Bidenův „terorista“ byl spolupracovník USA
Sdílet článek:
Po teroristickém útoku na americké vojáky u letiště v Kábulu, při němž zahynulo 13 vojáků a 170 Afghánců, nařídil Joe Biden rychlou odvetu. Nyní vychází najevo, že to byl další „omyl“.

Slyšeli jste o tom: den před stažením Američanů vypálil dron raketu, která na poslední chvíli překazila další bombový útok místní pobočky Islámského státu na vjezd ke kábulskému letišti střežený americkými vojáky a obklopený napěchovanými Afghánci. Velké těžké předměty, které řidič s pomocí dalšího muže nakládal, nebyly bomby, ale kanystry s vodou. To byla úřední verze. Ale jak nyní shodně tvrdí New York Times a Washington Post na základě svých pátrání, analýz přizvaných expertů a rozhovorů na místě, zřejmě šlo o chybný odhad situace. Řidič raketou odpáleného vozu a domnělý atentátník Islámského státu byl téměř dvacet let pracovníkem kalifornské neziskové organizace Mezinárodní výživa a vzdělání.

Podle lží amerického velení i prezidenta Joea Bidena se jednalo o „ráznou“ odpověď na teroristický útok. Smrt malých dětí byla přičítána tomu, že auto bylo „napěchované“ výbušninami a po zásahu rakety z dronu explodovalo a zabilo nevinné oběti. Ani to tedy není pravda a americká armáda si připsala další tragický případ. Je patrné, že USA už vůbec neměly situaci pod kontrolou.

Americký prezident Joe Biden v červenci tvrdil, že afghánská armáda je dobře vyzbrojená a vycvičená a je v ní 300000 mužů. Teroristů Tálibánu je pouze 75000 a nemají tedy možnost rychle převzít moc, protože jsou nedostatečně vyzbrojeni a je jich málo. Jak se ukázalo, přesvědčení bojovníci dokáží porazit mnohem početnějšího nepřítele, pokud jeho morálka klesne k nule. Afghánská armáda se jednoduše rozpadla a vojáci odmítli bojovat a utíkali často za hranice Afghánistánu.

Tentokrát žurnalisté The New York Times i The Washington Post odvedli lepší práci než lhaní o Donaldu Trumpovi. Zdá se, že mediální podpora Joea Bidena už také není to, co bývala. Co se české mediální komunikace týče, stále ještě převažuje ve veřejnoprávní ČT snaha chválit Bidenovu administrativu. V americkém Kongresu probíhalo slyšení amerického ministra zahraničí k evakuaci z Afghánistánu a ministr prohlásil, že stažení bylo založeno na dohodě mezi bývalým prezidentem Donaldem Trumpem a Tálibánem. Přesně tak to opakovala i ČT. My, čeští „prosťáčkové“, tak máme věřit, že krach v Afghánistánu opět způsobil Trump. Přitom se nemáme divit tomu, že americká armáda opustila svou hlavní základnu v Bagrámu dříve, než byla dokončena evakuace Američanů z letiště v Kábulu, které bylo pro tuto operaci mnohem hůře vybaveno a zejména nebylo uhlídatelné. Tento způsob „stažení“ už byl plně v režii Bidenovy administrativy a sotva lze z něho vinit Trumpa, i když i toto Biden dokáže.

Neschopnost Bidenovy administrativy jen podtrhuje názor bývalého prezidenta Baracka Obamy , kterému Biden sloužil jako viceprezident. Obama totiž znal Bidena a věděl, že dokáže poplést vše, do čeho se pustí. Ovšem ani Obama neměl přehled v mezinárodní politice na úrovni a prosazoval věci, na které Západ doplatil – viz dohoda s Íránem. Ale to by byl už zase jiný příběh.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*