Cenové šoky a nedostatek hnojiv: hrozí globální hladomor?
Sdílet článek:
Plány globalistů se tak pomalu ale jistě plní. Dostat lidstvo do stavu, kdy nikdo nic nevlastní a vše se sdílí. Přes hyperinflaci se zbavit hotovosti, zavést digitální měnu – a pak ovládnout hrstku oddaných otroků, kteří budou závislí na libovůli systému. Právě tyto plány se nyní realizují.

Počítá se samozřejmě s tím, že špatné životní podmínky a podněcování ze strany neziskovek požene další miliony většinou muslimů z chudých zemí do Evropy. Velké davy zde již jsou a statisíce dalších jsou na cestě. Evropa tak bude zkoušena hned v několika směrech – bezprecedentní inflací, energetickou chudobou, deindustrializací a muslimskou invazí.

K tomu se úplně zapomíná na to, že pro příští rok nebude dostatek hnojiv, což znamená nedostatek potravin. A nejde jen o umělá hnojiva. Také hnojiva organická budou velmi nedostatková, zejména ve světle stávající hromadné likvidace chovů ve jménu klimatického náboženství.

Jak je tedy vidět, globalisté dělají maximum pro to, aby bylo ještě hůř…

Zemědělci v Evropě pravděpodobně v příštím roce nedostanou dostatek hnojiv pro své plodiny. Hnojiv je nedostatek i v jiných zemích a jejich ceny raketově rostou. Chudé země jsou také silně zasaženy silným americkým dolarem. Tohle může skončit špatně…

Bez dostatečného množství hnojiv se světová produkce potravin výrazně zhroutí. A vzhledem k tomu, že například kvůli vysokým cenám plynu byly odstaveny již zhruba dvě třetiny evropské výroby hnojiv, lze si představit, jak kritická bude situace od příštího jara, kdy začíná období setí. Navíc Rusko jako významný výrobce hnojiv není pro mnoho zemí jako dodavatel z ideologických důvodů volbou (nemluvě o tom, že Moskva kvůli sankcím nemůže a nebude přijímat platby v amerických dolarech nebo eurech).

Dříve nebo později utrpí celý potravní řetězec. Žádné hnojivo pro rostliny znamená také méně krmiva pro hospodářská zvířata (jako je drůbež nebo prasata), takže v důsledku nižší sklizně může být krmeno a přiváděno na porážku méně zvířat. Zasažen bude celý potravinářský průmysl od farmářů přes pekaře a řezníky až po konzervárny (pokud je již nedohnaly ke krachu vysoké ceny energií ).

Ale zatímco  alespoň v Evropě a Severní Americe stále existuje nějaký kapitál, aby absorboval nejhorší dopady (a možná také vykoupil globální trh), situace pro rozvojové a rozvíjející se země je stále obtížnější. Nejen, že ceny v amerických dolarech letí nahoru, ale silný americký dolar znamená, že ještě více je třeba utrácet i v místní měně.

Po více než dvou letech koronavirových restrikcí jsou veřejné finance většiny zemí vážně napjaté – a nezbývá téměř žádný prostor. Pocítí to i obyvatelstvo, zvláště když se mnoho vlád v těchto zemích již snaží dostat inflaci pod kontrolu pomocí cenových dotací na potraviny. Ale dříve nebo později dojdou peníze a miliony lidí nebude jak nakrmit. O tom, že se zřejmě tyto masy opět pohnou směr Evropa, snad netřeba pochybovat.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. Je zajímavé,ze se masy chtějí pohnout pouze do Evropy,a ne třeba do těch spravnych oblasti krásného svobodného života,kteri naopak Evropu považuji za prohnilou.

  • Nás “pravdomluvný” mainstream nikdy nenapíše kolik ročně se stěhuje pryč ze svých zemí třeba rodilých Němců, Britů, Francouzů…Lze to zjistit obtížně, ale přesto se to dá na netu najít, jedná se o statisíce občanů.

   Nebo se s oblibou zdůrazŇuje nízká porodnost rusů, ano, ale v evropě v průměru je ještě nižší. Evropu zachraňují jen přistěhovalci mnohdy s dost problematickým vztahem k hostitelské zemi…

   • Ještě hnojiva, mnohá se vyrábí za účasti plynu. Stoupne důležitost Ruska a Číny a Indie, i USA, všechno to jsou velcí producenti hnojiv…

    Hrdá Evropa bude dělat hnojiva z amerického LNG, který se tady 5x dražší než v USA….

 2. Vykašlete se na nejaky meinstrem.Hodnotte svuj zivot,svoje moznosti,moznost svobodne volby,cestovani zivotni prostredi,lesy,priroda,moznost rozvinout svoje schopnosti v podnikani,moznost demonstraci,stavkovani,zdravotni pece,atd.Nic nikde samozrejme neni idealni na svete.Budou existovat lide,kteri chteji vedení v zivote,rozhodovani,drzeni za rucicku tzv.Byt chvili bez prace je ochromuje,jsou citlivi na nazor okoli,co si rekne,co na to manzelka,znami atd.Okoli se na ne bude divat pry pres prsty,atd,neschopnost snizit svoje navyky,uroven zivotni atd.Tady musi kazdy sam za sebe,a to lidi ochromuje.Na druhe strane vidi zlodeje,kteri si nakradli.Ted zase valka a zniceni sveta.Min myslet o tom,co si mysli druzi a zacit znova.Je to boj jak ostatne cely zivot.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*