Glosa MM: 288,5 miliardy korun
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Hospodaření státu loni skončilo se schodkem 288,5 miliardy korun, ačkoli příjmy státního rozpočtu v roce 2023 vzrostly o 289,7 miliardy Kč, tedy o 17,8 procenta.
Deficit se promítl i do prohloubení státního dluhu na 3,111 bilionu korun, když na konci roku 2022 byl 2,895 bilionu Kč. Na každého Čecha tak připadá dluh 286 tisíc korun.
Bez komentáře…

V prvním letošním čísle Reflexu je editorial šéfredaktora Martina Bartkovského, ve kterém mne zaujala následující slova:
„S němým úžasem jsem sledoval, jak necelý den po incidentu ožily na sociálních sítích konspirační teorie o střelci, jež se mezi lidmi šíří dodnes. Ne náhodou pocházejí z prostředí proruských dezinformátorů, kteří už několik let drolí naši společnost.“
Ta rychlost zjištění, že jde o ruské dezinformátory je obdivuhodná, navíc jej mělo zaujmout, že jedna z prvních dezinformací, kterou pustili do oběhu, bylo tvrzení, že střelec byl inspirován případem střelby ve škole v Rusku (mimochodem zcela nesrovnatelným) a psal o tom azbukou na Telegramu, aby tuto zprávu kupodivu ihned převzala a rozšířila (často s tendenčními komentáři) naše mainstreamová media.
Osobně jsem celoživotními zkušenostmi poučen, že konspirační teorie a různé dohady vznikají vždy a jedině tam, kde se z různých (stále častěji hanebných) důvodů nedostává skutečných plnohodnotných informací, ale informací neúplných, zkreslených či zmanipulovaných, takže logicky vzniká prostor pro silnou nedůvěru v to, že vše se událo tak, jak je veřejnosti servírováno. A s mediálními manipulacemi, a to zdaleka nikoli jen z prostředí proruských dezinformátorů, se bohužel občané tohoto státu setkávají často. Stačí jen nemít krátkou nebo vymytou paměť.

„To, co je poskytováno Ukrajině, není charita. Je to investice do ochrany NATO a také do ochrany prosperity amerického národa,“ prohlásil ukrajinský ministr zahraničí v CNN.
A povinností Česka je spolupodílet se na prosperitě amerického národa, to dá rozum…

Ministryně vnitra Saska-Anhaltska Tamara Zieschangová odhalila, jak vysoké jsou náklady na ubytování v hotelu na jednoho žadatele o azyl. Jde o 1 953 eur za měsíc pro jednu osobu, v přepočtu je to více než 48 200 korun. Pro manželský pár pak stojí ubytování v hotelu 3 906 eur měsíčně, tedy téměř 96 500 korun, a pro rodinu se dvěma dětmi 7 812 eur, v přepočtu téměř 193 000 korun, uvedla ministryně ve své odpovědi na dotaz poslance zemského sněmu Daniela Walda z AfD.
„Kromě ubytování zahrnuje poplatek za pobyt tři jídla denně včetně nápojů, úklid užívaných pokojů a výměnu ložního prádla (jednou týdně a při změně obsazení), používání WC pro hosty, údržbu venkovních zařízení, zimní službu, veškeré vedlejší a provozní náklady,“ upřesnila ministryně vnitra.
Další náklady připadají na ostrahu (deset pracovníků ostrahy denně) a pět sociálních pracovníků.
Dodávám:
To se ovšem Němcům vyplatí, protože jinak by už byl Putin dávno v Berlíně. Je tu ovšem možný ještě druhý úhel pohledu: tím, že se Němci takto starají o spoustu bojeschopných Ukrajinců, nenápadně pomáhají Putinovi.

Krádeže v obchodech se ve Spojených státech staly „multimiliardovým“ byznysem se ztrátami přesahujícími 70 miliard dolarů ročně, píší The Washington Times.
Doufejme jen, že všechny západní „vymoženosti” k nám nedorazí…

Jen několik minut poté, co byl Alan Garber jmenován prezidentem Harvardu, změnil se na Wikipedii jeho životopis.
Původní text:
Garber se narodil roku 1955 a vyrůstal v Rock Islandu v Illinois v konzervativní židovské rodině Harryho a Jean Garberových.
Nový text:
Garber se narodil roku 1955 a vyrůstal v Rock Islandu v Illinois v rodině Harryho a Jean Gerberových.
Podle některých to změnila antisemitská umělá inteligence.
Netuším, ale již drahnou dobu tvrdím, že největším nebezpečím je umělá inteligence v rukou blbců.

Doug Bandow, člen CATO institutu, bývalý zvláštní poradce prezidenta Reagana v časopisu The American Conservative:
Když už ne washingtonský establishment, tak američtí občané by si měli vytknout další cíl: určit, kdo je odpovědný za neúspěšnou proxy válku. Není pochyb o tom, že velký podíl má na tom Bidenova administrativa, která odmítala seriózně jednat s Moskvou ještě před vypuknutím války, podminovávala jednání mezi Ukrajinou a Ruskem a neustále stupňovala proxy válku s nukleární mocností.

Miluji analytiky, kteří dokáží zplodit následující „analýzu“:
Počet ruských útoků během posledních dvou týdnů roku klesl prakticky na polovinu. Není jasné, co relativní pokles aktivity znamená. Možná se ruské útočné možnosti alespoň prozatím vyčerpaly, možná jde pouze o krátkou pauzu pro reorganizaci jednotek – či něco zcela jiného. Nic z toho nelze s jistotou vyloučit.

Jedna zajímavost na závěr:
V roce 2023 prodala Tesla 1,8 milionu elektromobilů, z toho 600.000, tedy 1/3, na čínském trhu. Šanghajská továrna Tesly pak vyrobila celkem 947.000 elektromobilů, tedy více než ½.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Počet ruských útoků klesl na polovinu? Pane analytiku, došlápněte si na mejnstrým, tvrdí nám opak! Ani nám neřekli, že Rusům došly polní lopatky.
    Ad Reflex……………….R.I.P

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*