Danuše porazí Babiše
Sdílet článek:

KATEŘINA LHOTSKÁ

O paní Danuši Nerudové panuje všeobecné přesvědčení, že jaksi není úplně „nejostřejší tužkou v penálu“. Pravdou je, že tomu svými veřejnými vystoupeními hodně napomáhá. Zdání ovšem klame.

Poprvé se veřejnost výrazněji představila před několika lety, kdy šéfovala „Komisi pro spravedlivé důchody“, která měla pro vládu Andreje Babiše připravit návrh penzijní reformy. Výsledkem byl paskvil, který řešil pouze to, komu na penzičku kolik přisypat a ignoroval fakt, že musí být také přisypávat odkud. Ostatně „kvalitu“ tohoto návrhu nejlépe dokládá skutečnost, že se jím odmítla zabývat i tehdejší vláda. Bylo to zkrátka příliš silná káva i pro kabinet, který jinak neměl s rozhazováním peněz rozhodně žádný problém.

Ti, kdo paní Nerudovou nezaznamenali v souvislosti s tímto návrhem, dostali další šanci při její kandidatuře na prezidentku naší země. Ze začátku se zdálo, že by mohla postoupit dokonce do finále, ale jak přibývalo jejích veřejných vystoupení, klesaly i naděje, že se tak opravdu stane. Prostě se odkopala a lidé si řekli, že někoho tak prázdného na Hradě prostě nechtějí.

Nicméně díky prezidentské kampani se paní Nerudová dostala do veřejného povědomí, což je „kapitál“, který se rozhodla zúročit ve volbách evropských. Dokonce padaly i návrhy, aby nás zastupovala v Evropské komisi. I tentokrát však její veřejná vyhlášení přispěla k tomu, že se nad tímto nápadem začali ošívat i koaliční politici a zdá se, že do Komise má dveře zavřené. Stále však živí naději na europoslanecký post za hnutí STAN, jehož se teď stala dokonce čerstvou členkou.

Volební kampaň však přinesla další várku jejích veřejných vystoupení, a protože jsou stejně prázdná a směšná jako ta předešlá, není divu, že si z ní lidé utahují a ona stala se symbolem povrchnosti a nedůvtipnosti. I já jsem ji tak dosud viděla. Nicméně po jejím duelu s panem Turkem na CNN Prime News jsem si musela své mínění zásadně poupravit. Šla do něj jako někdo, kdo je na sítích „nespravedlivě“ pronásledován, urážen a šikanován a místo aby to proměnila v získání veřejné přízně (lidé mají zkrátka sklon fandit „slabším“), dosáhla pravého opaku. Vrcholem byla její reakce na to, když panu Turkovi vpálila vydání nějaké knížky o ezoterice a on vysvětloval, že to souvisí se úmrtím jeho matky. A ona místo aby se projevila jako empatická dáma a řekla něco ve smyslu „promiňte, to jsme nevěděla, ale můžete to prosím s tou knihou vysvětlit“, tak se infantilně uchechtávala. Čímž jednak dokázala, že dámou opravdu není, ale jednak také to, že nejde o žádnou pronásledovanou oběť, ale naopak o bezcitnou a vypočítavou kariéristku ochotnou udělat pro získání dobrého fleku v podstatě cokoliv. A jde si tvrdě za svým. Dříve by se rozdala pro penzisty a dnes se vtírá do přízně mladým. Nerozhodí ji aféra s prodejem titulů na Mendelově univerzitě, kde rektorovala, nerozhodí ji škraloup s publikováním v predátorských časopisech a nerozhodilo by jí snad vůbec nic.

Potíž je, že tento její styl nenachází příznivou odezvu u potenciálních voličů hnutí STAN. Vždyť dokázala jeho preference stáhnout z nějakých 15 – 20 % zhruba na polovinu. A protože voliči STAN tvoří do značné míry spojené nádoby s voliči koalice SPOLU, mnou si nyní ruce právě jeho politici. Tento přesun voličů mu totiž umožňuje dotáhnout se na dosud vedoucí hnutí ANO a otázka vítezství v eurovolbách je tak zase otevřená. A pokud je nakonec SPOLU opravdu vyhraje, bude moci poděkovat právě paní Nerudové. Paní Danuše zkrátka porazí pana Babiše.

Jenom si to asi představovala jinak…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Výstižně to napsal Vidlák: “Ale dnes, s odstupem několika dní, musím dodat, že Turek sice absolvoval tanec v minovém poli a hodně to kolem něj bouchalo, ale když prach sedl a dým se rozptýlil, na konci tam stál ten stejný Filip Turek jako předtím. Zároveň se během duelu ukázalo, že hloupá Danuše Nerudová je jen škraboška a pod ní je naprosto nenávistná ženština schopná čehokoliv, zcela bezohledná, hádavá trhovkyně, která se nebude štítit ničeho. Kdosi na sociálních sítích velmi trefně prohlásil, že by se fakt nechtěl doma probouzet vedle takové nutrie. Proměna Kandidátuše ve vlkodlaka byla tak příšerná, že se od ní začali odvracet i skalní voliči. Ukázalo se, že vrána k vráně sedá a Danuše se k donu Vitovi di Dozimetro ohromně hodí a její vstup do hnutí STAN je jen taková pěkná tečka za tím naším případem. Ale abychom se vrátili k televiznímu duelu. Filipa Turka to nijak dramaticky nepoškodilo, ale Starosty rozhodně ano.” A já jen doufám, že ji voliči STAN odkroužkují – jak je jejich roztomilým zvykem.

    • Doufáte zbytečně, tupí pražští čů*áci Tetuši Danuši ke korýtku dostanou a definitivně potvrdí své IQ koaly…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*