Glosa MM: Ukrajina žádá na příští rok od USA 14 miliard dolarů na provoz státu
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Sociolog Jan Keller, jenž v letech 2014 až 2019 působil v europarlamentu, hovoří o tom, proč nemá v Česku politické ambice. Jedním z hlavních důvodů podle jeho slov je, že nemá přehled, co se děje v zákulisí.
„Musíte vědět, kdo to s kým táhne, kdo je na koho napojený. Kdo komu za co vděčí. Kdo má jaké kontakty. Kdo je naopak lstivý. A kdo s kým jezdí na dovolenou do Itálie. A když toto všechno nesledujete, tak nemáte v politice co dělat, a ostatním jste pro smích. Dříve nebo později vám dají najevo, že prostě mezi ně nepatříte.“

Policie v Pasově odstraňovala předvolební plakáty s nápisem „Alles für Deutschland“ („Vše pro Německo“), jehož používání je trestné vzhledem k tomu, že šlo v minulosti o heslo nacistů.
To je opravdu nebezpečné heslo, co říkáte? Navíc zadavatel jen graficky využil toho, že Alternative Für Deutschland má stejná začáteční písmena.
Svědčí to ovšem o jednom jediném: strach z AfD sílí…

Ještě za ministra Lubomíra Metnara (ANO) uzavřelo ministerstvo obrany miliardovou smlouvu na dodávku tisícovky násobně předražených kulometů MINIMI. V dubnu 2022, tedy již za ministryně Jany Černochové (ODS) byla cena za kulomety navýšena z 1,1 miliardy na 1,5 miliardy a kulometů velmi pravděpodobně nebude víc. Kulomety nedodává belgický výrobce, ale překupník CB SERVIS CENTRUM. Kverulanta zajímají podrobnosti o nákupu, zejména jednotková cena. Ministerstvo obrany včele s Janou Černochovou mu je však odmítlo poskytnout. Překupník, který kulomety dodává, si to prý nepřeje. Kverulant ministerstvo obrany zažaloval za nezákonný postup a Městský soud v Praze jeho žalobě nedávno vyhověl. Přesto mu Černochová informace opět odmítla poskytnout. Proto se Kverulant domáhá poskytnutí požadovaných informací prostřednictvím exekuce.

Polský ministr obrany Mariusz Blaszczak v pondělí se zástupci americké vlády podepsal smlouvu o nákupu 486 raketometů HIMARS. Informují o tom polská média. V minulosti polská armáda získala 18 těchto salvových raketometů.
Těžká paranoia v přímém přenosu…

Bloomberg:
Ukrajina žádá na příští rok od USA 14 miliard dolarů na provoz státu.
Jaký další důkaz, že jde o proxy válku USA s Ruskem ještě potřebujete?

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. K té podpoře ušáků z naší strany patří i to (?),že vojáci z povol. mají zakázáno opustit (třeba dovolená) republiku – tohle jsem ale jenom zaslechl.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*