Další hřebík do rakve “pravicové” vlády
Sdílet článek:

Bude mít tak čím dál těžší vysvětlit, a to už komukoliv, čím se vlastně liší od levicových extrémistů či Babišových populistů.

Další pilíř pravicové politiky tak padl – co z ní vlastně zůstává ? A co z ní vůbec kdy bylo ??

Inflace ?? Jako v rozvrácené jihoamerické zemi. Pravda, částečně zděděná, ovšem také po půl roce vládnutí nijak nekorigovaná. A s vyhlídkami ještě horšími než dříve, což – kupodivu – nechává vládu zcela v klidu. Jakoby se jí to netýkalo. Jako bychom snad mluvili o nějaké vzdálené zemi, se kterou nemáme nic společného, a ne o zemi vlastní.

Státní hospodářství ?

Propad stejně jako za Bureše, nebo horší.

I tady, pravda, částečně vyvolaný objektivními okolnostmi, na které nemohla mít vláda vliv – viz zahraniční situace – ale s těmito vlivy – také : Odtud až potud.

Funkční státní aparát ? (tedy hlavně – rozuměj – policie a justice).

K smíchu. Ani se nesnaží maskovat, že o tom nic neví a nic s tím dělat nehodlají, ačkoliv ten je den ze dne jen horší a horší.

Záruky, že se běžný člověk domůže práva, zejména pak proti silnějšímu (vlivnému mafiánovi, státnímu orgánu, apod.) – prakticky žádné. Justice ( a s ní samozřejmě policie) se zásadně drží hesla : Pomáhej silnějším, to se nemůžeš zmýlit…

Že takové heslo a taková funkčnost státního aparátu je zcela v rozporu s právním státem, jeho základními pilíři, natož pak pravicovým pojetím politiky – o tom netřeba se šířit.

A tak parta kolem jmenovce, p. Fialy, připomíná spíše partu lidí, které nikdo nikam nechtěl, ani do levicových stran ne – a tak vytvořili vlastní klub, jenž zovou “pravicí”, aniž by měli základní představu o tom, co to pravice je.

Konečně, až bude zas nějaká tiskovka, zkuste se Petra Fialy zeptat, v čem – podle něj – spočívá pravicová politika a v čem pak je jeho vlastní vláda pravicová.

Nám na tytéž dotazy zásadně neodpovídá – ergo asi to neví.

Což už je projev, bohužel, čirého zoufalství.

Zůstanou-li u moci déle, budeme z nich brzy zoufalí všichni.

Mimochodem, premiér Fiala se vyhlašoval za věřícího člověka, totéž sděloval papeži při své návštěvě Vatikánu – jak se tedy slučuje neochota jeho vlády podpořit tak samozřejmou věc jakou je manželství muže a ženy a jeho ústavní záruky s jeho deklarovaným křesťanstvím ???

Anebo – je všechno “jen tak trochu…” ???

Jen tak trochu pravičák (aniž by věděl, co to znamená) – a taky – jen tak trochu – křesťan, patrně s týmž dovětkem…

Lidovec Marian Jurečka je ministrem práce a sociálních věcí. Lepší ministerstvo k prosazení zásadních změn ve věci rodinné politiky státu – tedy hlavně soudů a OSPODů – si lze jen těžko představit.

A – co dělá pan lidovecký ministr ??

Vykládá o tom, o kolik se zvýší důchody.

To dělal před ním Babiš taky, a před ním všichni komanči a levicoví kašpárci.

Teď jsem četl, že lidovce by už nikdo nevolil, nedostali by se do parlamentu.

Divíte se ???

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Za většinu problémů mohou aktivisté současné Pětikolky. A to jak Pavlík Prase Novotný nebo třeba náž senátní Taiwanec. Pokud stát nic nedělá proti záškodnickým akcím marginálních politiků a ani podniky se s nimi nesoudí, přestože díky nim přichází o miliardy, pak s tím normální člověk neudělá vůbec nic. Možná … možná by pomohlo poslat všechny tyhle dobrosery do dějin a zvolit si někoho normálního, co by tu udělal pořádek.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*