Deep state ovládá cenzuru v USA i v Evropě. Kořeny a struktura cenzurního průmyslu
Sdílet článek:

NESPOKOJENY

Korigují co slyšíte, co si myslíte, co cítíte, o čem smíte diskutovat. Záměrná manipulace vede k tomu, že všechny volby dopadnou tak, aby došlo jen ke kosmetickým změnám, a ve vládách jedny loutky střídaly jiné. Média mají za cíl podsunout nejen co si myslet, ale také koho volit. U nás jim tato metoda již dlouhé roky skvěle vychází, stejně jako ve většině evropských zemí.

Tucker Carlson v novém rozhovoru zveřejnil zásadní fakta o kořenech cenzurně-průmyslového komplexu v USA, které sahají hluboko do bezpečnostních složek státu. Deep state není konspirační teorie. Pentagon a CIA ovládají cenzuru v USA i Evropě. Nemáte ani tušení, proti jak propracované organizaci v současné době stojíme. Cenzura a zasahování do volebních výsledků jsou standardem, nikoliv výjimkou. Nespokojený doporučuje.

Mike Benz je bývalý zaměstnanec amerického ministerstva zahraničí, který měl na starost kyberbezpečnost. Rozhovor s ním ukazuje, jakým způsobem se ovlivňují volby a také to, že se EU jen tak neodpojí od svých páníčků v US Deep state. Jen mění jedny slouhy za jiné a pomáhají zajistit, aby nemohlo dojít k systémovým změnám. Ve většině zemí jsou lidé velmi poslušní, zejména ve střední a východní Evropě.

Poslechněte si, kdo stojí za ratingovou službou NewsGuard (obdoba ratingu českého NFNŽ – Nadační fond nezávislé žurnalistiky), jaká je role Aspen Institutu a jak dlouho už jsou platformy vydírány vládami, aby cenzurovaly podle jejich narativů. Posledních 5 minut (od času 58:53) se rozhovor týká státních cenzurních tlaků na Muskovu síť X (dříve Twitter) ze strany Washingtonu i EU přes legislativu DSA a možného ovlivňování nadcházejících voleb v USA i EU.

Chcete se ponořit hluboko do králičí nory novodobé „mechaniky cenzury“ a zjistit jaká je pavučina řízení procesů na planetě Zemi, kdo určuje, co nesmíme říkat v Evropské unii, kdo řídí barevné revoluce a mnohé další? V tom případě musíte shlédnout výjimečný a informačně obsažný rozhovor Tuckera Carlsona s Mikem Benzem, zakladatelem Foundation For Freedom Online a bývalým diplomatem ministerstva zahraničí, který se specializoval na mezinárodní komunikaci a informační technologie.

Tucker Carlson rozhovor: Transatlantický útok 2.0

00:02:59 Od svobody internetu k cenzuře internetu

00:17:12 Sociální média zastiňují starší média
00:23:08 Global Engagement Center
00:31:08 Volby v roce 2020 a pandemie Covid
00:45:29 Obžaloba Donalda Trumpa
00:51:32 Agentury Intel spolupracují s mainstreamovými médii
00:58:48 Elon Musk a X

Dokument o tom, jak se tvoří barevné revoluce.

Jak se tvoří barevné revoluce

Dr. Robert Malone: Mezinárodní krizový summit ve Washingtonu.

Byla publikována klíčová recenzovaná práce, která prokázala, že Google pouhou manipulací s informacemi, které divák vidí, může ovlivnit volby o dvacet bodů. Korigují co slyšíte, co si myslíte, co cítíte, o čem smíte diskutovat. Stejné nástroje byly například nasazeny na tzv. veřejně označované antivaxery, lidi, kteří váhali s přijetím vakcíny, na rodiče, kteří nechtěli očkovat své děti covid vakcínami. Cenzurní technologický komplex na stereoidech, který je nutné zastavit, nebo budeme vzpomínat kolik svobody jsme v roce 2024 měli.

Dr. Robert Malone: Mezinárodní krizový summit ve Washingtonu, D.C. (23. 2. 2024)

Přepis první části rozhovoru Tuckera Carlsona s Michaelem Benzem, který pracoval na americkém ministerstvu zahraničí v kybernetické divizi:

PŘÍBĚH SVOBODY INTERNETU A JEHO PŘECHODU OD SVOBODY INTERNETU K CENZUŘE INTERNETU

(Tucker Carlson nám na úvod řekne, kdo je Mike Benz, a položí svou první otázku.)

Tucker Carlson: Rozhodujícím faktem Spojených států je svoboda slova. Tato země je skutečně výjimečná právě proto, že máme první dodatek k Listině práv. Máme svobodu svědomí. Můžeme říkat, co si opravdu myslíme.

Neexistuje žádná výjimka z nenávistných projevů. Jen proto, že nenávidíte to, co si někdo jiný myslí, nemůžete toho člověka donutit, aby byl zticha, protože jsme občané, ne otroci. Ale to právo, to základní právo, které z této země dělá to, čím je, to právo, ze kterého plynou všechna ostatní práva, mizí tváří v tvář cenzuře velkou rychlostí.

Moderní cenzura se nyní nepodobá předchozím režimům cenzury v předchozích zemích v předchozích dobách. Naše cenzura je prováděna na základě boje proti „dezinformacím“ a „malinformacím.“ A hlavní věc, kterou o nich víme, je, že jsou všude.

A samozřejmě nemají vůbec žádný odkaz na to, zda to, co říkáte, je pravda nebo ne. Jinými slovy, můžete říci něco, co je fakticky přesné a v souladu s vaším vlastním svědomím, a v předchozích verzích Amerika měla absolutní právo tyto věci říkat.

Ale protože je někdo nemá rád nebo protože jsou nepohodlné pro jakýkoli plán, který mají lidé u moci, můžete být odsouzeni jako šiřitelé „dezinformací“ a můžete být zbaveni vašeho práva se vyjádřit, ať už osobně nebo online.

Ve skutečnosti se vyjadřování těchto věcí může stát trestným činem a také je. A mimochodem je důležité vědět, že to nedělá jen soukromý sektor. Tyto snahy jsou v režii vlády USA, kterou si platíte a alespoň teoreticky vlastníte.

Je to vaše vláda, ale velmi rychle vám odebírají práva. Většina lidí to intuitivně chápe, ale nevědí, jak se to děje. Jak probíhá cenzura? Jakou to má mechaniku?

Mike Benz je, můžeme s jistou jistotou říci, světovým expertem na to, jak se to děje. Mike Benz měl kybernetické portfolio na ministerstvu zahraničí. Nyní je výkonným ředitelem Foundation for Freedom Online a my s ním budeme mít rozhovor o velmi specifickém druhu cenzury.

Mimochodem, nemůžeme dostatečně důrazně doporučit, pokud chcete vědět, jak se to děje, Mike Benz je muž, který by to měl vědět. Ale dnes chceme mluvit jen o specifickém druhu cenzury a té cenzuře, která vychází z legendárního vojensko-průmyslového komplexu, z našeho obranného průmyslu a zahraničněpolitického establishmentu ve Washingtonu.

To je nyní důležité, protože jsme na pokraji globální války. A tak můžete očekávat, že cenzura dramaticky vzroste.

A tak tady je Mike Benz, výkonný ředitel Foundation for Freedom Online. Miku, moc děkujeme, že jste se k nám přidal. A prostě nemohu ani vyjádřit, jak vyčerpávající a komplexní jsou vaše znalosti o tomto tématu. Je to skoro neuvěřitelné.

A kdybyste nás mohl provést tím, jak nám zahraničněpolitický establishment a obranní dodavatelé a ministerstvo obrany [americké ministerstvo obrany] a celý ten shluk, konstelace veřejně financovaných institucí souvisejících s obranou, odstraňují naši svobodu slova?

Mike Benz: Jasně. Víte, jeden z nejjednodušších způsobů, jak skutečně začít příběh, je skutečně příběh svobody internetu a jeho přechod od internetové svobody k internetové cenzuře, protože svoboda slova na internetu byla nástrojem státnictví téměř od počátku privatizace internetu v roce 1991.

Díky úsilí ministerstva obrany, ministerstva zahraničí v našich zpravodajských službách jsme rychle zjistili, že lidé používají internet ke shromažďování se na blozích a fórech a Pentagon prosazoval svobodu projevu více než kdokoli jiný.

V podstatě internetová svoboda projevu umožnila určitý druh operací okamžité změny režimu, aby bylo možné využít zahraničněpolitický establishment pro agendu ministerstva zahraničí.

Google je toho skvělým příkladem. Google začal jako grant DARPA (pozn.: DARPA provádí vojenský výzkum pro Pentagon) pro Larryho Page a Sergeye Brina, když byli doktorandy ve Stanfordu. A získali své finanční prostředky jako součást společného programu CIA/NSA (Národní bezpečnostní agentura USA), aby zmapovali, jak se lidé shlukují online prostřednictvím agregace vyhledávačů.

A o rok později spustili Google a brzy poté se stali vojenským dodavatelem. Získali Google Maps v podstatě zakoupením satelitního softwaru CIA a byla zde využita schopnost sledovat používání svobody projevu na internetu jako způsob, jak obejít státní kontrolu nad médii, v místech jako Střední Asie nebo po celém světě.

Jako způsob, jak dělat to, co se dříve dělalo mimo budovy oddělení CIA nebo na ambasádách či konzulátech.

A veškerá internetová technologie svobody projevu byla původně vytvořena naším státem národní bezpečnosti. VPN, virtuální privátní sítě pro skrytí vaší IP adresy. Projděte si dark web, abyste mohli nakupovat a prodávat zboží anonymně a ukončit šifrované chaty.

Všechny tyto věci byly původně vytvořeny jako projekty DARPA nebo jako společné projekty CIA/NSA, aby byly schopny pomoci skupinám podporovaným zpravodajskými službami svrhnout vlády, které způsobovaly problém Clintonově administrativě, Bushově administrativě nebo Obamově administrativě.

A tento plán magicky fungoval zhruba od roku 1991 až do roku 2014, kdy se začal projevovat problém svobody internetu a jeho užitečnosti.

Vrcholem tohoto druhu internetové svobody projevu bylo arabské jaro v roce 2011, 2012, kdy jste to měli jedno po druhém. Všechny nepřátelské vlády Obamovy administrativy, Egypt, Tunisko, všechny byly svrženy v revolucích na Facebooku a Twitteru.

A ministerstvo zahraničí velmi úzce spolupracovalo se společnostmi zabývajícími se sociálními médii, aby bylo během těchto období schopno udržovat sociální média online.

Uskutečnil se slavný telefonát Jareda Cohena z Googlu na Twitter, aby neprováděli jejich plánovanou údržbu, aby preferovaná opoziční skupina v Íránu mohla využít Twitter k vítězství ve volbách.

Tak to bylo, svoboda slova byla nástrojem vměšování do cizích zemí, pro začátek. Celá ta architektura, všechny neziskovky, vztahy mezi technologickými společnostmi a státem národní bezpečnosti byly dlouho založeny na svobodě.

V roce 2014, po převratu na Ukrajině, došlo k nečekanému protipřevratu, kdy se odtrhly Krym a Donbas a odtrhly se v podstatě s vojenskou pojistkou, na kterou nebylo NATO v té době příliš připraveno. Měli poslední šanci, což bylo hlasování o anexi Krymu v roce 2014.

A když srdce a mysl obyvatel Krymu hlasovaly pro připojení k Ruské federaci, byla to poslední kapka pro koncept svobody projevu na internetu v očích NATO, jak jej viděli, základní povaha války se v tu chvíli změnila.

A NATO v té chvíli prohlásilo něco, co nejprve nazvali Gerasimovova doktrína, která je pojmenována po této ruské armádě, generálovi, o kterém tvrdili, že pronesl projev, že se základní povaha války změnila.

K ovládnutí střední a východní Evropy nepotřebujete vyhrávat vojenské přestřelky. Vše, co musíte udělat, je ovládat média a ekosystém sociálních sítí, protože to je to, co ovládá volby. A pokud jednoduše dostanete k moci správnou administrativu, ovládají armádu.

Takže je nekonečně levnější než vést vojenskou válku jednoduše provést organizovanou politickou operaci vlivu přes sociální média.

A byla vytvořena starší média a průmysl, který překlenul Pentagon, britské ministerstvo obrany a Brusel [sic] do organizovaného politického válečného útvaru, v podstatě infrastruktury, která byla vytvořena, původně umístěná v Německu a ve střední a východní Evropě, aby vytvořila psychologický nárazník.

V podstatě chtěli vytvořit možnost, aby armáda spolupracovala se společnostmi sociálních médií, cenzurovala ruskou propagandu nebo cenzurovala domácí pravicově populistické skupiny v Evropě, které v té době získávaly politickou moc kvůli migrační krizi.

Takže jste měli systematické zacílení ze strany našeho ministerstva zahraničí, naší ISI (americké mezislužební zpravodajské služby), Pentagonu, na skupiny jako německá AfD a na skupiny v Estonsku, Lotyšsku, Litvě.

Nyní, když v roce 2016 došlo k Brexitu, to byl právě ten krizový moment, kdy se najednou už nemuseli starat jen o střední a východní Evropu. Přicházelo to na západ, tato myšlenka ruské kontroly nad srdcem a myslí.

A tak byl Brexit v červnu 2016. Hned příští měsíc na Varšavské konferenci NATO formálně upravilo svou chartu, aby se výslovně zavázalo k hybridní válce stejně jako tato nová kapacita NATO.

Takže přešli v podstatě od 70 let tanků k tomuto explicitnímu budování kapacit pro cenzuru tweetů, pokud byly považovány za ruské proxy. A opět necenzurovali jen ruskou propagandu.

To byly nyní brexitové skupiny nebo skupiny jako Matteo Salvini v Itálii, nebo opozice v Řecku nebo AfD v Německu nebo Vox ve Španělsku. A v té době NATO publikovalo bílé knihy, které říkaly, že největší hrozbou, které NATO čelí, není ve skutečnosti vojenská invaze z Ruska.

Ve dvou evropských volbách prohrávají. Všechny tyto pravicově populistické skupiny, které, protože byly většinou hnutími dělnické třídy, vedly kampaň za levnou ruskou energii v době, kdy USA na tuto politiku energetické diverzifikace tlačily.

A tak argumentovali po Brexitu. Nyní by se celý mezinárodní řád založený na pravidlech zhroutil, pokud by armáda nepřevzala kontrolu nad médii, protože Brexit by ve Francii vyvolal „Frexit“ s Marine Le Penovou, málem došlo na „Spexit“ ve Španělsku s Vox party, na „Italexit“ v Itálii, na Grexit“ v Řecku apod.

Najednou by se EU rozpadla, takže NATO by tím bylo zabito bez jediné kulky. Vyhozeno. A nejen to, teď, když by bylo NATO pryč, teď by neexistovala žádná donucovací páka pro Mezinárodní měnový fond nebo Světovou banku.

Takže nyní by tyto organizace byly v podstatě bezmocné vůči vládám po celém světě….

Takže z jejich pohledu, kdyby armáda nezačala cenzurovat internet, všechny demokratické instituce a infrastrukturu, hrozilo by, že se EU (a pak i NATO) rozpadne…

Federální zdravotnické agentury a covid kartel.

Americký senátor Ron Johnson (R-Wis.) vedl diskuzi u kulatého stolu s názvem „Federální zdravotnické agentury a covid kartel: Co skrývají?“ Senátor Johnson a skupina odborníků odhaluje pravdu o tom, jak se covid kartel – federální zdravotnické agentury, Big Pharma, starší média a Big Tech – podílí na cenzuře a utajování. Tato diskuse si rovněž posvítila na selhání a korupci globální elity a jejich institucí. Za žurnalisty přednesla své svědectví známá novinářka Lara Logan.

Novinářka Lara Logan: Federální zdravotnické agentury a covid kartel (Washington, D.C. 21. 2. 2024)

 

Zdroje:
Tucker Carlson rozhovor: Transatlantický útok 2.0
Další velmi zajímavý rozhovor Tuckera Carlsona: Pentagon a CIA ovládají cenzuru v USA i Evropě
Dr. Robert Malone: Mezinárodní krizový summit ve Washingtonu, D.C. (23. 2. 2024)
Novinářka Lara Logan: Federální zdravotnické agentury a covid kartel (Washington, D.C. 21. 2. 2024)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Ah­­­oj, kl­­­uci) Jmen­­­uji s­­­e Pa­­­ula, j­­­e mi 2­­­1 l­­­et) Js­­­em zaci­­­najici s­­­e­­­x mod­­­el­­­ka 1­­­8­­­+) Ra­­­da s­­­e ne­­­cha­­­vam fo­­­tit n­a­­ha) Pros­­­im, ohod­­­notte m­­­e fotog­­­rafie — Ja .cat/id368069 (Odstranění prostoru)

  2. Typoval bych, že to jméno blbky v příspěvku nade mnou vzniklo transkripcí jména ze západních Čech, takže nejspíš obyčejná Pavla Foxová, vysloveno Foxůj. Slečna se stydí za své jméno.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*