Glosa MM: Komedie kolem Čapího hnízda




Sdílet článek:

Vůbec tu komedii kolem Čapího hnízda se souboji právníků a expertů netřeba sledovat, jasno jste mohli mít již dávno. Záleží ovšem na tom, jestli se od prvopočátku domníváte, že Čapí hnízdo byla malá firma, která neměla žádné vazby na Agrofert a reklama za více než 200 milionů byla plnohodnotně poskytnuta, nebo se domníváte, že šlo o typickou habaďůru.

Evropská komise odhaduje, že v letošním roce se pětinásobně zvýší zisky ropných, plynárenských a uhelných společností. Tyto neočekávané zisky nejsou výsledkem žádných ekonomických nebo investičních rozhodnutí, uvádí Komise, ale výsledkem „nepředvídatelného vývoje na energetických trzích v důsledku trvající nezákonné války na Ukrajině.
Dodávám:
Jasně, kdepak přemrštěný Green Deal s dotacemi, zavíráním atomových elektráren, nahrazování výpadků plynovými elektrárnami, kdepak emisní povolenky, kdepak burzovní spekulace, tedy dohromady vítězství rudozelené ideologie nad ekonomickými zákonitostmi, ale Putin za to může!
Ostatně, stačí si nalistovat varování skutečných odborníků dávno a dávno před válkou na Ukrajině, které politici nebrali vážně.

Ekonom Lukáš Kovanda:
Politici by měli lidem na rovinu říct, že zastropování cen elektřiny znamená jen úročené odložení platby za ni. Lidé si to později doplatí vyššími daněmi. Nebo inflací. A to i s úroky, které mezitím stát zaplatí z ještě výrazněji zvýšeného dluhu. Politici žádné peníze negenerují.

Advokát Zdeněk Koudelka:
Na Vrchní státní zastupitelství v Praze jsem 10. 9. 2022 podal trestní oznámení na blíže neurčené bývalé ministry zdravotnictví a úředníky Ministerstva zdravotnictví a členy a úředníky Evropské komise kvůli škodě 14 miliard korun způsobené našemu státu.
Za 7 miliard vakcíny stát již zlikvidoval a likvidace čeká vakcíny za dalších 7 miliard korun, protože jim končí doba použitelnosti. Tedy 14 miliard se spálí a bude se muset ještě platit i likvidace vakcín. Tím byla způsobena škoda na majetku státu nejméně 14 miliard Kč. Je neobvyklé, že stát převzal riziko obchodního neúspěchu, když jinak za obchodní neúspěch na trhu odpovídá podnikatel – výrobce či prodejce.
Ve věci spatřuji zejména trestný čin porušení povinností při správě cizího majetku tím, že za Českou republiku byly podepsány smlouvy o naprosto nepřiměřeném odběru zboží, o které nebyl zájem a o kterém již na počátku vzhledem k omezené upotřebitelnosti bylo zřejmé, že v takovém počtu nemůže být na území Čech, Moravy a Slezska využito. Dle odhadů z veřejných zdrojů by se za objednané množství mohl naočkovat každý občan státu 5x.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. S Čapím hnízdem šlo o to, že se Babišovi naskytla možnost získat dotaci, pokud z něj udělá samostaný malý subjekt a pokud po dobu dvou let tímto malým subjektem zůstane. Z hlediska naplnění těchto podmínek bylo podle zákona zcela bez významu, jak malá firma vzikla (jestli třeba oddělením z velké firmy) a rovněž bylo zcela bez významu, co se po dvou letech existence s touto malou firmou stalo (zda se případně opět s velkou firmou nesloučila). Pokud Babiš podmínky zákona pro přijetí dotace splnil, těžko lze hovořit o nějakém podvodu z jeho strany. Jen využil možností zákona, jak to nepochybně dělaly a dělají i jiné ekonomické subjekty, aniž by je za to kdokoli trestně stíhal.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*