Glosa MM: Dopadly na Polsko ruské rakety?
Sdílet článek:

Vzhledem k setrvale eskalující proxy válce USA a NATO s Ruskem do posledního Ukrajince musí být rakety, které dopadly na území Polska ruské, i kdyby nebyly.
My všichni, kteří to ať už přímo nebo nepřímo odnášíme a platíme, musíme mnohem silněji nutit obě strany konfliktu, tedy Rusko a USA s NATO, aby okamžitě ustaly s válečnickou rétorikou a řinčením dalšími a dalšími zbraněmi a zasedly k jednacímu stolu bez jakýchkoli předběžných, halasně vytrubovaných podmínek a slibů budoucích velkých vítězství, bez ohledu na zájmy výrobců zbraní, ometálovaných generálů a sebestředných politiků, toužících diktovat lidem své „pravdy“, a začaly se konečně chovat státnicky u vědomí toho, že jinak tato válka nemá a nebude mít vítěze, jen poražené, a že špatný mír je vždy stokrát lepší než „dobrá“ válka.
Pokud tak neučiníme, jsme spoluzodpovědní za vše, co bude následovat.

Nový britský premiér Rishi Sunak na jednání skupiny G20 vyzval Rusko, že nejlepší by bylo, kdyby „vypadlo z Ukrajiny“.
Tipněte si:
Vypadne dřív Rusko z Ukrajiny nebo Sunak z Downing Street 10?

Slova Volodymyra Zelenského k zapamatování:
Osvobození Chersonu je začátkem konce války s Ruskem.

Slova Víta Rakušana k zapamatování:
Zcela bezpečně se ovšem budeme moci cítit teprve tehdy, až se Rusko stáhne z Ukrajiny

Valné shromáždění OSN v pondělí schválilo rezoluci, která vyzývá k tomu, aby bylo Rusko pohnáno k odpovědnosti za to, že invazí na Ukrajinu porušilo mezinárodní právo. Podle rezoluce by Rusko mělo Ukrajině zaplatit reparace za způsobené škody, informuje agentura AP.
Tolik zpráva a nyní čísla:
Pro rezoluci hlasovalo ze 193 států 94 pro přijetí, 14 proti přijetí a 73 se zdrželo hlasování, mezi nimi státy jako Čína, Brazílie, Egypt, Indie, Indonésie, Irák, Izrael, Malajsie, Pákistán, Vietnam…
Jak vidno, svět se nám bohužel stále více a více dělí na euroatlantický Západ a zbytek světa…

Čtenář glos Z. S. mi napsal:
Evropská komise prý schválila pomoc české vlády pro velké firmy zasažené růstem cen energií v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu. Nevíte, prosím, jestli bude v dohledné době schválena i pomoc velkým firmám zasaženým růstem cen v souvislosti s odstavováním německých elektráren, neočekávaným růstem cen emisních povolenek a dopady Green Dealu?

Současná demokracie:
Diskuse vybraných lidí se stejnými názory.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*