Pravda o Ukrajině
Sdílet článek:

JANA MARKOVÁ

Asi jste zaznamenali “kauzu” Markéty Kutilové, známé válečné reportérky, která popsala své zážitky z cesty na západní Ukrajinu. Popsala luxusní vlaky a stovky lidí cestujících za příbuznými na prázdniny. Nenapsala nic dehonestujícího, nic za co by se v normální svobodné společnosti musela stydět nebo omlouvat.

Jenže my v normální svobodné společnosti nežijeme, my žijeme ve státě, kde se nepohodlné názory začínají potírat a trestat. Začíná tu zavládat tvrdá cenzura, jiné než oficiálně povolené názory jsou dehonestovány a kriminalizovány. A nejtvrdší formou cenzury je autocenzura, protože nic nefunguje tak dobře, jako vnitřní strach a pocit, co kdyby…. Co kdyby i tohle bylo moc, co kdyby i tohle vadilo. Prostě sami si zakážete mnohem víc, než by vám zřejmě zakázal cenzor.

A tak Markéta, zřejmě pod nátlakem chlebodárců z ČT, tento svůj pravdivý post smazala. Prošla válkami a nakonec ji dostali za pravdu o Ukrajině. Ale to zřejmě nestačilo, zřejmě dostala za uši mnohem víc. Tak moc, že si k večeru smazala celý svůj léta reportážemi a zážitky plněný Facebook.

Co si u toho myslela a jak se cítila, lze těžko odhadnout. Ti, co jí k tomu donutili, vyhráli. Jenže oni nevyhráli jen nad ní. Vyhráli nad námi všemi. Nad pravdou. Jsme zase o kousek blíž státní totalitě jedné jediné povolené pravdy. A pokud se všichni lekneme tak, jako Markéta, už se z toho taky nemusíme vyhrabat. Važme si těch, kteří se pravdu říkat nebojí. A stojí si za ní navzdory té nenávisti a výhrůžkám kolem.

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. O pravdu ani nejde 🙂 Je nepřekvapivé, jak vlažně se propagandistická média postavila ke dni Upálení Místra Jana Husa. Za to jsou servilní média plná inspekční návštěvy zeleného komika. Jinak proxy válka na Ukrajině mezi RF a USA/EU jde skvěle. Zbrojařská lobby tuční horentními zisky, USA se podařilo značně oslabit své “spojence” (EU), šlechta bohatne, za to řadoví občané chudnou. Podařilo se utáhnout šrouby svobodě slova a masy se tak snáze ovládají. Podařilo se Ukrajinci doplnit stavy pracovní síly nejen u nás v ČR. Když jsem na Hovinkách.cz psal hned po napadení Ukrajiny RF, že se z tzv.uprchlíku stanou ekonomičtí migranti, tak jsem dostal ban. Jak nepřekvapivé 🙂 Atd.Atd.Atd. // Můj hlas ve volbách dostane strana, která bude mít na 1. místě Čechy. Už bylo dost té servility na všechny světové strany!

  2. R.Svobody slova a vseho mozneho i nemozneho je v CR takovy kopec,ze si s tim lide uz nevdi rady,no a pata kola od vozu muzou vesele a bztrestně toto zneuzivat jak jinak nez ve prospech sveho vudce statu ktery nas oznacil za nepritele.Co by za to v RF obcané dali za ten kopec svobody v CR.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*