Sbohem a šáteček a Rohlíček
Sdílet článek:

FILIP PŘÍKOPA

Na základě jednání pana Čupra, jehož společnost provozuje internetový obchod Rohlik.cz, jsem se rozhodl zrušit svůj účet na tomto obchodu a vyzývám i ostatní podobně smýšlející lidi, aby se v případě zájmu k tomuto bojkotu přidali. Když může odstřihávat pan Čupr dodavatele, proč bychom my nemohli odstřihnout pana Čupra? Níže si můžete přečíst e-mail, sloužící i jako otevřený dopis, který jsem poslal na zákaznické oddělení. Pokud to vidíte podobně, pište jim taky, ať to zdůvodnění mají pěkně černé na bílém.

“Dobrý den,

tímto žádám o okamžité zrušení mého účtu na Rohlik.cz, vedeného pod tímto e-mailem na jméno Filip Příkopa. Nechci být nadále s platformou Rohlik.cz a jejím provozovatel firmou Velká Pecka s.r.o. jakkoliv spojován.

Důvodem tohoto zrušení je, jak již nepochybně tušíte, včerejší prohlášení pana Tomáše Čupra o vyřazení všech produktů firmy Rabbit CZ podnikatele Zdeňka Jandejska kvůli tomu, že pan Jandejsek organizoval dne 19. 2. 2024 v Praze protest zemědělců.

Zbytek tohoto poněkud delšího e-mailu je otevřeným dopisem panu Čuprovi, který budu publikovat a vyzývat podobně smýšlející lidi, aby u vás též přestali úplně nakupovat. Na úvod upřímně uvedu, že sám mám k této formě protestu ambivalentní postoj, a nesouhlasím s tím, aby někdo svým protestem ztěžoval život jiným, například při cestě do práce. Nicméně právě díky tomuto kroku se akce dostala do podvědomí mnohých, takže zde účel světí prostředky. Navíc dle zpráv bylo blokování Prahy velmi mírné a nezpůsobilo žádné vážné komplikace, takže za toto svým způsobem organizátorům smekám. Dále ovšem s panem Čuprem nesouhlasím a rád bych se vyjádřil k jeho prohlášení, které zde cituji:

„Chceme tímto krokem zdůraznit, že podpora, kterou poskytujeme, je založena na principech udržitelného rozvoje, férového jednání a vzájemného respektu. Není možné, aby jedna skupina držela za rukojmí celou veřejnost a ohrožovala to, o co společně usilujeme. A zároveň budeme nadále podporovat malé farmáře a zemědělce, kteří tyto principy dodržují,“ dodává. Zdroj

Osobně už slovní spojení “udržitelný rozvoj” nemůžu ani vidět. Jde o jakési prázdné zaklínadlo, které o ničem nevypovídá. Když lehce odbočím od tématu, tak nejvíce mě v této souvislosti pobavil jeden produkt – udržitelný hrníček. Měl jsem vždy za to, že všechny hrníčky jsou udržitelné. Kdyby byly neudržitelné, tak by nám padaly z rukou a všude po zemi by bylo kafe a čaj.

Jestli férovým jednáním a vzájemným respektem myslí pan Čupr, že absolutně nerespektuje to, že má někdo odlišný názor než on, a hned má potřebu ho za to neférově trestat, tak bych ho nechtěl zažít ve stavu, kdy by se chtěl chovat neférově a s despektem.

Co se rukojmí týče, to je také velmi přehnané. Pokud se v tomto případě někdo jako rukojmí cítí, napište mi to prosím, rád bych to věděl.

A otázka na pana Čupra: Co myslíte slovy “o co společně usilujeme”? Myslíte to, o čem usilujete v Aspen institutu? O likvidaci tradičních hodnot, zničení evropské ekonomiky, zničení střední třídy, zničení funkčního zemědělství, a přerozdělování majetku od chudých k procentu nejbohatších? Čili o to, proti čemu se včera protestovalo? Děkuji, nemám zájem a společně o to s vámi usilovat nebudu, naopak proti tomu budu bojovat.

S pozdravem

Filip Příkopa

Bývalý zákazník

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (64 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

11 Comments

 1. Jo, taky jsem se odhlásil. Ne že by je moje nákupy vytrhly – ale je o jeden zrušený účet víc! Sežer si ten rohlík, Čupr! S Nutellou!

 2. Nikdy jsem tam nenakupoval po tomto extempore ani nebudu! Ať si ten čupr rohlík majitel vetkne do rekta!

 3. Děkuji za tuto informaci, jestli někdo smýšlí takto a má nás za “kaštany” pak pro mne a podobně smýšlející nemá v mém světě místo.

 4. Bohužel mám ještě Premium a poníze oni nevrací, takže si u nich budu každý týden objednávat jeden rohlík. Těch padesát kilometrů k nám se jim vyplatí!

 5. Rohlík? Odteď chleba.
  Mám rád čupr baby, znám i jednoho OK Čupra, ale tento Čupr je Aspen jak EU.

 6. Také jsem se odhlásila, mé zdůvodnění sice bylo kratší, ale myslím, že stejně výmluvné.

 7. Všem rušícím spolupráci s Rohlíkem a aspeňáckým Čuprem palec nahoru takhle kdyby panovala jednota a shoda tak by jsme dokázali mnohem a mnohem více.
  U Rohlíku jsem zatím nekoupil NIC.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*