Co nám přišlo do schránky
Sdílet článek:

RUDOLF GAJDOŠ

Druhé kolo prezidentských voleb se blíží a oba kandidáti se snaží přesvědčit nepřesvědčené, že právě oni jsou ta správná volba. V souvislosti s tím nám do schránky dorazily dva velmi zajímavé materiály.

 

Noviny proti Andreji Babišovi

Noviny proti Andreji Babišovi

Listujíce mimořádným vydáním týdeníku Forum24 s podnadpisem Nezávislé noviny jsem s překvapením zjistil, že celkem šest stránek se věnuje tomu, co Babiš má, tomu co špatného udělal a tomu, proč by neměl být prezidentem. Další stránku zabírá rozhovor s generálem Pavlem.

Autoři v týdeníku mimo jiné kritizují Babiše za zpackanou koronavirovou krizi. U tohoto článku jsem se opravdu od srdce zasmál: co by na jeho místě asi dělal generál Pavel? Jakožto bývalý voják, prokádrovaný komunisty a později i nadřízenými z NATO, zvyklý bez odmlouvání poslouchat rozkazy, by do testování a dodržování nesmyslných opatření určitě zapojil armádu. Jak by to potom v republice vypadalo, kdyby koronavirová opatření kontrolovali vojáci se samopaly v rukách, asi netřeba rozebírat.

Kdo bude v tomto týdeníku hledat informace o Pavlově předlistopadové minulosti, bude hledat marně. Zatímco na Babiše tam číhá jeho fotografie z mládí a fotografie jeho evidenční karty u StB. Autoři jaksi „zapomněli“, že Pavel byl prověřený elitní výsadkář, mimo jiné školený na diverzi a špionáž na Západě – zrovna jako jeho „kolega“ z KGB…

Vladimir Putin (vlevo) a Petr Pavel (vpravo)

Vladimir Putin (vlevo) a Petr Pavel (vpravo) · Foto: Wikipedia, Reflex.cz

Celé noviny na mě v kostce působí dojmem, jako kdybyste vzali nějaké staré Rudé právo a znovupoužili jeho titulky. Pochopitelně s vyměněnými jmény. Považuji toto mimořádné vydání za propagační leták dělající z Babiše čerta a strůjce všeho zla a z Pavla dělající anděla a spasitele republiky. Pokud se vám dostane tento výtisk do ruky, najdete v něm věty typu: „Vždyť je to celé blázinec. Tohle přece nedělá prezident!“ „Babišovy firmy zdražují potraviny“ „Ohrožuje stát a udělal by z Pražského hradu centrálu Agrofertu“ „On chce mít všechno. Chce abychom mu patřili.“ „Slavné osobnosti varují před volbou špatného prezidenta“ apod. – Laciné a povrchní věty, co patří maximálně do nějakého bulvárního časopisu, a ne do týdeníku Forum24, který má lidem „radit“, koho mají volit. Inu, dostali jsme se do bodu, kdy oba kandidáti se snaží získat co nejvíc hlasů po dobrém i po zlém. Očerňování a účelová manipulace s fakty už není tabu.

Kdybych měl v druhém kole prezidentských voleb volit srdcem, byl bych v koncích a k volbám bych nešel. Nemusím oba kandidáty. Vadí mi jejich komunistická minulost. Ale i přesto považuji Andreje Babiše za menší zlo. Už jenom kvůli tomu, že si od Evropské unie dokáže udržet větší odstup než generál Pavel. Například spolu s Orbánem se postavil proti povinnému přerozdělování migrantů. Díky němu tak nám v Praze neskandují militantní muslimové „Allahu akbar!“ a ženy se večer nemusí bát vycházet na ulici, jak je tomu ve Francii nebo Švédsku. Oproti tomu generál Pavel je, jak jsem už psal, vycvičený v bezpodmínečné poslušnosti. A takové figurky a loutky se Bruselu na Hradě jenom hodí.

A tak až začne druhé kolo, k volbám půjdu. Generál Pavel můj hlas nedostane…

 

blogosvet.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Nějvětší hyenismus takhle štvát lidi proti Babišovi…konkurence Pavla,vydavatel těchto novin by měl jit za mříže

  2. Pane i kdyby tam byl pepek vyskoč,tak boty budete čistit Vy jemu ne on Vam.Zkuste se v zivote obejit bez prezidenta a sazejte treba na Vasi partnerku.Vsechno ostatni muze byt třeba plneni snů jisteho vudce za lepsi svet.No kdyby alespon byl.Tak snad se dockame toho vzoru sveta, kam se bude ostatni svet hrnout s radostí.

  3. Jak říkal František Ringo Čech….,česku hrozí buď jedna blbá vláda a nebo druhá vláda ještě blbější….

  4. Tak zmrznutí nevyslo,tak je treba aspon kopnout do vlády.Jinde jsou treba lepší vlády tak zkuste.Na pana divadelnika bych moc nedal.Jeho bujary zivot zrovna prikladny není ,aby se vlada musela stydet.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*