Budoucnost …
Sdílet článek:

Politici, kteří se rychle proderou do vysokých funkcí, vždy a pokaždé po nějakém čase začnou hovořit o “budoucnosti”. (Nu, co jsme se kdysi v našem mládí naposlouchali hesel, jak ta budoucnost bude jednou krásná a zářivá, jak pro budoucnost musíme nyní obětovat vše, jak musíme potit krev jen a jen pro budoucnost.)

Člověk by si pomalu myslel, že ta budoucnost se má v českých podmínkách psáti s velkým “B”? Že jde o nějakou samostatně žijící mýtickou nadbytost, o modlu, jíž je nutno podřídit ve svých nynějších životech naprosto vše. O démonické božstvo požírající jako Saturn své vlastní děti.

Jenže to co je NYNÍ je pro každého člověka – který není blázen nebo fanatik (a že jich tedy dnes je, že?) – jen a jen to hlavní.

Jedno, zda jde o večerní dnešní koňak, o ranní venčení milého našeho přítele psa, nebo o vroucí divoký a horký noční polibek před ulehnutím do postele mezi milenci či manžely.

Dnes je dnes. A zítra? To už tu mnozí z nás po zítřejším rozbřesku být nemusíme.

“Budoucnost” je prázdné a nelidské zaklínadlo vždy pouze těch politiků, kteří jiný program už nemají. Jiný program, než udržet si moc. A právě jen už ve chvíli, kdy jsou přesvědčeni, že navždy.

Ale k čemu ta moc slouží?

Nu k tomu, aby ji využili k jejímu udržení. Neslouží už k ničemu, jen k tomu, aby nositel moci svoji moc upevnil co nejdéle. Nejlépe ještě dvacet let po jeho smrti!

Neslibují už nižší daně, neslibují méně státní buzerace lidí, kteří něco dělají, tvoří, vyrábějí, neslibují vyšší životní úroveň. Neslibují lepší život NYNÍ a NÁM.

Slibují jejich chimérickou “Budoucnost”.

Politik, který toto začne hlásat, je na šikmé strmé cestě dolů. Nikdy ne už nahoru. A je jedno, jak dlouho dolů poletí. Skončí totiž na tom smetišti v suterénu jednoho dne zcela jistě. A vystřídají ho jiní, kteří budou slibovat lepší život nám a dnes, a jakmile se dostanou k moci, začnou hovořit o Budoucnosti.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

9 Comments

 1. /budoucnost/fialova ČR

  Rusko už de facto prohrálo, potřebuje si zachovat tvář, řekl diplomat Jaroslav Kurfürst.¨
  Oznámil to teda někdo migrantům a neziskovkám ve fialovém Česku? Že pak teda logicky konec migrace?

 2. /budoucnost/fialova ČR-
  Fiala podporuje: “Jsem sice příznivcem standardních procedur, ale my nyní nejsme ve standardní situaci,” uvedl Fiala. “Musíme v tuto chvíli dát jasně najevo, že Ukrajina je vítána v evropském společenství demokratických zemí,” sdělil ČTK.

  Splňuji podmínky pro vstup do EU? …

  Ukrajina v přímém přenosu dokazuje, že zastává a hájí evropské hodnoty, uvedl na twitteru vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). “Patří nejen do Evropy, ale také do EU. Unie by měla Ukrajině ihned nabídnout zvláštní status, jako má například Norsko,” napsal.

  “Podporuji snahu Ukrajiny o vstup do Evropské unie. Svým konáním Ukrajina jasně dokázala, že patří do Evropy. Samozřejmě nechci znevažovat standardní procesy přijetí zemí do EU, ale Ukrajina se nyní nachází v komplikované situaci, kterou je potřeba zohlednit,” uvedl ve vyjádření pro ČTK šéf české diplomacie Lipavský.

 3. Článek je absolutně mimo. “Budoucnost” není “démonické božstvo” ani majetek politiků. Budoucnost je totéž co naděje a naděje je právě to, co udrží lidi na nohou i tehdy, když už je všechno opravdu nalevačku. Vezměte lidem naději, vezmete jim všechno.

 4. Budoucnost-Inflační data podle nás nezmění postup Fedu na nejbližším zasedání 4. května. Na něm by mělo dojít k výraznějšímu zvýšení sazeb rovnou o 50 bazických bodů a také oznámení QT, tedy redukce bilance Fedu,” říká k napjatě očekávaným inflačním datům z USA hlavní analytik Patria Finance Tomáš Vlk 12.4.2022
  pro sichr- Vysvětlivky: Bazický bod
  Termínem bazický bod se ve finanční oblasti označuje jedna setina procentního bodu. V bazických bodech se udávají především úrokové míry a výnosové míry různých finančních nástrojů. no QT to víte co je.

 5. Evropská komise zahájila s Českem řízení kvůli špatnému třídění odpadů
  13. 4. 2022
  Evropská komise zahájila řízení s Českou republikou, neboť podle jejích kontrol ČR nedostatečně třídí odpad před jeho umístěním na skládku. Podle exekutivy Evropské unie má Česko mezery v právních předpisech, které by měly tento problém na základě unijní směrnice řešit. Komise minulý týden zaslala českým úřadům výzvu k nápravě situace. Česká republika má dva měsíce na reakci.

  https://advokatnidenik.cz/2022/04/13/evropska-komise-zahajila-s-ceskem-rizeni-kvuli-nedostatecnemu-trideni-odpadu/

  • Čistě technicky: v čem je problém postavit na skládce (automatickou) třídírnu a teprve pak skládkovat?

 6. rada-vládu nahradí jednoduchá apka, do které vloží data EU a vyjde to daňové poplatníky PODSTATNĚ levněji.

 7. Každá životaschopná ideologie a každá síla, která se chce udržet u moci, musí lidem alespoň slíbit, že s ní bude líp. Současná vládní garnitura to nějak nepochopila a lidem pouze slibuje, že bude hůř. V naivním domění, že postačí, bude-li přitom ukazovat na jí vybraného viníka. Jinými slovy, nenávist k Rusku a k Babišovi, to je na vládní program udržitelné vlády podle mého názoru málo.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*