Saúdská Arábie, Egypt a Turecko plánují vstoupit do BRICS
Sdílet článek:

Předsedkyně mezinárodního fóra BRICS Purnima Anand uvedla, že Saúdská Arábie, Egypt a Turecko plánují připojit se k příslušné organizaci . Píše o tom Izvestija.

O některých státech lze podle Ananda rozhodnout již na příštím summitu, který se bude konat v roce 2023.

Již dříve Argentina a Írán vyjádřily přání vstoupit do hospodářské unie Brazílie, Ruska, Indie a Číny  .  V západním tisku při této příležitosti uvedli, že po sankcích „Putin hledá nová spojenectví”.

Později mohou do BRICS vstoupit nejen Argentina a Írán, ale také Indonésie a Egypt . Článek Frankfurter Allgemeine Zeitung informoval, že Čína prosazuje zařazení čtyř nových států do BRICS, ale Indie, Brazílie a Jižní Afrika jsou proti kandidatuře Indonésie a Egypta.

Připomeňme, že dříve se konal summit BRICS , který organizoval Peking. Bylo to první mezinárodní fórum prezidenta Ruska s dalšími hlavami vedoucích států od začátku války. Země BRICS prohlásily, že podporují jednání mezi Ruskem a Ukrajinou.

SUA

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Íránci a Saudové si budou mít jistě hodně co říct. Možná by mohl přistoupit i Pakistán a hledat společné zájmy s Indy..

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*