České občanství a s tím spojené volební právo pro každého?
Sdílet článek:

JANA MARKOVÁ

Tedy zatím ne úplně pro každého, jen pro potomky „našich“ lidí, trvale žijících v zahraničí. A to až do čtvrtého kolene. Takový je návrh vládní pětismečky, která evidentně neví kudy kam a bojí se, že ji vlastní lidé vypráskají od těch těžce dobytých korýtek a politické moci. Moci, která stále víc připomíná totalitní praktiky toho nejhoršího kalibru.

Takže zatímco se zde vedou debaty o tom, jak by progresivní libtardí šmejdi rádi odejmuli právo volit našim důchodcům, bez kterých by neměli ani elektřinu pro vodu na svý sojový lattéčko a silnice pro svý elektrokoloběžky, pro cizince, kteří s naší zemí nebudou mít společného vůbec nic, by ji rádi zavedli. Asi právě proto. Oni se totiž jako Češi necítí, oni jsou vznešení Evropani a chtějí to samé i pro nás. I proti vůli většiny, klidně na sílu.

Pokud pominu to, že sama za sebe jsem striktně proti tomu, aby vůbec kdokoliv kdo žije trvale v cizině mohl u nás volit, protože k tomu nevidím jediný důvod, tak tohle už je úplné zvěrstvo. A nepište mi o lidech, kteří tam jeli přechodně pracovat nebo studovat, předejdeme tím hloupé diskuzi o slově trvale. Zkrátka a dobře lidé, kteří nespojují svůj život a život svých dětí s Českou republikou tu nemají co ovlivňovat životy nás, co tu ty životy žijeme a musíme si všechny ty vládní výmysly vychutnat až do dna. O placení daní nemluvě.

Oni odsud zdrhli za lepším, tak fajn, nechť tedy si volí tam ve své vysněné destinaci. A to samé platí pro občanství. Ani k tomu nevidím důvod. To už žádní Češi nebudou. Dost pravděpodobně nebudou umět ani česky a při úrovni třeba amerického školství budem rádi, když nás na mapě nebudou hledat v Čečensku.

Kdyby tihle demokraté byli co k čemu, minimálně by o tom vyhlásili referendum. Jenže to nikdy neudělají, protože ví, jak by to zřejmě dopadlo. Mají strach a bojí se o svá na státní vemeno přisátá pozadí, které tam hodlají zabetonovat na věky věků. Za každou cenu. A my bychom jim v tom měli zabránit. A to taky klidně za každou cenu. Na rukavičky už není čas, ani prostor.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*