Dny Německa jako průmyslové velmoci jsou sečteny
Sdílet článek:

HSP

Dny Německa jako průmyslové velmoci jsou sečteny v důsledku konkurence ze strany USA, klesajícího zájmu o německé zboží v Číně a nedostatku levných dodávek ruského plynu. Takovou prognózu zveřejnila agentura Bloomberg.

„Objem průmyslové výroby má od roku 2017 klesající tendenci a tento pokles se zrychluje, protože klesá konkurenceschopnost,“ uvádí se v materiálu.

Podle hodnocení novinářů se “základy německé průmyslové mašinérie zhroutily jako domino” v důsledku kurzu USA konkurovat svým transatlantickým spojencům v oblasti investic do klimatu a skutečnosti, že Čína již není “hlavním odběratelem” německého zboží.

Analytici uvádějí, že nedostatek velkých objemů levného ruského plynu je velkou ranou pro mnoho výrobců v těžkém průmyslu.

Za další důvod tohoto stavu považují autoři “politickou paralýzu” Berlína, která zhoršuje vnitřní problémy Německa – stárnoucí infrastrukturu, stárnoucí pracovní sílu a byrokracii.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*