Co může teoreticky vláda udělat k tomu, aby ceny nejen másla, ale i dalších nezbytných potravin dále nerostly či dokonce mírně klesly?
Velmi jednoduché řešení, urychleně odstoupit, aby nemusela plnit nesmysly z Bruselu, tj. zelený úděl, extenzivní zemědělství, hlouposti kolem CO2 a dalších skleníkových plynů včetně transportu potravin přes celou Evropu atd. Přestat poslouchat strýčka Sama ze zámoří, který touží, aby vyspělá Evropa zchudla a s obyvatelstvem mohla manipulovat a ovládat ku svému prospěch.
Pokud by nová vláda byla vládou odborníků, musela by ihned zrušit obchodování s elektrickou energií přes Lipskou burzu, vyjednat dlouhodobé smlouvy na dodávku levného plynu a nastolit běžné obchodní vztahy při nákupu průmyslových hnojiv a ropy.
Tyto kroky by snížily cenu většiny dalších vstupů nejen do zemědělské prvovýroby, ale hlavně do potravinářského zpracování jako jsou obaly, stroje a všechny vstupy.
Ruské šance na vítězství jsou v podstatě nulové. Já si myslím, že ta šance prakticky neexistuje. Spíše se bavíme o tom, kde se ten konflikt zastaví. Záleží na tom, zda Rusové udrží dobytá území před dotírajícími Ukrajinci, kteří na mnoha místech fronty přebírají iniciativu.
.
Další slova k zapamatování:
Ruští vojenští velitelé už z větší části opustili Cherson. Jurij Sobolevskyj, zástupce šéfa oblasti.
Global Times
Rok po afgánském debaklu se Spojené státy snaží udržet svoji hegemonii na úkor celého světa.
Před rokem se USA překotně a zmatečně stáhly z Afganistánu. Nyní, ačkoli toto fiasko si lidé stále pamatují, je zřejmé, že se Spojené státy nepoučily z toho, jak pro ně dopadla tato válka. Od kábulského okamžiku USA naopak mobilizují své síly k napadání Číny a Ruska na úkor celého světa.
Americký prezident Biden od té doby pronesl tři projevy, v dubnu, červenci a srpnu a aniž se v nich zmínil o ostudném odchodu z Afganistánu, všechny tři potvrdily strategický zájem USA na konfrontaci s Čínou a Ruskem.
Na Ukrajině USA dodávkami zbraní nadále rozdmychávají válečné plameny, aby podlomily sílu Ruska, a to bez ohledu na budoucnost Ukrajiny a jejích občanů. Na oltář udržení americké hegemonie byly dokonce položeny i zájmy evropských spojenců.
Bez toho, že by konec ukrajinské krize byl na dohled, snaží se USA zažehnout další konflikt v Asii.
Nyní se Spojené státy, supervelmoc v úpadku, snaží udržet svoji hegemonii vytvářením konfliktů a zatahováním velkého počtu států do špinavých vod. USA už nejsou schopny přinést světu mír, stabilitu a rozvoj, ale jen se angažují ve vytváření chaosu ve světě. Provokováním mocností jako jsou Čína a Rusko, USA destabilizují svět a vytvářejí konfrontaci na ideologické bázi.
USA dělí svět podle tak zvaných „hodnot“. Na jedné straně bezostyšně nálepkují země, které by podle nich mohly ohrozit západní systém jako „autokracie“, a na druhé straně nutí západní země a země, které uznávají západní hodnoty, aby sdílely na tyto země jejich názor, a dělily tak mezinárodní komunitu na autokracie a demokracie.
Spojené státy jsou dnes „nemocným mužem“, který zoufale hledá léčbu a bezhlavě se ji snaží nalézt ve světovém chaosu, který způsobují.
USA zjišťují, jak obtížné je udržet tuto hegemonii a jakou za to dnes platí cenu. Spojené státy dosáhly svého vrcholu a stáhnutím se z Afganistánu nastoupily cestu k postupné ztrátě své síly. Nepřetržitá snaha USA na Ukrajině a kolem Taiwanu dokazuje, že jim zbývá méně a méně politických možností řešení.
Logika vytváření chaosu je v tom, že zakrývá nastávající úpadek, takže USA chtějí, aby se ostatní země připojily k jejich úsilí zadržovat Čínu a Rusko, což je ovšem čirá fantazie.
Spojené státy jsou stále globálním hegemonem, ale hegemonem v úpadku. Z krátkodobého pohledu na věc může takový hegemon stále vytvářet chaos, ale z dlouhodobého hlediska to jen bude dále spotřebovávat jeho energii. Jde o proces, kdy bude vliv USA upadat a jejich reputace se jen zhoršovat.
Bez toho, že by „na Ukrajině USA dodávkami zbraní nadále rozdmychávají válečné plameny“, by Ukrajina už dávno prohrála. Jsou lidé, kteří na rozdíl od Macka nechtějí, aby Ukrajina podlehla agresorovi, někteří by dokonce chtěli, aby byl agresor potrestán exemplárním způsobem, aby si on i jeho následovníci rozmysleli to zkusit znovu. Jsou lidé, kteří si myslí, že měl pravdu Churchill nikoli Chamberlain.