Glosa MM: Česko A a Česko B
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Pokud generál Pavel říká, že války začínají politici a nikoli vojáci, má pravdu. Pokud by k tomu ještě dodal, že politici zvolení k hájení zájmů vojensko – průmyslového komplexu, měl by ji dvojnásobně. Prezident Eisenhower, který tento komplex poprvé pojmenoval a varoval před růstem jeho vlivu, zatraceně dobře věděl, o čem mluví.

Roman Šmucler:
„Rozdělení naší země na Česko A a Česko B má hluboké ekonomické a historické základy (odsun Němců). V Česku B jsou lidé práce více navázáni na ekonomiku a podnikatele. Česko A je vyšší střední třída pracující pro stát či korporáty. Mají úplně jiné zájmy. Není to ani o pravdě, vzdělání či inteligenci, jak se ale píše. Je to o živobytí. Tohle dělení ale potřebujeme zasypávat a přímá volba to nešťastně prohlubuje a naplňuje emocemi.
Dodávám:
Ano, již před drahnými léty jsem psal o tom, že s nárůstem občanů přisátých na státní rozpočet (a v tom jsou i podnikatelé, kteří by bez dotací a vylobovaných státních zakázek živořili nebo nepřežili), se už nikdy neobnoví zdravé ekonomické a společenské prostředí, neboť tito lidé budou mít jeden jediný cíl: aby jim stát neustále přisypával do žlabu, podle toho budou volit a ostatní budou brát jako ohrožení.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*