Glosa MM: Češi dluží bankovním i nebankovním společnostem stále více peněz
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Češi dluží bankovním i nebankovním společnostem stále více peněz. Loni suma jejich dlouhodobých (na bydlení) i krátkodobých závazků (na spotřebu) přesáhla 3,3 bilionu korun. To je o 162 miliard korun více než před rokem a o bilion korun (43 %) více než před pěti lety.
Vyplývá to z dat klientů zaregistrovaných v Bankovním registru klientských informací a Nebankovním registru klientských informací (BRKI a NRKI).
Z dat dále vyplývá to, že roste objem ohroženého dluhu, který loni dosáhl téměř 30 miliard korun. Za ohrožený dluh se počítají závazky, které klienti nezaplatili tři a více měsíců po splatnosti.
Tolik jedna ze zpráv o stavu Česka s vysokou vypovídající hodnotou…

Studie společnosti Datapraxis a YouGov pro Evropskou radu pro zahraniční vztahy byla provedena mezi obyvateli 12 zemí: Rakouska, Francie, Německa, Řecka, Maďarska, Itálie, Nizozemska, Polska, Portugalska, Rumunska, Španělska a Švédska.

Podle jejích výsledků pouze 10 % věří, že Ukrajina dokáže konflikt vyhrát, zatímco 20 % věří, že vyhraje Rusko.
Většina respondentů (37 %) se přiklání k názoru, že k dohodě nakonec dojde. Lidé nejméně věří v úspěch Ukrajiny v Řecku (2 %), Maďarsku (4 %) a Itálii (5 %) a nejvíce v Polsku, Švédsku a Portugalsku (17 % v každé zemi).
Na otázku, jaký je podle nich nejlepší scénář pro intervenci Evropy do konfliktu, 41 % odpovědělo, že EU by měla tlačit Kyjev k mírovým jednáním s Ruskem. Nejvíce respondentů, kteří jsou pro rozvoj mírových jednání, bylo v Maďarsku (64 %), Řecku (59 %), Itálii (52 %) a Rumunsku (50 %). Mnohem menší podíl Evropanů (31 %) podporuje myšlenku pokračování vojenské pomoci Kyjevu.
Tolik zpráva.
Jak je vidět, v západní Evropě přibývá pod vlivem ruské propagandy trvale lidí, kteří nevěří svým vládcům a jejich řečem o nezbytnosti porazit Rusko za každou cenu, neboť jinak budou ruské hordy postupovat dále do Evropy.
Ale vážně. Bohužel časy, kdy vlády sloužily svým občanům a nikoli svým nadnárodním loputkovodičům, jsou dávno pryč a čím dál tím rychleji se blíží okamžik, kdy tento sud se střelným prachem vybouchne do krvavé změny poměrů, neboť historicky nevzdělaná zaslepenost a ideologické narušení zdravého selského rozumu dnešních pseudoelit nemá hranic. Jen se porozhlédněte u nás. Jeden příklad za všechny: Náčelník generálního štábu Řehka ve svém vystoupení na ČR plus dne 20. 2. 2024 vyjádřil přesvědčení, že Ukrajina zvítězí a vyžene Rusy ze všech území včetně Krymu.

Americký státní tajemník Antony Blinken označil ve služební zprávě slova „matka“, „otec“, „manžel“ a „manželka“ za problematická a vyzval pracovníky ministerstva zahraničí, aby se jim vyhýbali, píše New York Post.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj schválil seznam měst, která generální štáb nepovažuje za strategická a mohla by být “opuštěna”, aby se vytvořila nová silná obranná struktura ve vnitrozemí země.
Seznam je tajný a název každého města bude oznámen až poté, co bude obsazeno Rusy.
To nevymyslíte!

„Pokud jde o naši bezpečnostní pomoc Ukrajině, 90 % těchto peněz je skutečně vynaloženo zde ve Spojených státech. Prospívá to americké výrobě,“ uvedlo Ministerstvo zahraničí USA k balíčku pomoci Ukrajině.
Není nad upřímnost aneb jinak řečeno: každý zabitý nebo zmrzačený Ukrajinec se nám silně vyplatí!
Pecunia non olet!

Čeština je jazyk vtipný:
Premiér Fiala:
O každém kritikovi vlády prohlásíme, že je to proruský dezolát.
Nejmenovaný člen vlády:
Ale, co když si někdo všimne, že je to úplná blbost?
Premiér Fiala:
Tak toho nazveme ruským švábem.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*