Nezbývá nám asi nic jiného, ​​než se vrátit do jeskyní?
Sdílet článek:

HSP

V Dubaji se koná klimatická konference OSN . Dvoutýdenní akce se zaměří na další společný postup proti změnám klimatu. V Dubaji očekávají zástupce téměř 200 zemí, z nichž značná část dopravila neekologicky.

Krátký status ke konferenci napsal i bývalý poslanec György Gyimesi, který poukázal na pokrytectví účastníků. Ecposlanec na úvod poznamenal, že vnímám změny klimatu a jsem přesvědčen, že k nim přispívá i lidská činnost. Mnoho lidí dnes musí takto zahájit svou argumentaci, protože aktivisté by je okamžitě svozili pod černou zemi.

„To, v čem se můj názor zásadně rozchází z názorem „elit“, je to, že zatímco oni vás budou přesvědčovat, že pokud budete platit vyšší daně a snižovat svůj vlastní životní komfort, oni vyřeší klimatickou krizi. Přičemž jim stačí položit jednoduchou otázku, na kterou s jistotou nebudou chtít odpovědět: O kolik stupňů snížíte globální teplotu, pokud já budu platit vyšší daně? Prozradím odpověď: o rovných 0 stupňů! O množství skleníkových plynů v atmosféře budou diskutovat lidé, kteří se na klimatickou konferenci slétají z celého světa stovkami letadel,“ upozorňuje exposlanec.

Gyimesi také poznamenal, že o nutnosti omezování se a ničení vlastní ekonomiky vás budou přesvědčovat ti, kteří k žádné klimatické dohodě v životě nepřistoupili z důvodu, že by si tím zlikvidovali národní ekonomiku (USA).

„Pohoršovat nad vaší nezodpovědností se budou ti, kteří zakázali ekologický dovoz ropy a plynu z Ruska potrubím a nahradili jej dovozem tankery i když vědí, že jedna kontejnerová loď vypustí tolik emisí síry, jako 58,7 milionu naftových aut! U modernější lodi je to 18,8 milionu naftových aut.

Ti samí farizeové vám následně řeknou, že od roku 2035 si už auto se spalovacím motorem nekoupíte. O elektrických tankerech a kontejnerových lodích zatím nemluví. Přátelé, nezbývá nám asi nic jiného, ​​než se vrátit do jeskyní,“ píše bývalý poslanec György Gyimesi.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*