Evropa pod vedením progresivních fanatiků nemá budoucnost




Sdílet článek:

IVAN HOFFMAN

Hlavním poraženým v srbských volbách je s 23,58 % hlasů proevropské, progresivní, liberální hnutí Srbsko proti násilí. V Evropě se už stává tradicí, že proevropským liberálem je zatěžko přehrávat, a tak když dostanou na frak, svolávají demonstrace.

Na srbských nepokojích je pikantní, že demokratičtí sympatizanti Srbska proti násilí, stříleli do oken volební komise, napadali její zaměstnance a podle televizní stanice N1 tito aktivisté srazili na zem a zbili i 70letého ředitele republikového odboru statistiky, píše publicista Ivan Hoffman v komentáři na slovenském webu Pravda.sk.

Když prohrají „populisté“, naposledy se to stalo v Polsku, ale před časem i v Česku, obejde se to bez povyku. Prohrát a respektovat výsledek voleb si žádá jistou noblesu. „Populisté“ si řeknou: „Škoda, ale není všemu konec a snad to příště dopadne lépe, až lidé zjistí, jak se dali progresivními liberály obalamutit a ožobráčit…“ Pro liberální aktivisty však volbami nic nekončí. Berou je pouze jako epizodu ve své svaté válce proti starému světu.

Západní progresivní ulice má v Srbsku jako záminku k protestu „dovoz zahraničních Srbů na volby autobusy do Bělehradu“. To mimochodem „znepokojilo“ i EU a OBSE. Historik Eduard Chmelár si všiml, že EU a OBSE kupodivu neznepokojilo, že progresivci na Slovensku sváželi na volby zahraniční Slováky vlaky, a ironicky pochybuje, že by pointa spočívala ve volbě dopravního prostředku.

Srbské volby ukázaly, že prezident Alexandar Vučič má na své straně většinu národa, který Západu nikdy nezapomene humanitární bombardování a rovněž nezapomene, že tehdy Rusko stálo na straně Srbska. Právě neochota Vučiče připojit se k protiruským sankcím brzdí přístupové rozhovory a integraci Srbska do unie.

To, že je Brusel alergický na politiku „jiných azimutů“, však není nutně pro Srby tragédie. Dnes už je každému jasné, že členstvím v EU se pro nové členy myslí členství na evropské periferii. V delším horizontu nevýhody převažují nad výhodami. Pokud se přístupové rozhovory zkomplikují, má Srbsko šanci, že se unie rozpadne dřív, než Srbsko pohltí a vytuneluje.Zvláštní moment, který provází volby především právě v zemích na evropské periferii, jsou volební úspěchy liberálních, respektive protinárodních elit v hlavních městech. Nebude náhoda, že baštou liberálů jsou Praha, Bratislava, Varšava a v Srbsku Bělehrad. Důvodů takového stavu bude několik.

Nervozita liberálních progresivců po prohraných volbách nemá logiku, vzhledem k tomu, že země, kde liberálové prohrají, má i tak Brusel pevně pod kontrolou. Možná jsou však nervózní z toho, že okno příležitostí se jim zavře dřív, než se dostanou k moci, tedy k volební kořisti. Evropa pod vedením progresivních fanatiků nemá budoucnost, což znamená, že v Evropě nemají budoucnost progresivní fanatici.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*