Glosa MM: Chlebíčky s písmenem Z
Sdílet článek:

Zapamatujte si! Pokud se tady objeví spolu s ukrajinskými uprchlíky nějací mafiáni, ne abyste je nazývali ukrajinská mafie! Správný název zní ruskojazyčná mafie.

***

Až takto jsme dopadli, děvčata a chlapci:
Radní Jilemnice na Semilsku vyzvali k rezignaci zastupitele města Bronislava Kalvodu. Na sociální síť dal totiž o víkendu fotografie chlebíčků nazdobených sýry ve tvaru Z, což mimo jiné symbolizuje ruskou agresi na Ukrajině. Příspěvkem se zabývá už i policie.
Hlavně si povšimněte slovního spojení „mimo jiné“…

***

Bezpečnostní poradce Bílého domu Jake Sullivan v neděli prohlásil, že prezident Biden neplánuje návštěvu Ukrajiny, přestože ji nedávno navštívil britský premiér Boris Johnson.
„Bylo ale symbolické vidět premiéra Johnsona procházet se po Kyjevě s prezidentem Zelenským,“ řekl při nedělním rozhovoru tazatel Chuck Todd z NBC. „Nabízí se otázka, kdy uvidíme v Kyjevě prezidenta Bidena?“
Sullivan pokračoval, že ukrajinský ministr zahraničí prohlásil, že „Spojené státy jsou ve středu úsilí dalších států organizovat a koordinovat takové akce, jako bylo vykopnutí Ruska z Rady pro lidská práva.“
„Takže prezident Biden zůstává zaměřen na tohle a ujišťuje, že bude nadále vyjadřovat podporu a solidaritu ukrajinskému lidu právě těmito rozhodnými akcemi,“ dodal Sullivan.

***

Al Jazeera: Jask informoval Bílý dům, americký prezident Joe Biden měl „konstruktivní a přímý rozhovor“ s indickým ministerským předsedou Nerendem Modim. Biden mu mimo jiné řekl, že očekává po invazi na Ukrajinu více pomoci v tlaku ekonomických sankcí na Rusko.
Během pondělního odpoledního brífinku řekl tiskový mluvčí Bílého domu Jen Psaski, že Biden informoval Modiho o možnosti Spojených států pomoci Indii v diverzifikaci importu ropy, neboť není v zájmu Indie zvyšovat dovoz energií z Ruska.
Dodávám:
Miluju ty americké chlapce, kteří přesně vědí, co je v zájmu Indie a co ne.

***

William Scott Ritter, bývalý zpravodajský důstojník námořnictva Spojených států a zbrojní inspektor OSN na twitteru o událostech v Buči: V době, kdy je veřejné mínění Západu ovlivňováno jen a jedině informacemi, které mají stavět Rusko do negativního světla, by si člověk, než začne vykřikovat „vinen“, měl počkat na forenzní zprávy. Kdokoliv, kdo dělá unáhlené závěry z neověřených videí dodaných stranou, která je známa svojí zuřivou propagandou, aniž by vyčkal na jakoukoliv jejich verifikaci, by se měl okamžitě přestat nazývat žurnalistou.
Základní forenzní medicína by měla odpovědět na tři klíčové otázky: čas smrti, mechanismus smrti, a zda bylo s těly pohybováno, a pak teprve ukázat na někoho prstem. Do té doby je to šíření desinformací.

***

Tiskový mluvčí čínského ministerstva zahraničí na tiskové konferenci na dotaz, zda věří tomu, že útok na nádraží v Kramatorsku způsobili Rusové, odpověděl: „Peking podporuje nestranné, nezávislé a transparentní vyšetření tohoto incidentu.“
Jenže žádné takové, samozřejmě, nikdy nebude, dodávám.

***

Čtenářka glos M. P. mi napsala: Musím se s Vámi podělit o něco, co mi skutečně zvedlo krevní tlak, totiž zpráva o tom,jak skupinka aktivistů zablokovala v pátek magistrálu u Národního muzea, přičemž došlo i k omezení průjezdu houkající sanitky, která vezla člověka se srdečním kolapsem. Na Novinkách.cz byla zveřejněna zpráva, která obsahuje velice zajímavé video se záznamem ze zásahu policie proti těmto aktivistům.
Policie po neuposlechnutí výzvy k opuštění prostoru skutečně použila “donucovacích prostředků”, kterými předtím aktivistům vyhrožovala. Tyto spočívaly v tom, že policisté odnášeli ležící demonstranty ze silnice jednoho po druhém, přičemž po umístění na chodník se jich ptali, zda chtějí zůstat sedět či ležet a následně je až s dojemnou, téměř mateřskou péčí ukládali do polohy ležmo s podporou hlavinky, aby se do ní aktivista náhodou nebouchl o dlažbu. Po ukončení celé akce se policisté demonstrujících, již sedících na chodníku, několikrát vyptávají, zda jsou v pořádku, zda nejsou zranění a nepotřebují-li zdravotní ošetření. Od přítomné policistky i zaznělo, že byli odneseni ze silnice pro jejich dobro, aby se jim nic nestalo. Už jsem jen očekávala, že se jim policisté omluví a začnou rozdávat čokoládu a horké nápoje.
A teď si vzpomeňte na ještě nedávná videa ze zásahů České policie vůči demonstrujícím proti coronavirovým opatřením, ale i proti jednotlivcům, kteří se provinili tím zločinem, že na ulici neměli roušku. Vzpomeňte na mladého otce, který byl “složen” k zemi s následným nasazením pout před zraky svého malinkého synka, a kterému hlavu nikdo opatrně rozhodně nepodpíral. Můžete mi nějak vysvětlit tento dvojí přístup? No jo, já vím, že bych se měla ptát někde jinde, proč se ale neptají naší investigativní novináři?

***

Čeština je jazyk vtipný:
Pokud chce ministryně obrany Jana Černochová osobně přivést do Washingtonu „zvací dopis“, neměla by se před tím přejmenovat na Jana Afroameričanová?

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

14 Comments

 1. Těší mne, že obecná kriminalita je u nás na tak zanedbatelné úrovni, že uniformované opice mají čas řešit hrdelní zločiny spáchané prostřednictvím chlebíčků. To prostě nevymyslíš…

 2. Novinky z blázince, jak ozdobit správně dle evropských hodnot chlebíčky)))
  a propó:
  Spojené království rozmístí rakety Harpoon, aby prolomilo obležení černomořských přístavů ruským námořnictvem.

  Systém vybavený 500librovou hlavicí nese 600 válečných lodí NATO a 180 ponorek po celém světě.

  15stopé střely mají dosah až 80 mil. více zdroj citace z 10.4.2022
  https://tickernews.co/uk-to-send-game-changer-anti-ship-harpoon-missiles-to-ukraine-but-what-are-they/

  a dodávám:

  “Strach je jméno nepřítele, je to jediný nepřítel.”

  — Sun Tzu

 3. Ad chlebíčky: No vidíte, a já myslel, že letošní apríl už skončil. Neskončil.

  A to ještě nevíte, kolik je mezi námi skrytých terroristů řidičů! Víte, kolik jsem už viděll po silnicích těchhle označení vozidel https://www.mall.cz/i/61098399/1000/1000 ? Co řidič takového auta, to určitě rusofil a Putinova onuce!

  Neměla by se tím také zabývat nějaká Koudelka?

 4. Když vidím to jejich Z na tancích, tak mi to evokuje slova jako: Z-MRDI, Z-babělci, Z-loději, Z-asrani, Z-lý, Z-ákeřný nebo Z-abte je… Je dobré, že se každý RuSSák a sympatizant takhle sám označuje. Že to jsou de-bi-lové jsme pochopili dokonale a teď je i lehce rozeznáme…

  • A co teprve když vidím to označení Z na autech Zlínského kraje!
   Určitě jsou to Z-mrdi, Z-babělci, Z-loději, Z-asrani, Z-lí, Z-ákeřní …
   Očekávám, že Zlín se přejmenuje zpět na Gottwaldov …

  • No nazdar…pak tedy chudák Zorro mstitel….MARCIN by ho asi na místě zabil. No asi ne, Zorro by si s ním poradil jako s jinými hňupy…

 5. v roce 2017–Strana zelených pod vedením Matěje Stropnického má nové logo i zkratku. Místo dosavadní zkratky SZ budou Zelení, i jejich logu bude vévodit zelené Z. Rozhodl o tom víkendový sjezd strany v roce 2017-
  Místo čtyřlístku zetko. Zelení změnili logo v r.2017 a co včil?… ha? )))
  Sedím na konári a je mi dobře- Jakubisko )))

 6. Ta válka se symboly by se měla vzít hezky zgruntu a pořádně do ruky, proč se např. ještě všude v historických materiálech vyskytuje Churchilovo “V” jako victory? Pryč s tím!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*