Glosa MM: Dezinformace ministra Rakušana
Sdílet článek:

„Já se cítím především občanem Evropské unie víc než občanem malé České republiky,“ prohlásil v rozhovoru předseda Ústavního soudu Rychetský. Proč ovšem neodešel už dávno ze své funkce v malé české republice, když se cítí být eurounijčanem, si musíte domyslet sami. Jedno je však jisté: bolševikem byl a zůstal.

Ministr vnitra Rakušan:
Pokud se například šíří zpráva, že Ukrajinci vyjídají náš zdravotní systém, statistická data dokazují, že je to dezinformace. Ve skutečnosti do zdravotního systému přispívají.
Statistická data:
Práci v Česku našlo přes 101.000 Ukrajinců, víza dostalo 409.363 Ukrajinců (poslední data ze srpna loňského roku).
Kdo tedy platí zdravotní pojištění za těch 300.000 osob?
Dále vláda souhlasila v prosinci minulého roku s úvěrem ministerstva financí u Evropské investiční banky ve výši až 200 milionů eur na spolufinancování výdajů vynakládaných ze státního rozpočtu a systému veřejného zdravotního pojištění na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny.
Summa summarum: Ministr vnitra lže a šíří dezinformace.

Daniel Vávra ze Společnosti pro svobodu projevu:
„Dezinformace může být o věci minulé, na které se neustále mění názory. Může být o věci budoucí, o které nikdy nelze říci, jestli se stane, a do té doby se ta dezinformace nedá vyvrátit. Anebo může být o věcech přítomných a tam jsme se za poslední tři roky opakovaně přesvědčili, že největším šiřitelem dezinformací je stát.“

Ministr financí Rašín v dopise ministru zahraničí Edvardu Benešovi do Paříže:
Naše obyvatelstvo stůně třemi těžkými chorobami. Dvě třetiny obyvatel si myslí, že je bude živit stát, téměř všichni věří ve všemocnost státu a mnozí si myslí, že svoboda se obejde bez poslušnosti.

Zvolení ruské ilustrátorky Anastasije Archipovy do čela poroty Ceny Hanse Christiana Andersena vyvolalo bouřlivé reakce. Několik zemí autorku ve funkci kvůli ruské invazi na Ukrajinu odmítá. Královna Margrethe II. odmítla být patronkou ocenění.
Cena Hanse Christiana Andersena, nejprestižnější mezinárodní ocenění pro autory působící v oblasti literatury pro děti, se udílí již téměř 70 let. Ruská agrese na Ukrajině se ovšem nyní promítla i do oceňování dětských autorů.
Bez ohledu na to, co si Archipova myslí o válce, stává symbolem,“ komentovala to švédská zástupkyně Ceny.
Dodávám:
Nejen Archipova se stává pro někoho symbolem. Celý ten kolotoč kolem jejího zvolení se stává pro mnohé symbolem západního pokrytectví a patologické rusofobie.

Americká společnost Paramount Pictures byla obviněna ze sexuálního zneužívání dětí kvůli postelové scéně ve filmu Romeo a Julie z roku 1968.
Herci Olivia Husseyová a Leonard Whiting, kterým bylo v době natáčení 15 a 16 let, uvedli, že režisér Franco Zeffireli původně tvrdil, že ve filmu nebude žádná nahota, ale později prosil teenagery, aby si zahráli v nahé scéně.
Podle právníka herců tito „trpěli více než půl století duševním trápením a emocionálním strádáním“ a požadují proto odškodnění, které převyšuje 500 milionů dolarů.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Tak pokud Vase posledni veta bude zahrnovat agresora dobyvacne a uchvatitelske valky,tak budu donucen Vas poprve pochvalit.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*