Henry Kissinger: Zničení Ruska znamená problém s 15 000 jadernými zbraněmi
Sdílet článek:

TVP

Před válkou na Ukrajině byl proti členství této země v NATO, protože se obával, že to spustí proces, který nyní vidíme. Koncept neutrální Ukrajiny však již podle Henryho Kissingera nedává smysl. Po mírových rozhovorech by NATO mělo poskytnout Kyjevu záruky členství.

Tuto tezi vyslovil v úterý Henry Kissinger v rozhovoru s profesorem Harvardské univerzity Grahamem Allisonem. Interview proběhlo během Světového ekonomického fóra v Davosu.

Kissinger však zdůraznil, že dialog s Ruskem by měl pokračovat, aby se zastavila eskalace války, a že by měly být zachovány sankce a další prostředky nátlaku na Kreml, dokud nebude dosaženo konečného urovnání.

„Zničení Ruska jako státu, který může provádět vlastní politiku, otevře obrovskou oblast jeho 11 časových pásem vnitřním konfliktům a vnějším zásahům, přičemž na tomto území je nejméně 15 000 kusů jaderných zbraní,“ hodnotí situaci bývalý diplomat.

Kissinger také zdůraznil, že Spojené státy by měly poskytnout vojenskou podporu Ukrajině a v případě potřeby tuto podporu zintenzivnit, dokud nebude uzavřeno příměří.

Podle něho je ale důležité konflikt mezi Ruskem a Západem neeskalovat. „Možná to způsobí, že Rusko předefinuje svou historickou pozici, která byla kombinací přitažlivosti k evropské kultuře a strachu z evropské dominance,“ řekl bývalý americký ministr zahraničí.

Zdroj: tvp.info

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 2,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

7 Comments

  1. I ty, Henry? Ukrajinu do NATO?? Vždyť kvůli tomu je ta válka. A tlačit na Rusko?? To se ještě někomu zdá jako dobrej nápad?

    • Tyhle inteligenti doktori,profesori vseho prevzdelani skonci vzdycky takhle..Maly dite by neco takovyho , chudak , poblitik a diplomat automat ,vzdy pripravujici dalsi valky a masakry,vsemozne podpory krvavym diktstorum netusi a nevi nic treba o Minskych dohodach..

  2. Pokud tato obludna valka nicici samotnou existenci suvereniho statu obhajujici svou existenci ktera je jim agresorem upirana skonci,bude mit svet od valek pokoj.Kdyby agresor vedel,do jakeho marasmu zapadl a jakou dal svet napadenemu podporu,ani ve snu by tento krok neucinil.Dusledek ale pro svet bude to,ze zbrojni vyroba zbrani pro zniceni cloveka nabere fofry o kterych se nam ani nezda.No a my a nasi potomci to odmakame.

    • Kolemjdoucí – co je podle vás Kissingerovo “Zničení Ruska jako státu, který může provádět vlastní politiku”? To není o ničení existence suverénního státu?

      • Do vypuknuti dobyvacne valky agresorem byla RF povazovana za strach budici velmoc, na kterou zautocit by se opovazil jen sebevrazedny blazen.Takze soucasna situace a Vase otazka neni o tom,ze nekdo vyuzije situace oslabeni RF armady a zlikviduje ruska mesta,ale o vnitrnich dusledcich valky na obyvatelstvo kde muzou vypuknout nepokoje a zaclo by to niceni zevnitr.Jaderne zbrane jsou dostatecny duraz aby se o to ani nahodou nikdo nepokusil zvenku coz je naprosta tutovka.Takze za vse si muze pan dobyvatel,a za vse bude zodpovedny on.

  3. Vsadim se s Vami,ze s Thajwanem bude pokoj na vecne casy.A pokud by jste Vy mel armadu hrdlořezů,zacal by jste se venovat misto dobyvaní cizich uzemí filantropii a chytaní motylů.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*