Ukrajina žaluje Kanadu za porušení sankcí dodávkou turbíny na opravu plynovodu
Sdílet článek:
Západní země Ukrajině až nekriticky podlézají, posílají zbraně na vyvražďování civilistů na Donbase a  již tak dost bohatým oligarchům další miliardy na jejich paláce. To vše se děje  na úkor evropských obyvatel, kterým však nejvíc přitěžují pro Evropu ničivé sankce.

Ukrajina však nyní  doslova kouše do ruky toho, kdo ji krmí. Chce, aby se na ruském plynu závislá Evropa této komodity zřekla. A nyní, když se chystá Kanada poslat turbínu na opravu plynovodu, Ukrajina zemi žaluje za porušení sankcí.

Poté, co si Zelenský kvůli dodávce turbíny předvolal kanadského velvyslance, nyní  Ukrajina pokračuje ve svých výpadech: Zasahují proti výjimce na dodávku turbíny Siemens pro plynovod Nord Stream 1, která byla dodána z Kanady.
„Ukrajinský světový kongres“ uvedl, že podal žádost o přezkoumání u kanadského federálního soudu, požadující, aby soud zrušil rozhodnutí udělit Siemens povolení k zaslání turbíny.

Už v pondělí večer ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský řekl, že kanadský velvyslanec byl předvolán s ohledem na „nepřijatelnou výjimku ze sankčního režimu proti Rusku“. Zelenský řekl ve videozprávě:

„Pokud si teroristický stát může vynutit takovou výjimku ze sankcí, jaké výjimky chce zítra nebo pozítří? Tato otázka je velmi nebezpečná a to nejen pro Ukrajinu, ale i pro všechny země demokratického světa.“

Přestože Kanada dodává turbínu Siemens (která je v současné době v Kanadě v servisu) do Německa, Zelenský věří, že může Kanadu také dostat pod zcela neoprávněný tlak. Teprve z Německa má být turbína následně dodána do Ruska. Siemens oznámil, že turbínu nainstaluje co nejdříve.

Ovšem Ukrajina trvá na tom, že turbína nesmí být dodána a Evropa si má prý plyn zajistit jinak. Není snad nic podivného, že v tomto stojí za Ukrajinou i USA, neboť těm se slabá Evropa vždy hodila.

Bez plynu padne nejen německý průmysl, ale i průmysl v okolních zemích, ostatně, také my jsme na tomto plynu závislí. Copak Ukrajinci nechápou, že bez ruského plynu bude Evropa na pokraji ekonomického kolapsu? A kdo bude zodpovědný za rekonstrukci Ukrajiny? Rozhodně ne ukrajinští mafiáni, kteří se ve svých luxusních vozech sjeli do Prahy, Varšavy nebo Vídně , kde bydlí v 5hvězdičkových hotelech. A k tomu ještě jako kapesné ke svým mnohamilionovým kontům dostávají od idiotských vlád těchto států dávky.

Ukrajina má údajně  připravený také návrh, jak lze Evropu zásobovat plynem navzdory odstaveným plynovodům Nord Stream: Existují skutečné alternativy k pokrytí nejen německých potřeb plynu, včetně nákupů přes ukrajinský plynovod. To, že by se pak Evropa stala závislou na Ukrajině, by vládcům v Kyjevě mohlo vyhovovat. Lze si celkem jednoduše představit, s jakými požadavky by pak byly dotčené evropské země konfrontovány. Navíc, Evropa musí plynovou krizi řešit okamžitě. A to se při stávající infrastruktuře jinak než s ruským plynem nedá…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,18 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

 1. Ukrouští nacističtí paraziti si myslí, že budou diktovat tzv, západnímu světu donekonečna. Feťácký komediante a vrahu Ukrajinů a nejen jich, brzy se dočkáš. V Yankees brzy lid odstaví tvého chlebodárce Bideta.

  • Z tranzitu ne? Ale on asi není, že by safra. To by tak hrálo tak pustit N2 který přes ukr nejde, zbláznili jste se? Neměli by přijmy na dodávky šrotu, teda zbraní.

 2. Ta arogance, neomalenost a až drzost, to bude zřejmě jedna z “pěkných” ukrajinských národních vlastností. Ten současný holport USA a jejich nohsledů lze snad již nazvat mocenskou osou. Znaménko + nebo – si k tomu doplňte sami.

 3. Nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme….Americko-ukrajinský nebo možná bruselsko-ukrajinský premiér P.Fiala s českými nebo moravskými kořeny, to vyřeší, to vymyslí….

  Celou dobu vykřikuje, jak ruský plyn nepotřebujeme a když RF se nám snaží v předstihu vyhovět tak je problém. Velký problém. Kdepak fialoví eurosoudruzi udělali tu pověstnou chybu?

 4. Ukrajinci se sebezáchovně snaží omezit příjmy rF za prodej plynu, které rF používá k financování války vůči Ukrajině. To je v celku rozumné a logické. Protože vědí, že dodání turbíny z Německa do ruska nezabrání, protože na přeprodeji plynu Německo nehorázně vydělává a vydělávat hodlá mimo jiné i na náš úkor, a protože evropský právní systém takové bleskurychlé zatržení transakce ani dost dobře neumožňuje, zkoušejí to v Kanadě, jejíž anglosaský právní systém, blízký tomu americkému, dává určitou šanci celou operaci alespoň pozdržet a donutit tím Evropu k řešení nespoléhajícímu na ruský plyn tj. návrat ke stabilním zdrojům elektřiny uhlí/jádro, infrastrukturní změny ve vytápění, používání plynu jen na nezbytné průmyslové využití, realizace alternativních dodávek ne jen tlachání o nich, stavba nových plynovodů z nalezišť v okolí Kypru a pobřeží Izraele (+nezbytné zaříznutí sultána), z douhodobější perspektivy břidličný plyn a ropa a opuštění zeleného šílenství atd. Německo se svým přístupem je nepřátelské nejen k Ukrajině, ale i k nám a ke všem dalším odběratelům plynu přes NS, které bere na hůl víc než rusáci.

  • Ukrajinci mohli a měli za celých 8 let po MINSK II vyřešit problémy s ruskojazyčnou částí UA a Ukrajina mohla zůstat celistvá….ovšem radikální batalion Azov, který tam má velký vliv v politice to nedovolil. A Západ s OBSE taky na to kašlal. To nemohlo dopadnout dobře…a taky nedopadlo…

   Dnes už je to bohužel regulérní hospodářská a i částečně vojenská válka Západu s Ruskem….zbytek světa do konfliktu nezasahuje, je neutrální a s Ruskem normálně spolupracuje a obchoduje….no, zrovna moc nám to ke cti nejde, na UA umírají desetitisíce
   nešťastníků měsíčně a měli bysme to zabíjení zastavit a né to podporovat….sorry jako…

 5. Ano tisíce ukroušů umírá ve válce neboť miliony jich zneužívá evropskou pohostinnost. Prostě evropa díky tzv. západu zdegenerovala, tak se nelze divit.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*