Současná ekonomika … život na Titanicu
Sdílet článek:

JAN TOMÁNEK

Také vás fascinuje, jak jsou ulice měst plné nakupujících lidí, všichni utrácejí za kraviny, mladí progresivní levičáci se neobejdou bez své kávičky v předraženém Starbucksu a ekonomové se tváří, že se nic neděje a že pojedeme dál jako doposud?

Za poslední dva roky jsou u nás energie TŘIKRÁT dražší, stejně jako hypotéky – potraviny “jen” DVAKRÁT, ale pohoda…
Nebo se stačí podívat například na americký dluh, který se naprosto utrhl z řetězu a od roku 2000 stoupl PĚTINÁSOBNĚ. A ohromná část příjmů státu z daní jde už jen na obsluhu tohoto astronomického dluhu – tedy lidé ze svých daní jen splácí státní úrok, ale samotný dluh je vlastně nesplatitelný…

Vývoj amerického dluhu

Pro Ameriku může být možná “chvilková záchrana” válka – protože naprostá většina všech největších zbrojařských firem je amerických. Takže ano, na válce se Amerika může částečně zahojit…
Ale hlavní problém to oddálit nemůže.

Přijde mi, že si pokaždé lidstvo myslelo, že TENTOKRÁT to krachnout nemůže, že strom prostě může donekonečna růst a že “ono to nějak přejde”. Jistě, ONO to nějak přejde – důležitá je samozřejmě genderová svoboda pro všech padesát pohlaví a ještě můžeme zatlouct do rakve další hřebík, třeba v podobě Green dealu.

Nedokážu si představit, že to ekonomové nevidí a mlčí… ale vlastně ano – dokážu, s očkováním mlčeli a mlčí zase lékaři a vědci…
Buďto je to tedy naprostá slepota, neschopnost a víra v mrtvou kobylu, nebo je to OPĚT záměr a přímá cesta k Great resetu a vymazání peněz.
A k tomu do rovnice stačí připočítat, že na dolar je navázaná skoro všechna světová ekonomika a ropa…

Ale stále pohoda. Obávám se, že je to možná součást nějakého folklóru – na Titanicu do poslední chvíle také vyhrávala kapela.

JAN TOMÁNEK

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*