Glosa MM: V duševní tísni
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Sonda Pioneer 10, vypuštěná před 50 lety šíří ve vesmíru (stejně jako Pioneer 11) nebezpečnou dezinformaci, totiž že na Zemi existují jen dvě pohlaví! Činitelé, kteří se této dezinformace dopustili, pokud jsou ještě naživu, by měli být řádně potrestáni a ihned vyslána další sonda s opravenou verzí nazvaná CRETIN (CoRrEcTINg mission).

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) v pondělí společně s americkým velvyslancem Bijanem Sabetem podepsala memorandum o porozumění mezi Českem a USA a smlouvu na nákup letounů 5. generace.
Tak tuto zprávu si dobře zapamatujte, tahle šílenost nás totiž bude pronásledovat ještě léta.

„Musíme hledat řešení, jak podpořit svobodu slova, ale zároveň neohrozit naše demokratické společnosti. Bylo by velkou chybou akceptovat, že něco není možné regulovat, pokud to má schopnost ohrozit vlády,“ varoval ministr zahraničí Jan Lipavský.
Tak to je ovšem nebezpečná bolševická výhrůžka! Podstatou demokracie přece je, že mizerná vláda by měla být opozicí ohrožena a svržena, k čemuž je svoboda slova nezbytná. A co platí o svobodě obecně, platí o svobodě slova dvojnásob: buď je, nebo není.

Takže tedy je jeden příklad, jak podpořit svobodu slova a přitom zároveň neohrozit naši demokratickou společnost.
Dříve: Německý koncentrační tábor Osvětim osvobodila sovětská armáda 27. ledna 1945.
Nyní: Nacistický koncentrační tábor Osvětim byl osvobozen 27. ledna 1945.
Dřívější dochované zmínky v pamětech vězňů, že nejhůře se k nim chovali ukrajinští příslušníci SS a z pobaltských států, je nezbytné pokládat za zrůdnou putinovskou propagandu, kterou u nás šíří jeho přívrženci a dezoláti.
Určitě si přečtěte tento odkaz!

Evropská unie se může zaměřit na podkopání maďarské ekonomiky, pokud Maďarsko 1. února bude i nadále vetovat pomoc Ukrajině, píší Financial Times s odkazem na dokument vytvořený úředníky EU.
Strategie plánuje oslabit forint a podkopat důvěru v Maďarsko od investorů ve snaze poškodit hospodářský růst a pracovní místa v zemi.
Vidím, že je nejvyšší čas vynalézt po „humanitárním bombardování“ ustálené spojení „demokratické vydírání“.

Milan Syruček v rozhovoru s Parlamentními listy o své nové knize „Rusko – ukrajinské vztahy: Mýty a skutečnost“:
Ruská říše je skutečně velká, má zálohu a základnu, jakou nemá žádný jiný stát na světě, ani USA nebo Čína. Tou je Sibiř s celou Mendělejevovou soustavou prvků, o velikosti 166 našich republik, s hustotou obyvatel 2 obyvatelé na kilometr čtvereční. Projel a především prolétal jsem ji celou, můj přítel Vasja Peskov si pro nás půjčil od geologů vrtulník (i s pilotem, samozřejmě). A teprve tak jsem pochopil, v čem je největší záloha Ruské federace. Ale to by bylo povídání na zcela samostatný článek.

Daniel Hůle z Člověka v tísni:
„Pro budoucnost Evropy neexistuje důležitější priorita než pomoci Ukrajině. Evropské země, včetně nás, musejí přejít do režimu válečné ekonomiky. I za cenu obřího zadlužení začít zbrojit a zásobovat Ukrajinu i samy sebe. Už za rok může vládnout USA Trump.“
Dodávám:
Ten člověk je zřetelně v duševní tísni…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

9 Comments

 1. Tak s něčím podobným,co autor zniňuje o té Osvětimi jsem se už setkal-v knize Byl jsem Mengeleho asistentem od M.Nyszliho(vydáno 2009)autor,jenž má být očitý svědek veškerého dění popisuje,že nejhorší dozorci u židovských vězňů,hlavně tuším malých dětí(jestli si dobře vzpomínám) byli rómové-u toho ale byla hvězdička a dole na té stránce vysvětleno něco v tom smyslu,že “dnes již víme,že to není pravda a autor se mýlí”-kniha okamžetě letěla pryč,protože buďto čtu literaturu faktu a nebo nějakou fikci,která si pravdu upravuje tak,jak se to někomu hodí-výpovědní hodnota takové knihy je pro mě absolutně nulová

 2. No jo, nejhůř se chovali k vězňům ukrajinští příslušníci SS. To dá rozum, protože russáci tam z logiky věci dozorce nedělali.

  • Kyž tak čtu ty vaše zuřivostičky, říkám si, že by mě zajímalo, jestli vás má někdo rád, jako sůl?

   • Ale madam nebo pane, o jakýchpak zuřivostičkách nám to tu ráčíte psáti? Kdo je tady plný zloby a nenávisti, jste jedině vy, bezmozkoví podporovatelé agresivní severoasijské svoloče a jejího kremelského führera vajgla; na každý jen trochu odlišný názor neomylně reagujete tupým řevem a slovníkem páté cenové skupiny. Tak se zkuste probudit, ju??
    A jestli mě má nebo nemá někdo rád, do toho je vám s prominutím Veliké, ale opravdu Velikánské Kulové. Zkuste si zamést před svým prahem.
    Pěkný večer!!

    • No popravdě mi přijdete takový neklidný. Zkuste nějakou fyzickou práci, nebo alespoň delší procházku na čerstvém vzduchu. Rozčilovat se nad věcmi, které nemůžete změnit, znamená ničit si zbytečně zdraví. Někteří lidé si holt vždycky budou myslet něco jiného než Vy. A snažte se najít si spřízněnou diskusi, zde budete patrně za outsidera.

   • Mimochodem, taky přispíváte do diskusí na PP, že?
    Tam vám zlostné, nenávistné a nekonečně vulgární výlevy bez jakéhokoli relevantního obsahu od zvracejících primitivních frustrátů a všelijakých duševně zaostalých psychopatů, fanaticky zabořených v rusácké prdeli, infantilně vzpomínajících na bolševismus a nenávidějících všechno, co jen trochu zavání inteligencí, kultivovaností a civilizací, připadají v pořádku???
    Nebo jste někdy někoho z nich taky takhle dojemně politoval/a?
    Asi ne, že?
    Tak si mě laskavě neberte do huby!!

    • Váš příspěvek mi inteligencí, kultivovaností ani civilizovaností věru nezavání, jestli jste tu civilizaci myslel takto.
     Je to vulgární výlev bez jakéhokoliv relevantního obsahu, zřejmě výplod primitivního křiklouna.
     Hledejte si sobě rovné, pane, zde se na Vaše plky každý vykašle.

     • Takže jsem se trefil a je zjevné, že vy už jste si sobě rovné našel.
      Nebojte, už tady nebudu svými plky narušovat vaši dojemnou kremlofilckou „diskusi“.
      Pan Kechlibar kdysi pěkně napsal, že když se člověk zapojí do žumpy těchto „diskusí“, stane se sám dřív či později součástí této žumpy.
      Máte pravdu, končím, už součástí té vaší žumpy nebudu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*