Zrazené britské děti
Sdílet článek:

JULIE BINDEL

V roce 2007 jsem v Blackpoolu vyšetřoval zmizení čtrnáctileté Charlene Downesové, jejíž tělo se nikdy nenašlo. Byla jednou ze stovek dívek ve městě, které se staly terčem sexuálních predátorů, kteří své oběti znásilňovali a pak je výměnou za alkohol, cigarety a jídlo nabízeli více mužům.

Během vyšetřování jsem doprovázela policisty do herny, kde byla Charlene naposledy spatřena. Detektivové pátrali po některém z mužů podezřelých z jejího zmizení. Během této dvouhodinové návštěvy bylo na základě záznamů z průmyslových kamer později identifikováno více než 30 odsouzených mužů, kteří se dopouštěli sexuálních deliktů. To je jeden objekt, během jedné noci, v jednom městě.

Vyjdeš z vězení? Jdi do Blackpoolu…

Blackpool, jedna z nejchudších částí Anglie, je plná zneužívání dětí a je domovem většího počtu odsouzených sexuálních delikventů než kdekoli jinde v zemi. Předpokládá se, že se sem stahují draví muži, kteří vyhledávají zranitelné děti. Nemusí hledat daleko – v Blackpoolu je třikrát více dětí v péči, než je celostátní průměr.

Obchod se sexem – legální i nelegální – je zde velmi rozšířený. Rozšíření tanečních klubů a barů pro skupiny mužů na rozlučce se svobodou přineslo městu pověst ráje sexuálních turistů. Na Queen Street, která je centrem blackpoolského nočního života, se také zvýšil počet případů prostituce nezletilých. V loňském roce zde policie a inspektoři místních úřadů navštívili 87 podniků, kde se předpokládalo sexuální vykořisťování dětí.

Lisa je policistka sloužící v Blackpoolu a říká mi, že město je známé jako „útočiště pro nezletilé.“ „Vycházejí z vězení a přicházejí sem,“ říká mi Lisa.

O Blackpoolu jsem ale nevěděl jednu věc, kterou jsem se dozvěděl z podcastu Inside the Gender Clinic o tolik propírané genderové klinice (GIDS) v Tavistocku. Většina doporučení na tuto kliniku nepochází, jak by se dalo předpokládat, z jihu nebo z Brightonu, ale z Blackpoolu. To je jistě to poslední místo, kde byste čekali tolik transdětí. Koneckonců hlasy, které tak často slyšíme v médiích na toto téma, patří spíše dětem z vyšší střední třídy, vychovávaným v liberálních rodinách.

Transútěk před traumatem

Claire, která vyrostla v Blackpoolu, pracuje pro charitativní organizaci, která podporuje ženské oběti násilí. Řekla mi, že souvislost mezi nárůstem počtu mladých žen, které jsou odesílány na kliniky pro otázky pohlavní identity, a realitou vyrůstání v místech, jako je Blackpool, je zřejmá. Uvádí vysokou míru chudoby a vykořisťování žen a dívek v sexuálním průmyslu.

Claire, která vyrůstala v Blackpoolu, byla v dětství vystavena násilí ze strany mužů, a proto chápe snahu se zbavit dívčí identity. Říká: „Možnost zbavit se ubližování ze strany mužů by byla pro většinu přeživších lákavá. Jsem ale rozzuřená, že místo péče a podpory nabízíme dívkám tuhle nevratnou cestu.“

Dlouhodobě tvrdím, že většina dívek, které se projevují jako genderově dysforické, prožila v dětství trauma. Co když je dostupnost pomůcek na vázání prsou, blokátorů puberty a okamžitého potvrzení transsexuální orientace pro traumatizované oběti sexuálního zneužívání šikovným způsobem, jak se oddělit od zneužitého těla?

Jedna studie, publikovaná již v roce 1994, se zabývala problematikou transsexualismu a souvislostí s disociací a zneužíváním dětí. Zjistila, že ze 45 dotazovaných transsexuálů z ženy na muže jich více než 60 % uvedlo jeden nebo více typů závažného zneužívání dětí. Vybraná skupina rovněž odhalila symptomy a reakce, které jsou známé jako typické následky zneužívání dětí, jako je strach, úzkost, deprese, poruchy příjmu potravy, zneužívání návykových látek, agrese a sebevražedné myšlenky. Autor naznačuje, že transsexualita „může být adaptivní extrémní asociativní reakcí na těžké zneužívání dětí“.

Trans už o desíti let

Kirsty Entwhistleová je bývalá zaměstnankyně GIDS, která se v roce 2019 stala whistleblowerkou, když napsala otevřený dopis Polly Carmichaelové, šéfce GIDS. Entwhistleová pracovala v letech 2017 až 2018 jako klinická psycholožka na klinice GIDS v Leedsu a zaujala ji podobnost některých narušených mladých dívek, které se dožadovaly blokátorů puberty, s těmi, s nimiž se setkala při práci v dětském domově v Rochdale v roce 2003.

Entwhistleová se dozvěděla, že některé dívky jsou sexuálně zneužívány a kuplířsky využívány skupinami mužů, což se stalo známým jako „skandál rochdalského gangu“. V GIDS se setkala se stejným chováním některých dívek, které se prezentovaly jako transsexuálky a požadovaly blokátory puberty, přičemž některé z nich vyhrožovaly, že si ublíží, pokud jim budou hormony odmítnuty.

Transsexuální teenageři z Blackpoolu, kteří poskytli rozhovor pro podcast o GIDS, hovoří o učitelích, kteří dávali mladým dívkám prsní vložky bez vědomí jejich rodičů; o praktickém lékaři, který předepsal testosteron dospívající dívce, která ani nebyla u psychologa nebo nenavštěvovala genderovou poradnu; a o školní podpůrné pracovnici, která pomohla mladé dívce změnit si jméno na chlapecké.

V Blackpoolu byly místním službám na podporu LGBT+ poskytnuty finanční prostředky speciálně na práci s „trans dětmi“ již od desíti let. UR Potential provozuje v Blackpoolu skupinu Butterfly Trans Youth pro „LGBTQ+ a nebinární mladé lidi“ a skupinu pouze pro trans mladé lidi.

V červnu 2016 řekla generální ředitelka UR Potential Linda Markeyová: „Dostáváme stále více doporučení ohledně transgenderových mladých lidí od škol, vysokých škol a organizací, které pracují s mladými lidmi. Některým mladým transsexuálům je pouhých 12 let. Školy se snaží uspokojit poptávku po podpoře a jejich pracovníci potřebují specifické školení.“

Zdá se, že mnoho odborníků odpovědných za ochranu dětí, jako jsou učitelé, poradci a sociální pracovníci, je ochotno nabídnout podporu mladým lidem s genderovou dysforií, ale co sexuálně zneužívané dívky? Co se děje pro jejich ochranu před touto tsunami mužského násilí? Je možné, že pro mnoho zneužívaných a zanedbávaných dívek může být prezentování se jako transgender forma hledání pozornosti a potvrzení?

Norma byla donedávna učitelkou na střední škole v Blackpoolu. Řekla mi, že viděla, jak se mezi mladé dívky vkrádá transgenderová ideologie: „Snažila jsem se upozornit vedoucí pracovníky v oblasti ochrany na možné škody, které se týkají genderově nekonformních mladých žen a dívek. Setkala jsem se s naivitou ohledně skutečné situace a s jejich trváním na používání zájmen „on/ona“ bez jakéhokoli zkoumání dalších problémů.“

Trans místo řezání

Zneužívané, poškozené a traumatizované dívky se dlouho sebepoškozovaly řezáním nebo hladověním ve snaze uniknout svému tělu. Hadley Freemanová výstižně napsala o do očí bijících souvislostech mezi traumatem dospívajících dívek a trans identifikací. Proč jsou tedy tyto agentury a charitativní organizace tak ochotné navrhnout blokátory puberty, místo aby řádně prozkoumaly, co vede dospívající dívku k přesvědčení, že je chlapec?

Zdá se, že Blackpool nabízí jasný příklad toho, jak jsou zranitelné, poškozené děti přitahovány genderovou ideologií, protože nabízí „one stop shop“ řešení bolesti života jako žena v pekelném světě zneužívání. „Tyto dívky byly strašlivě zrazeny,“ říká Norma. „Proč je posíláme na nevratnou, poškozující léčbu, když to, co potřebují, je ochrana před sexuálním násilím a zneužíváním?“

Unherd

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*