Vláda chce desítkami miliony korun podporovat “nezávislá” média
Sdílet článek:

Co je nezávislé a správně ideologicky ukotvené, bude rozhodovat Vít Rakušan. To je asi stejné, jako když postavíte hladového kozla doprostřed zelné zahrady. Kozel slintá na kilometry daleko, jen ucítí vidinu šťavnatého zelí, která byla dosud hájená a za plotem. Teď má mít možnost vzít si, co chce.


Pracovníci Úřadu vlády ČR a ministerstva vnitra vypracovali plán na boj s dezinformacemi. Stát by mohl jejich šiřitele stíhat, odstřihnout takové weby od reklamy státních institucí nebo desítkami miliony korun podporovat nezávislá média, která se snaží dezinformace potírat. Spousta bloggerů by mohla vyprávět.

Ty snahy už tu na evropské úrovni jsou, několikrát jsem zmiňovala Evu Jourovou, která je jednou z největších zastánkyní toho jediného správného názoru. A samozřejmě následného trestání všech, co se od něho odkloní.

Podle úředníků ministerstva zůstávají média nezávislá, pokud jsou placena státem? Opravdu byste si platili něco, co vám nejde na ruku? Proč jste v ČT neslyšeli o amerických volbách víc, než pár střípků? Proč nevidíte a nesmíte vidět informace, které jsou reálně ověřitelné? To, co je dezinformace dnes, se ukazuje jako pravda již do druhého dne. A za to byste mohli být stíháni?

Svoboda slova buď je, a nebo není. Neexistuje nic mezi tím. Nemůžeme jednu skupinu lidí beztrestně balit do pytlů na mrtvoly a o druhé nesmět říct, že je to “ošklivá černoška”. Považuji náš stávající právní v tomto ohledu za zcela dostatečný. Není potřeba ho nijak upravovat ani dál ohýbat. To potřebují ti, co chtějí upravovat a ohýbat ve svůj prospěch skutečnou svobodu slova.

 

Jana Marková

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Čistej tunel na naše daně. Co ale od těch nýmandů čekat jinýho? Vědí, že jsou “populární” a že je to jejich poslední volební období, tak si trochu nakradou. Učitel a jeho neuvěřitelné zatmění v palici 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*