Festival covidové debility
Sdílet článek:

Ochutnávka pokroku z progresivního Německa

Klinika asistované sebevraždy odmítá přijmout neočkované. To je tak neskutečně debilní, že ani moc nevím, co k tomu vtipného napsat. Zdá se mi jako dobrý nápad zavést progresivní heslo – Chcete se zabít? Očkujte se a udělejte tečku za svým životem! A může se říct, že tato tečka bude jistě definitivní, což vezme dezinformátorům vítr z plachet. Uznejte, milí čtenáři, že tato myšlenka je hodna popularizace.

Naočkujeme milión lidí za týden třetí dávkou!

Ano, soudruzi, ano! Poručíme větru, dešti a naše křehká bárka bezpečí dopluje do zlatého úsvitu s tečkou. Úžasné a tuhle debilitu podporuje jak soudruh Fiala, tak soudruh Babiš ruku v ruce. Třetí dávka je totiž nejdůležitější, protože ta skutečně chrání. Ehm, co soudruhu Babiši? Chcete říct, že ty dvě před tím byly jako co? A proč soudruh Válek pindá něco o čtvrté dávce? Je krásné pozorovat, že když jde o něco k naší škodě, tak zmrdi jednají jako semknutá smečka. Čím debilnější nápad, tím ho víc podporují. Nějak si neumím představit, jak se tohle bude realizovat. Jen logistika problému je docela zábavná a to ani nemluvím o nutném zdravotním personálu. Zdravotníci odhodí své povinnosti a vydají se do očkovacích center a nemocnice zatím osiří? Proti tomu je propagandistická lež o blokování kapacit neočkovanými docela slabý odvar.

Řešení se nabízí celá řada, jen popustit uzdu tvůrčí fantazii. Po ulici budou chodit příslušníci SS (sanitární stráže) a střílet po lidech z narkotizačních pušek. Každý povinně vyjde ven, aby si nechal nastřelit vakcínu. Příslušníci hnutí Milion dávek pro demokracii budou aktivně spolupracovat při odhalování záškodníků a podvracečů, na které svedeme ztroskotání tohoto jistě skvělého projektu. Ti nejlepší z nich budou přijati mezi globální emisary společenské tečky aplikací povinného očkování, ve zkratce gestapo. Milujeme ambiciózní projekty a společně semknutí to dáme. Jak říká soudruh Mounajjed, když dokážeme Nagano, tohle musíme taky. Je to prostě výzva! Tentokrát to určitě vyjde! Jen nevím, proč tam zazněl výrazný výhrůžný tón, kdy ve svém projevu Babiš vyhrožoval očkováním dětí, které bude absolutně dobrovolné. Tyhle dimenze dobrovolnosti známe velice dobře ze zkušeností za poslední léta.

Dej si roušku, tralala – aneb umělecká fronta v akci

Soudruzi umělci rozhodně nechtěli zůstat pozadu a stvořili hit, který dobyl hitparády. Škoda jen, že ideově správně angažovaní kumštýři trochu zaostali za tempem doby a nezměnili to třeba na – tak dej si roušky dvě, virus už jde. Nebo skvělý respirátor se slevou, nabídne ti operátor na druhou, případně očkovací tenisky já mám, koupil mi je za moje Babiš sám. Tolik krásných a štěpných nápěvů, které se nabízí! Pohříchu musím podotknout, že zřejmě díky sabotáži tihle převeledobří soudruzi nedostali Slavíka. Jaká škoda! Když pomyslím, jakou mají velkou publicitu komerční umělci jako Beethoven a Mozart a přitom Mirai má takovou pecku s nábojem s tím mořem, všemi těmi japonskými rybami, ze kterých jsem fakt na větvi. Rozhodně by se jim mělo dostat větší pozornosti, a proto jsem se rozhodl je zmínit. Děkujeme, soudruzi, vaše angažovaná píseň zachránila tisíce životů a můžete být na sebe pyšní jako nová generace národních umělců.

Příštích 14 dnů rozhodne

Vydržte, příštích čtrnáct dnů rozhodne. Díky tomu se vžil a zlidověl nový termín prymulotýden. Pojem uherský rok zastaral a časová jednotka pojmenovaná po soudruhu Prymylovi dobyla jeho pozici. Je to zvláštní časový údaj, o kterém nikdo dopředu neví, jak má dlouho trvat, ale je naprosto závazný a nelze ho překročit. Tahle fráze je něco podobného jako oslík, co jde za mrkvičkou visící před ním provázku. Vždycky se z nějakého pozoruhodného důvodu ukázalo, že opatření samozřejmě fungují, protože byla včasná a promyšlená, jen lidi to kazili, a proto bylo nutné přitvrdit. Vždycky někdo nevydržel a tak soudruzi ke své lítosti museli zavést další zpřísnění. Leckdy bylo jasné, že to lidi kazí už docela brzo a tak bylo nutné přitvrdit už záhy.

Perspektivní soudruh z kola ven!

Pirát Dostál před několika měsíci perspektivní kádr měl tu drzost zveřejnit oficiální čísla, ze kterých prý dezinformátoři berou vítr do plachet. Proto je zcela nezbytné ho vyloučit z vládního týmu. Strana a její příslušné orgány se zabývají otázkou setrvání Ondřeje Dostála v pozici člena vládního týmu. Proč ti levičáci všichni mají tak omezený slovník? Jeho data totiž také použil arciďábel a vrah malých koťátek sám sabotér Daniel Landa. Což dává munici nepřátelům Strany a tak zavdává příčiny k poškození vědeckých názorů, které jsou potřeba k boji s pandemií. Soudruh Bartoš věren své úlisné slizkosti raději nejmenuje, kterou vědu přesně má na mysli. Co kdyby se vítr otočil, že? Bývalý pirátský perspektivní kádr se chabě hájí tím, že jde opravdu, ale opravdu, o oficiální data z ÚZIS a nemůže za to, že někdo jeho články používá. Ne, soudruhu Dostále, takto revoluční spravedlnost v pirátském pojetí nefunguje. Bylo by vhodné, abys ty dokázal, že nejsi tajný agent Zlatého špendlíku. To víš, soudruhu, nazvat vládní experty slovem ichtyl je takové ryze putinovské a prozrazuješ své prohnilé ledví. Nu a tak se nediv, že důkazní břemeno je na tobě. Je to jako při dětské hře ve školce, kdy je židliček méně než dětí a na pokyn učitelky děti usednou na místa na těch židlích. Kdo zůstane stát, jde z kola ven. No a ty jsi soudruhu přehlédl požadavky doby.

Očkování zvířátek proti koronaviru

Očkovat bude potřeba i domácí mazlíčky. Přenos z domácích mazlíčků na lidi totiž představuje významné dlouhodobé riziko pro veřejné zdraví. Zvířátka útočí jako v hororech smrtícím dechem. Nesmějte se, to je vážná věc, protože nám tuhle onemocněly gorily a byly fakt smutné. U goril veterinář konstatoval, že rozdělení a izolace u nich vede k enormnímu stresu, což podpoří infekci. Kéž by někdo měl podobně lidský přístup k izolovaným důchodcům, kterým byl odepřen lidský kontakt. Ale holt důchodci nejsou vzácné gorily, takže mají smůlu a budeme je mořit, co to dá. A pak se divit, proč nám lidi umírají. Z toho umírání pak soudruzi učiní jasný závěr, že je to covidem a tak musí přitáhnout šrouby. Gorila dostala ivermektin a za chvíli byla čilá, no jako opice. Takže krásný závěr, tlupa zůstala pohromadě a gorila Richard je naživu. Na rozdíl od lidí, které parta sadistických zmrdů vydávajících se za odborníky týrá dál. Asi se budeme chodit raději nechat léčit u veterinářů.

Roušky venku

Jeden z nejlepších počinů soudruha Blatného, který je dokonalým vzorem iniciativního blba. I to zdůvodnění nutnosti nosit roušky venku, ta hloubka kritického myšlení, ta síla vědecké analýzy, ukázka brilantní logiky prostě musela vejít do dějin. Opatření bylo zavedeno, aby nebyly výjimky. Protože ty co? Snižují efektivitu opatření. Kam bychom se dostali, kdyby se pořád snižovala nějaká ta efektivita, že? Ale co mne na tomto úžasném opatření opravdu dostalo, že to někteří kokoti dokonce dodržovali. Nicméně na tomto opatření bylo pozoruhodné jedno poučení. Postupně se to přestalo dodržovat, a co se stalo? Světe div se, nic. Byla to cenná lekce a šance to šílenství zastavit. Masové nedodržování ukázalo naprostou bezmoc vlády a iluzornost její moci. Dokud nesmysly vymýšlené sadisty dodržujete, tak jsou na koni a budou vás týrat, protože to je jejich pravá podstata.

Děkovná píseň z balkónu

Čím to, že každý totalitní režim sklouzne k používání bojové terminologie – bojovat, v první linii, nasazení, bitva, … Samozřejmě pozadu nesmí zůstat ani týlová služba v podobě našich drahých umělců. Bojovníkům v první řadě je nutno vyjádřit podporu. Těm chudákům, co všechen ten cirkus platí ze svých daní, tak pro ty máme šikanu, když nedělají, co chceme. Nestačí, že tu armádu v bílých pláštích platí, musí je milovat, obdivovat a zbožňovat. Aby je třeba nenapadlo se ptát, zda zdravotní daň není nějaká vysoká, či zda se peníze opravdu vydávají na jejich léčení a zda by některé věci nebylo lepší řešit mimo společnou kasu. My tu masovou podporu máme rádi, jsme vždy spravedlivě rozhořčeni, když vidíme tu společenskou nezodpovědnost a tak všichni, kdo podporujete heroickou bitvu s virem a kdo jste očkovaní, zvedněte ruku! Gút!

Stachanovci z hygieny podávají nadlidské výkony

Hygienici hlásí, že jsou na pokraji psychických sil a už na hraně pracovních kapacit, protože pracují v neděli, o Vánocích i Velikonocích. Údernické hnutí dobylo hygienu, kde se nyní plní plán na 140 a víc procent. Škoda jen, že stachanovština nedospěla do Českých Budějovic, kde v pátek večer v budovách hygieny nebyla ani noha. Zřejmě je to proto, že se musí šetřit elektrickou energií na plicní ventilátory a tak se obětaví soudruzi z hygieny rozhodli pracovat pod rouškou tmy. To je jediné logické vysvětlení. Vidíte, jak je to snadné, ale když se toho chytnou dezinformátoři, tak to vypadá, že maják pravdy nesvítí zas tak jasně. Nebo se to týká jen Ústí nad Labem? Zde její ředitelka soudružka Šimůnková projevila vysokou ideovost už jen tím, že svou krásu a mládí obětovala na oltář práce, ale především podporou pracovního soutěžení kolektivů. Jsem v pokušení jí poslat žádost na základě zákona o svobodném přístupu k informacím o specifikaci přesčasových hodin pracovníků hygieny, kterou vede, protože její kolegyně kolabují nejméně už od léta 2020. Rok a půl dřou od rána do večera, přes noci, přes svátky, přes soboty a neděle nehledíc na zákoník práce. Škoda jen, že díky té dřině nemají čas na to něco skutečně udělat. Dokonce mne napadá taková kacířská myšlenka, že kdyby hygiena nedělala vůbec nic, tak to bude o dost lepší.

Vánoční trhy přejmenujeme na farmářské a problém je vyřešen

Že není všechno s vládními opatřením zcela v pořádku, začíná docházet i politické reprezentaci ve městech. Inu komunální volby se blíží, že? Každý nemá koryto u zdroje, aby navyšoval využití PCR testů. Dokonce jaksi upozorňují na nelogičnost opatření založených na ryzí vědě. Vidíte, jak je záškodnictví zákeřné? Nejdřív to začne zahlcením hygien a pak to pokračuje odmítáním spolupráce ze strany primátora města. Že se na něj úplně náhodou již brzy najde nějaká ta korupční kauza? Protože cílem není omezení šíření nemoci, ale prostá likvidace malých živnostníků. Tahle sorta lidí byla vždy moci trnem v oku. Jsou takoví špatní, protože dokazují, že to jde i bez státní účasti a nesmyslných zásahů centrálního řízení. Dámy ve videu se provokativně ptají, jaký je rozdíl mezi vánočními trhy a nákupním centrem? No, to je snadné, dámy. V nákupních centrech prodávají silné skupiny a ty by se mohly celkem účinně bránit, kdežto malí prodejci ne. Vhodné řešení doporučuje paní Záhumenská, prostě si udělat svoje vlastní trhy.

Zákaz prodeje pastelek – páskujeme nežádoucí zboží

Byly to krásné časy, kdy rudý nok v mikině rozhodoval, co smíte a co nesmíte nakoupit. Doslova se tetelil blahem, když moudře a státnicky rozhodoval, co lidem dovolí si koupit a co je pro ně dobré. Socialistický sen na steroidech. Obchody poslušně zboží obepnuly páskou a lidské životy byly zachráněny. Vlastně hlavně díky tomuto opatření nedošlo k zahlcení nemocnic. Páska zachraňovala na plný výkon a tak se dala koupit hračka pro psa, ale už ne pro děti. Celkem srozumitelný vzkaz, ne? Lidem však trochu unikal hluboký vědecký smysl tohoto opatření a tak se to příliš neujalo. A co hůř, odměnili za to obětavého soudruha vyhazovem ze Sněmovny.

Uzavření okresů

Toto zcela nezbytné opatření bylo naprostým hitem letošní bojové sezóny. Občané museli dokazovat fízlům, kam jedou a proč tam jedou. Soudruh Hamáček to vysvětlil jasně, že nechtějí nikoho šikanovat, ale potřebujeme chránit životy a zabránit kolapsu našich nemocnic. Jak jen miluji tento důvod! Tenhle universální důvod ospravedlní naprosto vše. Napadá mne taková divná otázka, kdopak to prováděl optimalizace lůžkové kapacity nemocnic? Nejdřív promyšleně snížíme kapacity a pak šikanujeme občany, protože nejsou kapacity? Kdo se pohybuje ve zdravotnickém byznysu, tak ví své o neustále hrozícím kolapsu nemocnic. Abyste docenili, co uzavření okresů a přejezd hranic na povolení znamená, tak podobné opatření vydala německá okupační správa roku 1945 v souvislosti s přechodem hraniční části Protektorátu do frontového pásma.

Jenom idioti věří dezinformacím

Bojovníci proti očkování jsou inteligentní menšině jenom k smíchu. To jsem si docela oddychl, kdybychom my autoři dezinformačních blábolů byli k smíchu nevzdělaným voličům prezidenta Zemana, asi by mě to ranilo. Když jde jenom o inkousty, tak je to v pohodě. Mám rád tuhle argumentaci, protože projevem pravé inteligence je nepochybovat, neklást otázky a věřit. Vědci dnem i nocí pracují pro blaho lidstva, lékaři nás očkují taky pro naše blaho, politici jsou v podstatě světci a my verbež nevděčná si toho nevážíme a věříme si dezinformacím. Jenom nerozumím tomu, proč se ty dezinformace tak s železnou pravidelností mění na pravdu? Když fachidioti jako jsou Chlíbek, Maďar, Smejkal, Prymula a další jsou nachytáváni při lžích znova a znova, tak to je ta konspirace? Jsem jenom obyčejný vohnout a tak moc nerozumím, když jde o takové dobro a úžasnou věc, proč mi to skvělé dobro někdo nutí násilím? Prožil jsem kus života v epoše, kdy všichni inteligentní a vzdělaní lidé psali a říkali, že vědecký materialismus je končené poznání světa, jediná správná pravda a vysmívali se hlupákům, kteří to tak neviděli. Stejní lidé pak se samozřejmostí sobě vlastní vyměnili marxismus za demokracii a znovu se mohou se svou hlubokomyslností vyhřívat na výsluní v morálním soláriu.

Šídlo z pytle ven

Zavilí dezinformátoři tvrdili, že vakcína nebude účinná. To byla samozřejmě odporná pomluva. Ale nikdo závazně neřekl, do kolika včeliček tu účinnost rozdělíme. Soudruh Prymula byl v dobrém rozmaru a rozhovořil se. Že nejsou údaje o tom, jak dlouho bude vakcína účinná a kdo nemá třetí dávku, může snadno onemocnět. A především všechny ujistil svou nezpochybnitelnou autoritou získanou naprostou pravdomluvností, že po třetí dávce jsou onemocnění zcela raritní. Kdepak jsme jenom tuhle písničku už slyšeli? Začalo to, neonemocní, pak raritní, pak může onemocnět, nemá vážný průběh, pak nemůže zemřít. Do toho soudruh Ken vesele tvrdí, že platnost certifikátů zatím bude na dobu neurčitou stejně jako při druhé dávce. Tak se nám ta tečka rozmazává nějak na polopřímku.

Zeman v akváriu

Umístění prezidenta do klece, to je opravdu vrchol zodpovědnosti a úcty k české státnosti. Obecně respekt ke stáří tím také dost podpoříme. Jen mne napadá, kde se prezident mohl nakazit. V Lánech byl jen na skok, má tři včeličky, kde ta třetí chrání doopravdy a teď tohle. Dezinformátoři napovídají, že se nakazil v nemocnici. Ale to přece není možné, že ne? Nebo je to zrovinka ten raritní případ?

Jedna tečka za druhou

Krásný článek, kde soudruzi zástupci praktických lékařů praví, že je lepší očkovat, než dělat jakési nedůležité úkony. Shodou okolností je jedním z nedůležitých úkonů potvrzení pro zbrojní průkaz. Pročpak asi? Nicméně velice poučná je galerie, kde v očkovacím centru už nevisí heslo „Uděláme tečku za covidem“, ale na stěně se usmívá optimistické heslo „Jedna tečka za druhou“. Celkový dojem kazí jen ta anketa, kde nějací nepřátelé očkovací fronty hlasovali, že je praktičtí lékaři odmítli očkovat. Zkusil bych také soudruhovi Petrovi Šonkovi položit drobnou otázečku. Copak najednou takový zájem o očkování? Nesouvisí to nějak se zvýšenými platbami a odměnami od zdravotních pojišťoven za tento úkon, že ne? To otevření v sobotu na očkování také nijak nesouvisí s lukrativností motivace? Samozřejmě, že ne. Jak mne to jen mohlo napadnout?

Rozetnul to soudruh Válek, který moudře praví, že by praktici měli očkovat a soustředit se na včasnou léčbu pacientů s covidem. Výborná myšlenka! Zatím, co vím, léčba probíhá tak, že do ordinace nesmíte, dokud nemáte test. Pokud máte smůlu a jste pozitivní, veškerá léčba se smrskne na radu, až bude zle, volejte si rychlou. To jednomu dá zabrat, taková práce. Co na tom, že dezinformátoři upozorňují, že tohle je se stresem jedna z hlavních příčin nárůstů nemocných v nemocnicích. Takže celý život platíte zdravotní daň a za to praktický lékař placený z výsledků vaší práce na vás udělá dlouhý nos. A to se vyplatí! Jedna sračka za druhou. Mimochodem, pamatujete si na úsek z Orwellova románu 1984, jak střídavě válčili s Eurasií nebo Eastasií? Přechod z jednoho nepřítele na druhého byl proveden za chodu. Myslel jsem si, že to je kapku přehnané, ale covid mi ukázal, že není. Hesla se mění ještě rychleji.

Tahle prima dvojka slídilů, co řeší problém tvůj…

Soudruh Rakušan v záchvatu státotvornosti se rozohnil na téma, že je čas zjistit, jak je policie loajální režimu. Bude motivovat policisty k očkování a vyšším kontrolám dodržování vládních nařízení. Drahocenný soudruh už se nezmínil, zda ta vyšší kontrola bude formou mlácení občanů rovnou na ulici nebo jen využíváním ochranné vazby. Je to vlastně velmi prosté, nedodržujete vládní nařízení, tak jste nakažený a tak rovnou račte do karantény. To by mohlo pomoci. Zároveň mu policejní prezident napověděl, že by mohlo odejít 10 000 lidí od policie. Od dob uzávěry okresu již víme, že policie má nadstav 27 000 lidí. Takže je to vlastně v pohodě. Tři čtvrtiny fízlů jsou plně loajální a připravení plnit vládní rozkazy na první dobrou. Po stopě vždycky jdou, až naleznou, kdo tajně skrývá roušku svou. Tak nějak netuším, v čem je změna proti Babišovi? Má lepší sestřih?

Ministr Ken a Barbie hygienička mají covid

Lidem milovaný ministr pro covid známý svým skvělým právním vzděláním a schopností vymyslet opravdu účinná opatření pro zamezení šíření covidu dostal covid. Naštěstí má lehký průběh, což je dáno očkováním. Rozhodně to není tím, že je ve věkové skupině, která covid prakticky ani nevnímá, protože pro ni neznamená ohrožení. Jen je mi divné, jak 80 letý Václav Klaus přestál tuhle metlu lidstva bez očkování? Kenova hvězdná dvojka Barbie z hygieny měla svůj den a dostala to. Vir pronikl do samotného generálního štábu přes bojové linie. Jak je to jenom možné? Nemohlo by to třeba být tím, že díky izolaci a neustálému rouškování jejich imunita zeslábla natolik, že neodolají naprosto ničemu? Spíš se dál ptám tak nějak potichu, skoro se ostýchám to napsat, abych jako nešířil ty dezinformace – jakou kvalifikaci k radám proti šíření nemoci mají lidé, kteří nedokáží ochránit ani sami sebe před nákazou? Nechali byste si postavit dům od zedníka, o kterém je známo, že mu jeho vlastní dům spadl na hlavu? Kladu si další otázky. Není snad důsledkem společenské izolace vznik depresí a vyšší náchylnost k nemocem? Není náhodou pravda, že izolovaní lidé s netrénovaným imunitním systémem mají daleko větší problémy s obranou před nakažením? Proč vakcinujete na mutující virus? Proč máme daleko větší počet nemocných lidí při mnohem vyšší proočkovaností? Ale ptát se je konspirace a je to špatné. Dej si včeličku a buď hodný občan!

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Dobrý den, tento dotaz patří k článku “Tleskám Česku, že se jasně postavilo za Izrael”, kam jsem jej ovšem napsat nemohl. Tedy moje otázka zní: Kdo a proč tento článek zablokoval?
    Děkuji za odpověď.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*