Glosa MM: Jméno britské krize je Socialismus
Sdílet článek:

A tak jsem prošel media, abych zjistil reakce na Zemanův projev na odchodnou a s podivem zkonstatoval, že si nikdo nepovšiml jeho nepřesné citace veršů Vítězslava Nezvala, ani prezidentští kandidáti ne.
Zdá se, že se stáváme zemanovskou zemí buranů…

Vláda podle Zelenského plní vše, co bylo dohodnuto během jeho návštěvy ve Washingtonu.
Češi na to mají přísloví: Skáče, jak pískají.

Ruský ministr zahraničí Lavrov k ukrajinskému vedení:
Splňte ruské požadavky nebo ruská armáda rozhodne o osudu Ukrajiny.
Ještě pořád jste na pochybách, že Rusko připravuje mohutnou ofenzivu? Nic jiného, než přetnout natrvalo zásobovací cesty západních zbraní na Ukrajinu a zničením infrastruktury způsobit pád Zelenského, mu totiž nezbývá.
Lavrov dále řekl:
Jsou to Spojené státy, které mají největší prospěch ze současného konfliktu, a to jak ekonomický, tak strategický. Washington se též snaží vyřešit klíčový geopolitický cíl, totiž přetrhat tradiční vazby Ruska a Evropy a vytvořit tak z evropských států ještě více závislé satelity.

Podle průzkumu společnosti Verifox (a stejné údaje zveřejnil Handelsblatt) se německým domácnostem zvednou od Nového roku ceny plynu a elektřiny o 112%, respektive 44%.
Předpokládám ovšem, že nadále budou plně podporovat proxy válku USA s Ruskem a platit americkým zbrojovkám, ropným společnostem a plynařům za ochranu Berlína před Putinem.

Berlínské úřady očekávají, že většina uprchlíků z Ukrajiny se ani po skončení konfliktu nevrátí zpět, uvedl senátor pro rozvoj měst Andreas Geisel.
Což je podivné, protože jsou jistě na svoji vlast a svého prezidenta hrdi a rádi si vyhrnou rukávy a přispějí k obnově bývalé demokracie a prosperity.

Okupovaný Krym získáme zpět, a to nejen silou, ale i za pomoci diplomacie, prohlásil šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyryl Budanov. Je přesvědčen, že se tak stane velmi brzo, do konce jara příštího roku, „možná o něco dříve“.
Kolik byste byli ochotni na jeho slova vsadit?

Alexander Tomský:
Britský pečovatelský stát narostl do obřích rozměrů. Dávky pobírá 5, 3 milionu osob v pracovním věku, téměř milion lidí se po covidu nevrátilo do práce (360 tisíc odešlo do předčasného důchodu) a masová imigrace (bez investic do infrastruktury, škol a dopravy ztěžuje lidem život a snižuje produktivitu. Státní zdravotnictví se hroutí. Jméno britské krize je Socialismus.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. zkáza britského zdravotnictví se nejmenuje socializmus,ale multikulti-už před mnoha lety jsem četl v jedné knize o británii tehdejších let,která mimo tohoto nešvaru psala i mnoha a mnoha jiných-už tenkrát v ní psali,že ročně zemře 13 000 britů(!!!!!)pouze kvůli tomu,že jim tamější barevný personál nerozumí,poněvadž neumí ani obstojně anglicky.Dnes to číslo musí být ještě o dost větší

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*