Obětování demokracie pro zničení Trumpa
Sdílet článek:

VICTOR DAVIS HANSON

Tváří v tvář možnému návratu bývalého prezidenta Donalda Trumpa se současný program Demokratické strany dá shrnout jednoduše: „Museli jsme zničit demokracii, abychom ji zachránili.“

Toto úsilí má společné téma: V obavě, že by většina voličů mohla zvolit Donalda Trumpa, jsou oprávněné všechny prostředky, které jsou nutné k tomu, aby se zabránilo lidu zvolit si vlastního prezidenta.

Někdy se protidemokratická paranoia přenáší na státní a místní úředníky a státní zástupce, aby vymazali Donalda Trumpa z volebních lístků v primárkách a pravděpodobně i v obecných volbách.

Jeden z nevolených úředníků ve státě Maine, státní tajemnice Shenna Bellowsová, je demokratka, úřednice, která nikdy nebyla zvolena lidem, a neprávnička, která vydává právní nařízení. Přesto odsoudila prezidenta Trumpa jako viníka „vzpoury“.

A vymazala jeho jméno z volebních lístků.

Přestože nebyl prezident Trump nikdy obviněn, natož odsouzen za „vzpouru“.

Zákon, který Bellowová cituje, je ustanovení 14. dodatku z doby po občanské válce. Byl přijat před více než půldruhým stoletím. Nikdy nebyl určen k tomu, aby jej opoziční strana použila ve volebním roce k vyloučení konkurenčního prezidentského kandidáta.

V dřívějším případě v Coloradu Nejvyšší soud, složený výhradně z demokratů, v poměru hlasů 4:3 vyřadil prezidenta Trumpa z hlasování.

Celkově vzato, pouhých pět úředníků ve dvou státech vzalo přibližně 7 milionům Američanů právo volit prezidenta podle vlastního výběru.

Všimněte si, že prezident Trump v průzkumech stále vede nad současným prezidentem Joem Bidenem.

Někdy se dává přednost obvinění, aby se zabránilo Američanům hlasovat pro nebo proti prezidentu Trumpovi.

V současné době obvinili prezidenta Trumpa čtyři levicoví prokurátoři – tři státní a jeden federální.

Žádají soudy, aby urychlily obvykle letargický právní proces a zajistily, že prezident Trump bude během volebního cyklu v roce 2024 nepřetržitě vázán v soudních síních v Atlantě, Miami, New Yorku a Washingtonu.

Jejich cílem je zabránit prezidentu Trumpovi v kampani, protože čelí čtyřem levicovým prokurátorům, čtyřem liberálním soudcům a čtyřem nebo pěti převážně demokratickým porotám.

Všechna obvinění jsou však stále více zahalena kontroverzí, ne-li přímo skandálem.

Prokurátorka z Georgie Fani Willisová vedla kampaň na základě slibů, že dostane prezidenta Trumpa. Nyní čelí obviněním, že stíhání zadala nekvalifikovanému právníkovi zabývajícímu se újmou na zdraví – svému současnému skrytému příteli, který byl Willisovou bohatě placen a cestoval s ní na drahé výlety.

Newyorská stranická generální prokurátorka Letitia Jamesová se podobně ucházela o funkci na základě slibů, že zničí prezidenta Trumpa.

Absurdně tvrdí, že prezident Trump nadhodnotil svou nemovitost, kterou dal bance do zástavy. Ta však úvěr ochotně poskytla, profitovala z něj a neměla žádné výtky vzhledem k tomu, že prezident Trump splácel jistinu a úroky podle požadavků.

Manhattanský prokurátor Alvin Bragg je ještě zoufalejší. Nyní stíhá prezidenta Trumpa za porušení pravidel financování kampaně před téměř deseti lety a tvrdí, že dohoda o mlčenlivosti s údajným sexuálním stykem se nějak počítá jako porušení pravidel kampaně.

Zvláštní federální prokurátor Jack Smith tvrdí, že prezident Trump by měl být odsouzen za neoprávněné vyřazení utajovaných dokumentů po odchodu z funkce. V minulosti se podobné spory o prezidentské dokumenty řešily byrokraticky.

Biden například po odchodu ze Senátu a z funkce viceprezidenta neoprávněně vynášel tajné spisy a více než deset let je uchovával na nezabezpečených místech.

Všichni tito žalobci jsou neomylní protitrumpovští progresivisti.

Někteří komunikovali s právními orly Bílého domu, přestože se Biden v listopadových volbách pravděpodobně utká s prezidentem Trumpem.

Někteří státní zástupci sami čelí kontroverzím, ne-li skandálům. Někteří chtějí synchronizovat svá vleklé vyšetřování a obvinění, aby ztížili Trumpovu snahu o znovuzvolení.

Jindy se o kastraci prezidenta Trumpa snaží sám jeho rival Biden.

Prezidenta Trumpa označil za vzbouřence a viníka řady závažných zločinů proti demokracii – a to i přesto, že Bidenův vlastní generální prokurátor jmenoval zvláštního poradce, který má prezidenta Trumpa soudit právě na základě těchto federálních obvinění týkajících se demonstrací z 6. ledna, což je mrtvý kůň, kterého Biden pravidelně stále ubíjí k smrti, aby zastrašil voliče.

Biden pravidelně pomlouvá polovinu Ameriky, která podpořila nebo volila prezidenta Trumpa, jako „ ultramafiány“, extremisty a „polofašisty“, kteří by zničili demokracii.

Čím více však prezident Biden a levice používají zbraně soudního systému, aby zabránili prezidentu Trumpovi kandidovat, a čím více prezident Biden křičí a řve, že Trumpovi příznivci jsou protiameričtí a protidemokratičtí, tím více prezident Trump v průzkumech stoupá, zatímco prezident Biden klesá.

Levice v soukromí ví, že její historicky bezprecedentní škrcení demokracie zvyšuje Trumpovu popularitu. Ale stejně jako narkoman se nedokáže své závislosti na Trumpovi vzdát.

Souhrnně řečeno, levice vytváří historické, protidemokratické precedenty, které se jednoho dne demokratům vrátí jako bumerang, pokud republikáni vyhrají listopadové volby a budou následovat nový model demokratické mimoprávní politiky.

Demokraté trhají zemi na kusy způsobem, jaký tu nebyl od dob občanské války – zřejmě jsou přesvědčeni, že demokracii nelze věřit, a proto musí být obětována jako cena za zničení Trumpa.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*