Zkažená dovolená v Chorvatsku. Lidé se místo krásných pláží koupou ve výkalech
Sdílet článek:
Na letošní vysněnou dovolenou v Chorvatsku řada lidí nezapomene. Bohužel nikoliv v pozitivním duchu, ale v důsledku velmi nepříjemných zážitků. Stále více Čechů, kteří jsou nebyli byli v Chorvatsku, přináší informace o tom, že moře je zde skutečně velmi výrazně znečištěné.

Špína po pobřeží

Je to o to více zarážející, že tyto zprávy přicházejí prakticky krátce poté, co v zemi vůbec začala turistická sezóna. Pokud bude tento trend pokračovat, bude pobřeží na konci léta skutečně velmi znečištěné. Příliš tomu nepřispívají ani dva turistů, kteří do Chorvatska letos vyrazili. Místní mluví o rekordní sezóně.

Většina turistů přitom do Chorvatska vyráží za krásným a čistým mořem, kterým už se jiné země příliš chlubit nemohou. Například na řadě míst Itálie je voda již velmi znečištěná. Jak se ale zdá, tato nepříjemnost dostihla už i Chorvaty.

Problematická je situace zejména podél oblíbené Makarské riviéry. Z městeček Baška Voda, Podgora, Tučepi nebo přímo Makarské lidé hlásí skutečně nepříjemné zážitky.

Kromě toho, že je tu strašně moc lidí, tak je letos moře opravdu špinavé. Běžně v něm plavou výkaly, splašky, toaletní papír nebo vložky. To vše obklopené nechutnou mastnou skvrnou. V tom se koupat nebudeme a jedeme jinam,” říká pro AAzdravi.cz paní Dana, která byla ubytována v Podgoře.

Lodě a roury

Místní to svádí na lodě, které plují nebo kotví podél pobřeží. Podobné problémy se objevovaly i v minulosti, letos jsou ale extrémní. Posádky lodí prý vypouští odpad do moře a ten pak připluje k pobřeží.

Ne vše je ale možné svést na lodě. “Podél pobřeží jsme zaznamenali hned několik velkých trubek, ze kterých pravidelně do moře něco vytéká. Každopádně to tvoří nepěknou pěnu a hodně to zapáchá,” tvrdí Pavel, který se s rodinou vrátil z Makarské.

Mnozí bohužel v Chorvatsku používají moře jako levnou kanalizaci. Pokud jsou ale tyto vývody na splašky v podstatě u pláží, je to velký problém, který příliš nejde dohromady se silným turistickým ruchem.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. “Stále více Čechů, kteří jsou nebyli byli v Chorvatsku”…
    Chtělo by to trochu vycizelovat…

    • “Příliš tomu nepřispívají ani dva turistů”

      Tak zatím tam byli dva turisti a už to mají znečištěné ? :))))

1 Trackback / Pingback

  1. Zkažená dovolená v Chorvatsku. Lidé se místo krasnych plaží koupou ve výkalech | - مجله خبری مد و استایل - مد و استایل

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*