Zpráva Evropské unie po vlně prasečí chřipky před dvanácti lety upozorňuje na to, jak je lehké zneužít pandemii k obohacení farmaceutických firem. Mimo jiné i proto, že se zmírnila definice pandemie. A proč chce firma Pfizer zvednout ceny vakcíny na čtyřnásobek.
Všude, kde jde o peníze, je přítomen konflikt zájmů. Farmaceutické společnosti čelí možná největšímu konfliktu zájmů, který existuje v oblasti podnikání. Důvodem je objem peněz, o který se hraje, a téměř nulová schopnost pacienta se kvalifikovaně sám rozhodnout. Výběr zpráv, které s tím možná souvisí. Kompletní zdroj informace na konci článku.
(1) Prasečí chřipka stála miliardy
V lednu roku 2010, tedy deset let před vypuknutím pandemie nemoci Covid-19, schválila Evropská unie rezoluci, kterou předložil vedoucí jejího zdravotnického výboru. Rezoluze vyzývá k vyšetření falešné pandemie prasečí chřipky, která stála evropské vlády miliardy za nevyužité vakcíny. Její předkladatel Wolfgang Wodarg obvinil výrobce vakcín z ovlivňování Světové zdravotnické organizace WHO při vyhlašování pandemie: „Aby propagovali svoje léky a vakcíny proti chřipce, ovlivňovaly farmaceutické firmy vědce a úřady, aby zalarmovali jednolivé vlády.”
Zpráva, kterou následně Evropská unie vypracovala, specificky upozorňuje na fakt, že podle nové definice z roku 2009 může WHO vyhlásit pandemii pouze na základě geografického rozšíření viru bez ohledu na to, o jak vážné onemocnění se jedná. Tedy i v případě rozšíření nějaké lehké nemoci, protože z definice pandemie vypadlo měřítko závažnosti choroby.
(2) WHO varuje
V březnu 2020, o deset let později, zveřejnila WHO informaci, že 3,4% lidí, kteří se nakazili virem Covid-19, zemřelo. Na konferenci v Ženevě to oznámil její předseda a uvedl, že se jedná o vyšší číslo, než byly předchozí odhady ve výši 2%. Sezónní chřipková epidemie si pro srovnání podle něj vyžádá životy méně než 1% nakažených.
John Ioannidis je profesorem na stanfordské univerzitě a jeho oborem je epidemiologie a statistika. Na počátku pandemie se účastnil výzkumu, který v oblasti San Jose v Kalifornii měřil výskyt protilátek proti nemoci Covid-19 v široké populaci. Výzkum došel k závěru, že výrazně více lidí, než se předpokládalo, se již na počátku roku 2020 s nemocí setkalo a že smrtnost uváděná WHO je tedy výrazně nadhodnocená.
V doprovodném článku napsal profesor Ioannidis v březnu 2020, že pandemie Covid-19 je označována za pandemii století, ale stejně dobře to může být pandemie vyhlášená na základě nejmenšího počtu důkazů za posledních sto let.
Závěry jeho výzkumu byly označeny za konspirativní teorie.
(3) Konspirativní pohled
Ten samý profesor Ioannidis zveřejnil před dvěma týdny dosud nerecenzovanou studii, která se zabývá smrtností na nemoc Covid-19 podle věkových skupin před počátkem očkování. Ve studii využil data z výzkumů ve 38 zemích, které byly provedeny před nasazením vakcíny a z nichž u 29 studií byly uvedeny údaje o věku obětí.
Na úvod studie zdůrazňuje, že údaje o smrtnosti mezi osobami předdůchodového věku před zavedením vakcíny jsou důležité, neboť 94% světové populace je mladší 70 let a 86% populace nedosahuje 60 let věku.
Podle závěrů studie byla smrtnost na nemoc Covid-19 před nasazením vakcíny ve věkové skupině do šedesáti let na úrovni 0,035%, tedy méně než jeden z tisíce. Ve věkové skupině 60 až 69 let byl ten samý údaj na úrovni pěti lidí z tisíce.
Pro děti a dospívají byla smrtnost zjištěná ze zkoumaných dat méně než jedno dítě ze sta tisíc.
(4) Vakcína nechrání před přenosem ani nakažením
22. září 2022 oznámila ředitelka agentury pro kontrolu nemocí CDC, že se nechala očkovat bivalentní vakcínou proti nemoci Covid-19 včetně varianty Omicron. Přesně o měsíc později, 22. října, oznámila, že se nakazila nemocí Covid-19 a zůstala s mírnými příznaky v izolaci.
Informace, že vakcína nebyla nikdy testována na schopnost zabránit přenosu nemoci, která vzbudila rozruch mezi některými poslanci evropského parlamentu koncem září tohoto roku, byla označena jako zavádějící údaj, protože firma Pfizer nikdy ani netvrdila, že vakcína takovou schopnost má.
Včerejší rozhodnutí nejvyššího soudu státu New York, kterým ruší výpovědi z práce z důvodu odmítnutí očkování, uvádí ve zdůvodnění, že „očkování nezabraňuje nakažení ani přenosu nemoci”.
(5) Vakcína v USA může být pro děti povinná
19. října 2022 schválila americká agentura pro kontrolu nemocí zařazení vakcíny proti nemoci Covid-19 do standardního očkovacího programu pro děti. Panel odborníků hlasoval jednomyslně. V praxi to znamená, že pokud jednotlivé státy Unie rozhodnutí agentury akceptují, nemohly by neočkované děti chodit do státních škol. Některé státy, například Florida, již oznámily, že tak v žádném případě neučiní.
(6) Pfizer oznamuje navýšení ceny
21. října tohoto roku oznámila společnost Pfizer, že plánuje zvednout cenu vakcíny proti nemoci Covid-19 na čtyřnásobek. Podle agentury Reuters je jedním z důvodů malý zájem o očkování, který tak ohrožuje prodejní cíle společnosti Pfizer. Společnost dále předpokládá, že očkování bude nutné každý rok opakovat, stejně jako je tomu v případě vakcíny proti chřipce.
Zdroje:
(1) Zpráva EU
(2) WHO a Výzkum San Jose
(3) Studie Ioannidis
(4) Ředitelka CDC
(5) Očkování dětí
(6) Navýšení ceny
Be the first to comment