Odpustky dnešní doby
Sdílet článek:

AN

V časech, kdy světu vládla katolická církev tak pevně, že mohla prodávat lidu odpustky za hříchy asi nikoho nenapadlo, že by se doba otočila a odpustky vymizely. Bohužel pro církev došlo k rojení kacířů. Kacířům se postupně povedlo vysvětlit lidu, že odpustky není potřeba platit.

Na mnoho let byl s odpustky pokoj. Až dnes se rodí církev jiná a odpustky znovu přinášející. Tato církev je skrytá a vedená vůdcem bez hlavy a jména. Pro jedince s citem pro jazyk český se předem omlouvám, ale toto označení je nejvíce vhodné k povaze níže popsaných zvyklostí „církve“. Pro účel tvorby článku pojmenuji tuto organizaci jako: „Církev konzumní odpovědnosti“.

Církev konzumní odpovědnosti má za cíl vzbuzovat ve všech lidech pocit viny za věci, které jsou přirozené a do současné doby nebyly penalizované ničím jiným než závistí méně úspěšných jedinců. Ano, jedná se o nakupování všeho. Od hamburgeru po elektroniku a vůbec veškeré zboží světa. Církev konzumní odpovědnosti požaduje po každém nákupu od nakupujícího „drobný dar“ tj. odpustek na dobročinné účely. Jak to celé funguje?

Příklad odpustku (fyzické osoby)

Máte chuť na hamburger ve společnosti XYZ. Jste uvědomělý občan a neprskáte na pokladní, hamburger objednáte přes samoobslužný kiosek. V kiosku se chystáte zaplatit za kus vybraného mrtvého mletého masíčka v housce 149 Kč. Následně můžete před zaplacením ještě ve vyskakujícím okénku „pustit chlup“ a přispět na charitu např. 20 Kč.

Přeloženo do jazyka naší nové církve: „Jsi bohapustý měšťák, který konzumací masa přispívá k produkci CO2 a tím dusíš matku Zemi. Přispěj proto na charitu a ulehči svému bídnému svědomí a uhlíkové stopě. Slibujeme, že za tvých 20 kč nadělíme dětem v Africe mapu Evropy, aby až jednou vystudují medicínu trefily k tobě domů léčit tvou obezitu! A to není všechno ty konzumní neznabohu, zafinancujeme z našich zisků pěstování bio banánů a tím snížíme to tvoje CO2.“

Tato církev tedy využívá pocitu viny za náš „prvotní hřích“ touhy po nasycení. Proto před církví nelze ospravedlnit jednání, které vede ke konzumu. S takovou církví se v současné době nedá bojovat, protože je v korporátním světě zakořeněná, a to se už vůbec nebavíme o sféře státní, kde jí holdují celá ministerstva. Noví kacíři zatím nepovstali, a proto nezbývá než platit a šířit věrouku.

Příklad odpustku: (právnické osoby)

Z podstaty existence IČO produkuješ CO2. Jsi zlá korporace. Za produkci CO2 musíš činit pokání, proto při prodeji každého produktu nabídneš zákazníkovi (fyzické osobě) možnost „dobrovolně“ přispět na bohulibé činnosti např. výuku zeměpisu nebo pěstování bio banánů.

Myslíš si, drahá korporace, že budeš odporovat naší jediné správné víře? Jen počkej a uvidíš. Nebudeš s námi činit dobře, pak rozmázneme tvé produkty na všech sítích jako nespolehlivé. Masy našich věřících oblehnou korporátní výrobní závody tak dokonale, že neprojede ani dodávka. Je ti málo, že tvůj závod je fyzicky blokován? Raději už neděláš fyzické produkty? Neboj, i na takové korporace umíme zakleknout. Stačí jen vhodně udělat kampaň v médiích a následně vyválet vašeho manažera v jakémkoliv vymyšleném skandálu. Zapojíme spřátelené věřící novináře, aby skandál pěkně rozmázli. Stále jsi nespolupracující korporace? Nevadí, máme prostředky na elektronický boj. Naši hackeři si posvítí na tvoje data a stejně tak i na data subdodavatelů, zaměstnanců a financující banky. Zkus si nás žalovat. Nedomůžeš se ničeho! Marni čas a peníze na soudech a látej díry v softwaru. Vše to vede k tomu, že padají akcie! Jaképak prémie pro manažery, když burza padá. Navíc pamatuj, že tvoje moudrá konkurence už pro nás agituje až do vlastního zhroucení!

Příklad odpustku: (státní instituce) vzato od nejnižšího pěšáka po nejvyšší politiky

Jsi úředník nebo politik a chceš mít klid a práci, případně spokojené voliče. Dej se na naši víru a podporuj nás nově uvalenou daní či nařízením, jak mají lidé žít v souladu s matkou Zemí.

Začneme od nejnižších úředníků. Co se ti za to dostane, ty příživníku na slávě tvého šéfa. Za prvé hřejivý pocit u srdíčka, že pomáháš dobré věci a jsi proto dobrý, i když v práci kradeš papír a zvyšuješ spotřebu inkoustu v tiskárně, protože tiskneš fotky kočiček z internetu. Navíc konání v souladu s naší vírou dělá šťastného tvého šéfa.

Máš sexy mozek, jsi politik na úrovni a chceš oslovit voliče? Máme pro tebe mnoho předehřátých voličů, které můžeš oslovit s novou vizí, jak produkovat bio banány na dotace, a protože to už lidi znají od korporací „z reklamy“, určitě tě budou volit. Navíc i naše hodné korporace podporují uvědomělé politiky finančním darem 15 076 276 Kč na kampaň.

Jo a už jsme zmiňovali novináře? Máme spoustu věřících novinářů, kteří z přesvědčení budou propagovat politika, co prosazuje bio banány! Je ti to málo? Věř, že tě podpoříme, i když se bio dotovaným banánům dařit nebude, přeci k tobě propašujeme mírnou provizi z prodeje či alespoň další trafiku ve státní nebo korporátní správě. Navíc, když jsi s námi, můžeš si vždy udělat kšeft pro sebe v mezích víry. Za mírný odpustek odpouštíme všechny hříchy. Například za dopomoc ke korýtku chceme jen drobné granty pro naše věřící. Nemusíš se bát, že grant dáš z vlastního. Z erární kasy se reklama v novinách na konzumaci bio banánů platí sama.

Kde na to církev bere novináře? Jednoduché. Novinář z podstaty potřebuje téma. Co takové pěstování bio banánů a vzdělávání v zeměpisu? Taková témata jsou přeci žádána čtenářskou veřejností. Dotace a granty jsou na takové články vypsány…

Jak verbujeme hackery? Recyklujeme z vyhořelých IT pracovníků, kteří chtějí spasit svět, protože vyhořeli v korporátu. Našim hackerům dá církev možnost pomstít se korporátu, protože nejlépe se mstí ve jménu našeho dobra.

Kruh se uzavřel.

Veškeré příklady byly smyšleny pro účel článku.  Pro všechny, kteří dočetli až sem, článek je fikce! Spěte sladce!

*kacíř = heretik, tj. člověk popírající církevní učení

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*