Covidismus …
Sdílet článek:
Teď se hodně mluví o tom, kdo podporoval covidismus a kdo nás dostal do složité situace. Škody budeme sčítat ještě dlouho. Byl to celospolečenský problém, který nemá jednoho jediného viníka.

Vzpomeňme si. Kdo nás tlačil do nesmyslného očkování? Byli to naši pomatení a zfanatizovaní spoluobčané. Někde to bylo tvrdší, jinde se to přecházelo jen formalisticky. V některých firmách se na zaměstnance tlačilo více, jinde méně. Opravdu je vina jen na politicích? Nedělali jsme si to peklo náhodou sami?
.
Někde se opatření tvrdě vyžadovala, jinde se kontrola prováděla jen formálně.
.
Osobně největší vinu dávám médiím, která dlouhodobě přispívají k omezování svobodné diskuse a tlačí celou společnost včetně politiků jedním směrem a to tím, který je právě v kurzu. Dnes se jede samozřejmě válka a Ukrajina.
.
Babišova vina jako tehdejšího premiéra byla v tom, že se zbavil zodpovědnosti a celou ji hodil na zkorumpované vědce, které silně podporovala právě média.
.
Naše společnost není v pořádku, procesy nefungují spravedlivě a není to vina JEN politiků. Je to i naše vina. Vždyť mnozí z vás volali po lockdownech a po zavírání škol a ekonomiky. Mnozí z vás volali po exemplárním potrestání těch, kteří chtěli brzdit a volali po otevřené a svobodné diskusi. Všichni jsme vinni.
.
Protože jsme z pohodlnosti dovolili, aby nám pomalu a nerušené byla odebírána zodpovědnost za naše životy. Napravovat se to bude dlouho a nebude to jednoduché.
.
I malá vítězství nám mohou pomoci. Revoluce nebude, protože lidé nevidí, neslyší, nepřemýšlí. Takže tak.
.

Eva Hrindová

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Nesouhlasím. Nelíbí se mi to zevšeobecňování jako “všichni jsme vinni” nebo “každý národ má takovou vládu jakou si zaslouží”.
    Je naprosto legitimní mít na nějaký problém odlišný názor než jiná skupina lidí (bez ohledu na její velikost). Problém je v násilném prosazování jednoho názoru jako platného pro všechny bez výjimky. Za komunistů se tomu říkalo demokratický centralismus. Dnes se tomu tak neříká, ale je to pořád to samé. Vinni jsou ti, kteří s tímto principem souhlasí a aktivně jej podporují. Ti, kteří jej ignorují nebo aktivně protestují, vinni rozhodně nejsou. To platí jak pro kovid tak pro volby.
    Babiš svou vinu rozhodně nepřesunul na “zkorumpované vědce”. Nedá se mluvit o zbavení se odpovědnosti, protože politici se nezodpovídají nikomu, ale vina mu zůstala. To on (jeho vláda) vydával závazná nařízení k násilí vůči občanům bez toho, že by požadoval od oněch “vědců” jednoznačné důkazy zdůvodňující nezbytnost těchto opatření.
    “Protože jsme z pohodlnosti dovolili, aby nám pomalu a nerušeně byla odebírána zodpovědnost za naše životy. Napravovat se to bude dlouho a nebude to jednoduché.” Napravit to nepůjde, dokud nezačneme ve větším rozměru uvažovat o kladech a hlavně záporech demokracie.

  2. Vam nekdo odebral zodpovednost za Vas zivot?(jsou takove pripady).Vy nemusite mit vubec zadny nazor.Staci kdyz za sva rozhodnuti(i ta spatna) budete vinit sebe a ne alibisticky vsechny okolo.

  3. Pani spisovatelka.Ale s Vami lze souhlasit ale vite proč?Protoze jste obcan svobodne demokraticke republiky s liberalni demokracií ktera to ma oproti totalitě tezke.Tam mate narizen jeden nazor,zbytek pres držku a do basy.Vidite to napriklad jak reaguji obdivovatelé sveho vudce na prispevky.Zabijeni nevadi,meneni hranic silou nevadí.A ta sprostota,hrubost,nenavist kdyz špitnete ze to jaksi lidsky nesedí pro homo sapiens,tak nastoupi ten nazorový dril mlaceny do hlavy od mládí.Nacionalismus,nadrazenost,povysovani.Vsechno dusledky valek od Jugoslavie po blizky vychod.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*