Glosa MM: Desinformace?!
Sdílet článek:
Datový analytik František Vrabel:
„Z komunity dezinformátorů často zaznívalo, že zde panuje cenzura, dochází k zatajování informací a určitá média jsou manipulativní. Dezinformátoři plně propadli konspiračnímu pohledu na svět.“

Čtenář glos K. F. mi včera napsal:

Dnes asi v 8.45 jsem na webu Novinky.cz reagoval na článek, kde se prezentoval zřejmě cenzor, nějaký Vrábel a ujišťoval čtenáře, jak správnou cestu vede vláda a ministr propagandy (vnitra) Rakušan, když blokují tzv. dezinformační weby. Napsal jsem:

Blokování jiných webů od státní moci není nic jiného než cenzura. Je to i v rozporu s Ústavou ČR. Lidé mají právo na svobodné informace. To jestli je web dezinformační nebo není si každý i s průměrnou inteligencí vyhodnotí sám. Nepotřebuje na to žádné cenzory a Vrábely. Mimochodem Fiala se včera zmínil, že chce ustanovit zvláštní úřad pro sledování a potlačování těchto webů. Svoboda opět dostává na frak.

Odměnou mi byl mail s oznámením blokace do diskuzí na Novinkách do 13. 3. 22. Tak, kdo je dezinformační web? Proč Novinky nejsou také blokovány?

***

Jonathan Turley, americký právník, spisovatel, komentátor, právní analytik medií a profesor právnické fakulty George Washington University, napsal na svých stránkách:

Tento týden ohlásil Nejvyšší státní zástupce České republiky Igor Stříž, že projevy podporující ruského prezidenta Vladimíra Putina a ruskou invazi budou trestné se sazbou až tři roky. Je to kuriózní způsob boje proti tyranii tyranskými prostředky proti svobodě slova.

Zákony, které mají být použity, by byly ve Spojených státech neústavní.

Toto není protiputinovský způsob, to je naopak přesně ten způsob, který používá Putin.

Ti lidé, které uspokojuje zavírání lidí s opačnými názory, se mýlí. Degradují tím sebe, svoji vlast…

***

Podle prohlášení Evropské federace novinářů, největší novinářské organizace v Evropě, je boj s dezinformacemi pomocí cenzury chybou. “Zákazy povedou jen k větší radikalizaci a k prohloubení nedůvěry v oficiální informační zdroje… Regulace médií nespadá do kompetence Evropské unie. Paní Von der Leyenová oznámila opatření, které nemůže přijmout. EU nemá právo udělovat nebo odebírat vysílací licence. To je výlučná pravomoc států.”

„Úplné uzavření média se mi nezdá být nejlepším způsobem, jak bojovat proti dezinformacím nebo propagandě. Tento akt cenzury může mít naprosto kontraproduktivní účinek na občany, kteří sledují zakázaná média. Podle našeho názoru je vždy lepší čelit dezinformacím propagandistických nebo údajně propagandistických médií odhalováním jejich faktických chyb nebo špatné žurnalistiky, prokazováním jejich nedostatečné finanční nebo provozní nezávislosti, zdůrazňováním jejich loajality k vládním zájmům a jejich ignorací vůči veřejnosti. Výzvou pro demokracie je bojovat proti dezinformacím a zároveň zachovat svobodu projevu”.

***

Jen pro připomenutí: 22. 7. 2021 prohlásil v televizi bývalý komunistický vojenský prokurátor a nynější nejvyšší státní zástupce Igor Stříž: “Vstupu do KSČ jsem nedokázal odolat. O zvěrstvech komunismu jsem nevěděl.”

***

Fox News:
Secretary of State Antony Blinken downplayed the notion of sanctioning Russia’s energy sector arguing that the United States has “no strategic interest” in doing so.
Státní tajemník Antony Blinken bagatelizoval zmínku o sankcionování ruského energetického sektoru tvrzením, že Spojené Státy nemají „žádný strategický zájem“ tak učinit.

***

František Matějka na facebooku: Pamatuju dobu, kdy vysoce postavení politici ze všech stran a zemí, než cokoliv veřejně řekli a vyjádřili nějaký názor a postoj, probrali obsah svých sdělení předem s jinými lidmi. Následně vyřčená slova pak umožňovala korigovat je druhý den podle vývoje situace. Obsahovala v sobě zadní vrátka, která šla bez ztráty pozice na mezinárodním poli použít k deeskalaci problému. Ultimátní postoje byly diplomaticky zabaleny, aby druhé straně umožňovaly číst mezi řádky, a třeba i ubrat plyn a zařadit zpátečku, aniž by to bylo vykládáno za slabost a prohru. Pro ty nahoře je osobně totiž velmi důležité, ať už si o tom myslíme cokoliv, aby u zpátečky nevypadali blbě, jinak tu zpátečku nezařadí. Ego je prostě svině.

Poslední roky stále intenzivněji vidím, slyším a čtu od těch nahoře v podstatě jen samé ultimátní názory a postoje, vystřelené od boku a bez konzultací. Jedna strana programově neslyší druhou. Nenaslouchá a nechce naslouchat. Je to taková soutěž, kdo ho má většího. Vyřčená slova nejdou vzít zpět a neumožňují využít zadní vrátka, protože tam v těch slovech žádná nejsou. Vyřčená slova nedávají prostor druhé straně k zařazení zpátečky třeba i z racionálních důvodů, protože by to bylo vykládáno za prohru, přičemž mnohdy neskrývanou touhou toho prvního je se na toho druhého nakonec, když by ustoupil, ještě vymočit.

Ne nadarmo se říká, že slovo je mocnější než zbraň. Je to můj soukromý názor, nikomu ho netlačím, ale jsem přesvědčen, že výše uvedené, tedy mocí opojené asociální a sociopatické nenaslouchání druhé straně a vykřikování ultimativních slov bez zadních vrátek, je hlavním důvodem aktuálního stavu na Ukrajině.

***

Věřte, nevěřte, ale najděte si na youTube prof. Ing. Staňka Válka na Ukrajině, kde podrobně analyzuje ekonomické dopady na Evropu, Rusko a Ukrajinu.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

11 Comments

 1. Víte kde najdete relativně nejobjektivnější zprávy?

  Na čínských, anglicky psaných webech. Je tam ve stručnosti co, kde, kdo s kým… Bez omáčky, bez citového vydírání, bez nekritického, do očí bijícího fandění jedné straně.
  Ano, tak píšou (v zahraničních otázkách) noviny té “komunistické číny”, jak říkají někteří zapálení komentátoři…
  Kam jsme se to dopracovali, že si pro informace o Evropě musíme chodit k Číňanovi ?? Co oni na to, Vrábel ??

 2. Počínání pětikoalice připomíná smečku honicích psu.Po vidinou pomyjemi světa naplněných koryt z mohutným kvičením spolehlivě útočí určeným směrem.
  I za cenu hrozby ztráty svých pelechů a kališt.
  Mě překvapuje mediální ticho ze strany Pirátůohledně ukrajinské trasgedie.
  Možná mají lepší informace,možná jen není ještě ta pravá chvíle vyrazit
  maoprogresívně loupit a konfiskovat cizí.

 3. Vrábel je práskač, velko zmetek. Oslavuje své úžasné vychytávky, které šmírují každé slovo. Názory vymezující se vůči lstivému koncentrovanému zlu globalistů a jejich ušlechtilým lžem jsou pro zmetka Vrábela a jeho algoritmy dezinformace:
  Na českém internetu sledujeme přes 5000 webů, které se podílí na produkci dezinformací…
  Seznam se k tomu staví daleko odpovědněji než Google a myslím, že za to si zaslouží velké uznání. Úroveň společenské odpovědnosti
  …Google se snažíme přesvědčit, aby polarizační urážlivý obsah vzal v úvahu do svých algoritmů, které takový obsah dávají do popředí,”přiznal cenzor ve službách kazisvětů.

  Protiproud, Hájek; Svoboda slova je vždy na prvním místě seznamu poprav každé totality. A nástroje proti ní se mění jen podle stavu technologií. A tak vedle hackerských skupin „byznysových“ (napadnou systém nějaké instituci, a za vrácení dat požadují vysoké výkupné), jsou ti ostatní s vládami většinou spojeny. V podstatě jde jen o jinou formu či podobu „nevládních neziskovek“, sorosovských nástrojů na vládnutí bez voleb.

  Obdobně jako když BIS s anglo-americkým agentem Koudelkou v čele nechá do médií řízeně „unikat“ mystifikace, které pak jejich média – v našem případě vedle „veřejnoprávních“ hlavně miliardářů Bakaly (Respekt, Aktuálně) nebo Lukačoviče (Seznam, Novinky) – šíří ve veřejném prostoru. A vytvářejí alternativní realitu. Třeba o výbuchu muničáku ve Vrběticích rukama ruských špiónů – přičemž se už nikdy nedozvíme o jakýchkoli důkazech, protože neexistují. Ale politický účel je splněn, optimálně vyvolá „barevnou revoluci“ jako dosud neobjasněná vražda novináře, která smetla Ficovu vládu a na Bratislavský hrad přivedla Sorosovu plastovou loutku Čaputovou.

  Bolševik bez masky
  Přesně totéž jsou takzvaní hackeři Anonymous (a další), kteří o sobě před veřejností vytvářejí romantickou představu jakýchsi bojovníků za spravedlivější svět. Ve skutečnosti jsou to však jen „odvelené jednotky“ tajných služeb vlád typu Bidenova Washingtonu či Lejnové Bruselu (fakticky jejího domovského Berlína). Dělají za ně špinavou ilegální práci, a jejich kriminální činnost proto také nikdo nevyšetřuje – stejně jako řízené úniky policejních kauz do médií.

  Někdo takový proto okamžitě „zasáhl“, když jsme se postavili teroristickému aktu Fialovy vlády s Rakušanem na ministerstvu vnitra, a obnovili jsme činnost Protiproudu. Zákaz zprvu „jen“ osmi nezávislých webů (později přibyly další jako Nová republika atd., dnes už je jich 29) byl lakmusovým papírkem, pokusným balónkem, jak tento brutální a již zcela otevřený cenzorský zásah přijme česká veřejnost.

 4. Rajská to hudba pro svobodomyslného člověka, když slyší lamentovat Macka, Vylíčila, Kříže, Davida, …
  Jen tak dál, “pravičáci”! Na každého nepoctivce jednou dojde.

  • Jsem zvědavý, zda ti tvé svobodomyslné nadšení vydrží i v době, kdy tomuto levicovému státu dojdou peníze produkované pravičáky, a opovrženíhodní tvorové tvého typu se budou muset začít živit skutečnou prací. Jé, to bude kvikotu…

  • Není nad zdravou sebekritiku,
   Jste opravdu přesvědčen o své svobodomyslnosti,z prezentací takového názoru.
   Vaše názory mě zajímají.
   Předvádějí mi charakter mladých maoprogresivistů,ničících tento kontinent,možná celý svět.Váš fyzický věk,vzdělání v tom nehraje žádnou roli
   Vůl tituly ověšen,volem zůstává-.( volný citát F.L. Heka1769/1847)

  • A ta vaše svobodomyslnost spočívá v čem? V zákazu a kriminalizaci všeho co vás s*re? Svoboda v pojetí “nového evropského člověka” – přesně jako vy to viděl i doktor Goebbels 🙁

  • Reakce na můj krátký, věcný komentář mi jen potvrdila, že jsem pravdivě trefil do živého!
   Jeden oponent mi soudružky týká (krizak); druhý se veřejně sází, aniž by znal mou profesi a um/pracovní zdatnost (IDe); třetí ve svém – jako vždy primitivním – projevu cituje myslitele F. L. Heka (Frigo,z mnoha); a další mi podsouvá co mě “se*re” (IDe) …
   Ubohé, nic, co by mi stálo za komentář.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*