Česká policie zcela mimo
Sdílet článek:

JINDŘICH KAREL

Policejní prezident prohlásil, po útoku na protivládní demonstranty v březnu 2023, že je pražská policie dobře a profesionálně vedená. Jakkoliv je takové tvrzení zcela nepravdivé, ujal se výžmol o dobře a profesionálně vedené policii v rámci celé České republiky.

Poslední verbální počin policejního prezidenta v podobě útoku na ženy ukázal nejenom to, jak policie uvažuje o ženách, ale také jak uvažuje o občanech, z jejichž peněz policisté žijí. A to doslova.

Už od roku 2013 si policie dovoluje ve vztahu k moci zákonodárné, k moci soudní, dovoluje si také vůči aktivistům, a vůči obyvatelům naší země obecně.

Policie České republiky začala zejména v posledních třech letech plnit roli nikoli vojensky řízené organizace, zajišťující bezpečnost, nýbrž roli molochu, připomínajícího sebranku, jejímž hlavním cílem je na zadání ubližovat, ponižovat, dehonestovat kohokoliv, to vše s přihlížením vlády, která z takového jednání policie těží v podobě vlastní bezpečnosti.

I když s tou bezpečností to asi také nebude kdoví jaké. Přeci v ochranné službě působil nějaký narkoman,že?

Nově se staly terčem policie ústy policejního prezidenta ženy, které si prý často vymýšlejí znásilnění nebo kdoví co. Pan policejní prezident by měl mlčet, pokud o problematice, která se týká jednání žen v sociálně krizových situacích ví kulové.

Naopak by se měl pan policejní prezident vyjádřit k účelovým trestním řízením, která mají či měla za cíl shromáždění informací například o aktérech arbitráže DIAG HUMAN SE vs. Česká republika – Ministerstvo financí.

Pan policejní prezident by také mohl obsáhle vyprávět o tom, jak se nevyšetřila uspokojivě kauza shořelého a k posteli připoutaného vězně v plzeňské věznici.

Když je hlavním tématem policejního prezidenta prý dobře a profesionálně vedená pražská policie, mohl by obsáhle pohovořit o tom, jak funguje – zejména finančně – odbor zvláštních činností Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy.

Zdá se, že policejní prezident, stejně jako policie, sází na jistotu, a když jde o policejní projevy, kope raději/výhradně do těch, kteří se nemohou bránit.

A policejní chování? To zná za poslední tři roky celá republika.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*