů. Pro zachování dobré kondice a mladistvého vzhledu je potřeba ho tělu pravidelně dodávat obzvláště ve vyšším věku.

Kolagen seženete ve formě prášku, kapslí i jako želatinu. Který je nejlepší?

Rozhodli jste se začít užívat kolagen? Vyberte si ten, který vám zaručí ty nejlepší výsledky. Hydrolyzovaný kolagen se snadno vstřebává a je pro člověka mnohem výhodnější než želatina. Navíc je dostupný ve formě prášku, jehož rozpuštěním ve vodě či džusu získáte chutný a zdravý nápoj.

(PR)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 2,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek: