Glosa MM: Inflace v červnu dosáhla 17,2 %
Sdílet článek:
Inflace v červnu dosáhla 17,2 %. Podle analytiků vrcholu dosáhne nejspíše v červenci, kdy se přiblíží úrovni 20 %. Nejvíce zdražují ceny bydlení a potravin. Ty zdražily o 18%, ovšem cena mouky o 69,6 %, chleba o 28,6 %, drůbežího masa o 32,8 %, polotučného trvanlivého mléka o 42,3 %, másla o 55,8 %, ostatních jedlých olejů o 58,7 % a cukru o 41,3 %. Elektřina o 31,6%, pohonné hmoty o 47,5%.
Takže, jak vidno, inflace pro normálně žijící rodinu je mnohem vyšší, než těch 17,2%.
Ale klid. Vláda se o nás postará. Hlavně buďme stateční jako Ukrajina, jak tuhle při jiné příležitosti prohlásil ministr vnitra Rakušan.

Míra inflace v USA v červnu překvapivě vystoupila na 9,1 procenta. V eurozóně podle předběžných údajů činila 8,6 procenta, Evropská centrální banka (ECB) však základní úrok přesto drží na rekordním minimu nula procent.
Jedni experti jsou překvapení, ti z Evropské centrální banky se marně snaží proplout mezi Scyllou a Charybdou, neboť společná měna Němců, Holanďanů, Řeků, Italů a Španělů (abych jmenoval jen některé) je holt politický projekt a ekonomický nesmysl.
.
Bývalý velvyslanec USA u OSN, sekretář ministerstva zahraničí pro mezinárodní záležitosti, podporovatel války proti Iráku a bezpečnostní poradce Donalda Trumpa John Bolton řekl během televizního rozhovoru, že pomáhal plánovat převraty v jiných zemích.
Překvapení? Dozajista ne.

.

„Proč se soustředíte na dodávání zbraní?” zeptal se bývalý německý kancléř Gerhard Schröder. „Válku lze ukončit pouze diplomatickým jednáním. Osud vojáků a ukrajinského civilního obyvatelstva lze zmírnit pouze diplomatickým řešením,” pokračoval v rozhovoru s Frankfurter Allgemeine Zeitung. V rozhovoru s deníkem dal navíc jasně najevo, že jednání podle něj zatím selhala kvůli Ukrajině.
Dodávám: V tom posledním se ovšem mýlí. Jednání doposud selhala kvůli tomu, že USA stále chtějí bojovat s Ruskem do posledního Ukrajince.

Tucker Carlson na Fox News:
V dubnu 2021, kdy jsme již déle než rok trpěli covidem, vzrostl čínský HDP na novou rekordní úroveň. Po pandemii rostl pak čínský HDP ještě rychleji, než před ní, takže Čína záhy překoná USA a stane se dominantní světovou ekonomikou. Pokud by někdo něco takového předpovídal před deseti lety, vysmáli bychom se mu. Teď je to realita. Jinými slovy, koronavirus nezměnil jen Spojené státy, ale změnil rovnováhu sil ve světě.

Z čínského webu www.guancha.cn:
V americko – ruské válce na Ukrajině je jedinou jistotou prokazatelné obsazení měst. To je nepřehlédnutelný fakt. Zbytek jsou žvásty.
Rusové si Oděsu jistě vezmou a může to být poslední cíl útoku. Protože Oděsa je příliš strategicky důležitá. Pokud by se stala základnou amerického námořnictva, byla by obrovskou hrozbou pro Krym a dokonce i pro ruské černomořské teritorium. Takže s Oděsou nemůže být žádný kompromis, rozhodně ji musí obsadit.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

 1. https://www.zvedavec.news/komentare/2022/07/9236-agonie-zapadu.htm
  ctrl
  včera 13.07. 22:02
  Thierry Meyssan? Už zase?

  Radim 185.?.?.?

  To je srandy, Thierry píše o agónii západu už pěkně dlouho, stejně tak místní prokremelské osazenstvo. Těch pádů západu na kolena už mělo být tolik, že by se to nedalo spočítat ani na prstech všech končetin [smích] A ono stále kulový, soudruzi [smích]

  99999

  dnes 2022-07-14 10:22:10
  Na agonii západu se vykašlete.

  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 199.?.?.?

  V mainstremu oligarchátu (vládě a komorníků komor) vždy uvidíte nadšeně křepčící aspeny a jiné zaprodance. Je to společnost “elity a ví jak ovládnout nativně great reset-ované. Od čeho mají zkumáky a mocenský aparát. Akorát to jen vypadá že chtějí orat s vyhublou zchromlou starou vydojenou kravkou s neutuchajícím nadšením úderníků.
  https://pravyprostor.net/o-euru-a-dolaru-s-habeckem-ve-sprse-a-spidlou-pred-senatem/#comments

 2. Nejedná se o novou měnu
  Je důležité si uvědomit, že CBDC není nová měna. Je to jen nový platební kanál. Digitální dolar je stále dolarem. Digitální euro je stále euro. Jde jen o to, že tato měna nikdy neexistuje ve fyzické podobě. Je vždy digitální a její vlastnictví je zaznamenáno v účetní knize vedené centrální bankou.

  Budete mít účet, na kterém bude uvedeno, kolik digitálních dolarů vlastníte. Převádí se pomocí aplikace v chytrém telefonu nebo stolním počítači.

  V mnoha ohledech jsou samozřejmě dolarové transakce již digitální. Většina lidí přijímá peníze bankovním převodem, nakupuje kreditními kartami a platí účty online. Všechny tyto transakce jsou digitální a šifrované. Rozdíl u CBDC spočívá v tom, že nepotřebujete banky ani společnosti vydávající kreditní karty nebo dokonce PayPal.

  více zdroj

  https://www.financnininja.cz/l/vitejte-v-roce-1984/

 3. Ukrajinci se před válkou viděli jako ochránci Evropy před nenáviděným Ruskem. Nějak jim však unikalo, že hlavní hráči Evropy spíš chtěli s Ruskem spolupracovat. Komu se jejich ideologie hodila do krámu, byli Američané, Angličani, kteří si utrhli ostudu s ochranou sběhlych ruských špionů, vždy rusofobně naladění Poláci a pak vládnoucí režimy některých malých států, které na rusofobii založili svou cestu k moci.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*