Davoský summit WEF: Jourová poučovala Američany jak se zavádí cenzura
Sdílet článek:

SLOVANKA

Včerejšího „dezinformačního“ panelu na davoském fóru se vedle vrchní bruselské cenzorky Jourové účastnili také zastánci cenzury a milovníci totality z USA.

Jourová jim radila, jak obejít i v USA ústavně zakotvenou svobodu slova, tedy první dodatek americké Ústavy. Jourová se tak opět stala nejznámější českou političkou, neboť je nyní hojně zmiňována i v USA.

Jourová se zúčastnila úterního panelu WEF o „jasném a přítomném nebezpečí dezinformací“ spolu s bývalým moderátorem CNN Brianem Stelterem, demokratickým poslancem z Massachusetts Sethem Moultonem, vydavatelem New York Times Arthurem Sulzbergerem a mediální manažerkou Jeanne Bourgaultovou.

Jourová prohlásila:

„Nenávistné projevy budete mít brzy ilegální i v USA. Myslím, že máme pádný důvod, proč to máme v trestním právu.“

Jourová měla v tomto panelu zřejmě na mysli „zákon o předsudečné nenávisti,“ který byl u nás schválen v roce 2018 a v současné době již platí ve většině zemí EU.

Na jeho základě u nás bylo již mnoho odsouzených, většina skončila s tříletou podmínkou. Tito „ideozločinci“ zpravidla napsali něco „závadného“ na sociálních sítích (většinou na adresu muslimů).

Připomínám, že jedním z odsouzených byl i asistent poslance Foldyny, který před pár lety napsal článek, v němž vedl úvahy o tom, jak nejlépe zastavit muslimskou invazi. V jeho případě skončil s pokutou.

Americkým totalitářům Jourová radila, jak takový zákon zavést a zároveň obejít Ústavu. Jourová také nabádala k „mediální výchově“ – tedy každý by se měl učit jedinou správnou pravdu a jiné názory by měly být automaticky nálepkovány za dezinformace.

Na kompletní panel, kterého se účastnila Jourová, se můžete podívat zde (v angličtině).

Dnes odpoledne proběhne i další diskuzní panel nazvaný „Ochrana kyberprostoru uprostřed exponenciálních změn“, který se týká cenzury. A opět se ho bude účastnit Jourová. Na její dnešní vystoupení se můžete podívat mezi 17.30-18.15.

Podle všeho půjde o cenzuru sociálních sítí a cenzuru internetu vůbec. Na tomto panelu se zřejmě bude probírat zejména nový zákon schválený EU, podle něhož budou v maximální míře dotována všechna prorežimní média, zatímco viditelnost těch, které nejsou v souladu se systémem, bude potlačována…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

11 Comments

 1. Prosazování omezování svobody slova pod záminkou boje proti údajným dezinformacím je aktem nepřátelským vůči demokratickému systému. Kdo si uzurpuje právo určovat co je či není dezinformace, ten je ortodoxním nepřítelem demokracie.

 2. Drzost nepřátel demokracie, tedy prosazovatelů omezení svobody slova, dál graduje. Mlčící většina k tomuto destruktivnímu počínání nepřátel demokracie mlčí podobně jako kdysi mlčící většina mlčela k nástupu a vzestupu Hitlera.

  • Když si “většina” odhlasuje omezení svobody slova, je to naprosto demokratické. Mlčící většina nemá v demokracii žádnou moc. Když mlčící většina promluví a vládu vyhází z okna, už to není demokracie. A že by většina promluvila demokraticky ve volbách a omezování svobody ukončila, o tom si můžem jen nechat zdát. Viz výsledky voleb za posledních hodně let.

 3. V demokratickem systemu ve kterem zijete je ten nejlepsi jaky kdy Vasi predkove zazili.Vy pokud nebudete mit nepritele sam v sobe se nemusite obavat,ze Vam nekdo za nazory bude nicit zivot,pokud nebudete terorista a nedemokraticky volat po anarchii a vynucovat si zmeny silou.Vsechno ostatni jsou kecy propagandy země jez vede valku,aby tady bylo co nejhur.Pomocniku na to ma dost,zvelicovat nedostatky a prehlizet uspechy.Budou lhat v informacnim prostoru tak,jak lhali svetu ze poradají cviceni na svem uzemi aby se pak svet divil ze i na cizim uzemí.Neverit ano slovo.

  • Hele to jsou ale kecy současných “demokratů ! Např. kecy o tom jak Rusko naprosto a bezdůvodně napadlo Ukrajinu… bez dějinného kontextu pravda, s kontextem lež!

 4. Neexistuje zadny duvod sousedniho statu napadnout sousedni stat,a upirat mu pravo na existenci a snazit se ho znicit.To je pak jak ve filmu Apocalypto,kdy jeden kmen mayů si urcuje osud druheho kmene pro sve úćely(obětovaní).Pokud povazujete za duvod utlacovani mensiny RF na Ukrajině,mohli zvolit jinou formu protestu-stavku,demonstrace,svetove minení,OSN atd,ale ne chtit se mstit nasilim a zbranemi proti politice Ukrajiny tim,ze si obstaram kanony z RF a budu palit hlava nehlava co se na obzoru hne.To je sebevrazda.Kdyby to tak resili vsechny narodnostni mensiny,tak svet porad resi ruzne Jugoslavie a nikdy to neskončí.

  • “Neexistuje zadny duvod sousedniho statu napadnout sousedni stat.”
   A co takhle když jeden stát napadne jiný stát na druhém konci světa! Pro to se určitě nějaký důvod najde. Třeba Afghánci by mohli vyprávět.
   Stát si vždycky důvod najde. Ale nezdá se vám, že spíš než na státech by nám mělo záležet na lidech? Co když jedna skupina lidí (říkejme jí třeba “Kijev”) napadne vojensky druhou skupinu (třeba nazvanou “Donbas”)?

 5. Je to paradox dnešní doby, když dezinformátoři mohou vést “panel” o boji proti dezinformacím. Jourovou lidsky trochu chápu. Za ty prachy by nějakou tu malou morální “lumpačinu” udělala spousta lidí.

 6. Kdyby jste poznal na vlastni kuzi svobodu vyjadrovani a pluralitu nazorů tam,kde obhajujete a omlouvate duvody valky,povazoval by jste zdejsi boj proti dezinformacim za vtip a ukazoval na hlavu.

 7. Ne to není argument.To je realita kde se u nas křičí pozor,chtejí nas zakazat,zavřít,zničit zivot,a pritom kazdy na takove konspiracni teoretiky vite co.Kazdy ma dost svojich starostí a ne zavirat do basy exhibicionysty vseho druhu,kteri maji potrebu vsechno negovat.Zivot neni u nas jednoduchy.A nekde na svete je?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*